۲۸۱۰۱۴۰۰

دبیر جشنواره فجر متذکر شد⇐شاید تعداد فیلمهای مسابقه فجر کمتر از ۲۲ باشد/”روزهای نارنجی”{متعلق به مدیر معزول موزه سینما} به همان دلیلی انتخاب شد که “امپراطور جهنم” انتخاب شد!/هیچ ممیزی و سفارشی را برای انتخاب کردن و یا انتخاب نشدن فیلمهای اول نداشته‌ایم!!!

 سینماروزان: اعلام فهرست فیلمهای اول جشنواره سی و هفتم فجر هرچند بدون حضور آثار سرمایه گذار هشت فیلمه صورت گرفت ولی پرسشهایی را نیز شکل داد درباره چرایی حضور فیلم “روزهای نارنجی”-به تهیه کنندگی مدیر معزول موزه سینما-که پیشتر در جشنواره سال قبل رد شده بود.

به گزارش سینماروزان ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر و معاون نظارت و ارزشیابی با اشاره به اعلام اسامی فیلم‌های بخش نگاه نو به “ایلنا” گفت: براساس آیین‌نامه ۱۰ فیلم برای حضور در بخش “نگاه نو” براساس نظر هیأت انتخاب معرفی و اعلام شده‌اند.

وی در پاسخ به این سؤال که برخی فیلم‌ها همچون “روزهای نارنجی/واسطه” سال گذشته نیز حضور داشتند و فرم جشنواره فیلم فجر را تکمیل کرده و نسخه کامل آن را به جشنواره داده بودند اما امسال نیز مجدد تقاضای حضور در جشنواره کرده و پذیرفته شده‌اند، گفت: فیلم‌هایی از این دست دو نکته اساسی دارد و سال گذشته نیز این روال وجود داشت؛ اگر هیات انتخاب سال قبل نسخه ناقص فیلم را دیده باشد و اکثریت اعضای هیات انتخاب نیز این مسئله را تأیید کنند، سازندگان فیلم سال بعد این شانس را دارند که دوباره فیلم‌شان را در صورتی که اکران نشده و شرایط شرکت در جشنواره را داشته باشد برای نمایش به جشنواره و هیات انتخاب ارائه کنند.

وی ادامه داد: در سال گذشته نیز فیلم “شعله‌ور” و “امپراطور جهنم” که پیش از آن به صورت ناقص برای هیات انتخاب به نمایش درآمده بودند با تأیید نظر هیات انتخاب در جشنواره شرکت کردند و پذیرفته شدند و هیات انتخاب سال گذشته نیز به صورت مکتوب تأیید کردند که این فیلم به صورت ناقص دیده شده است.

وی ادامه داد: نکته دوم این است که در جشنواره فیلم فجر سال گذشته بخش فیلم اول و  نگاه نو وجود نداشت و کسانی که فیلم اول‌شان را ساخته‌اند امسال این شانس را داشتند که اثرشان را در صورتی که شرایط آیین‌نامه را داشته باشد به جشنواره بدهند و در بخش فیلم اول شرکت کنند.

داروغه‌زاده همچنین درباره اینکه گفته می‌شود برخی فیلم‌ها به دلیل ممیزی توسط هیات انتخاب برگزیده نشده‌اند، گفت: تنها ملاک ما نظر هیأت انتخاب بوده است و ما هیچ ممیزی و سفارشی را برای انتخاب کردن و یا انتخاب نشدن یک فیلم  خارج از هیأت انتخاب نداشته‌ایم.

وی همچنین درباره زمان اعلام اسامی فیلم‌های بخش اصلی سودای سیمرغ گفت: تا آخر هفته اسامی ۲۲ فیلم بخش سودای سیمرغ اعلام خواهد شد. شاید تعداد فیلم‌ها کمتر از ۲۲ باشد اما قطعاً بیشتر نخواهد شد!!

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=54059

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code