۰۹۰۷۱۴۰۱

داریوش مهرجویی با گلایه از بایکوت #لامینور در تلويزيون بیان داشت⇐چرا تلویزیون مجوزهای صادر شده از ارشاد را قبول ندارد؟/مگر در این مملکت برای یک فیلم باید از چند جا مجوز گرفت؟/ فیلم #لامینور را بالا پایین کرده‌اند و درنهایت گفتند تنها ۵ نوبت ۲۵ ثانیه‌ای می‌توانید تیزر تلویزیونی پخش کنید!/برای تلویزیون #مهمان_مامان را ساختم که قسط آخرش را نداند!/فیلم #آسمان_محبوب را با سرمایه خودم و اندک پول سیمافیلم ساختم اما نگذاشتند فیلم اکران شود!/ سریال #عطار را پس از تحقیق مفصلی به نیت ساخت نوشتیم که بایکوتش کردند!/سریال #زکریای_رازی را برای سیمافیلم نوشتیم ولی هر چه پیگیری کردیم جوابی ندادند، بعدا  دیدیم یک سریال فرمایشی ساخته‌اند درباره “زکریا” بدون اینکه به ما بگویند!/فیلم #گاو را بدون آن که رایتش را خریده باشند از تلویزیون پخش می‌کنند!/تنها نسخه فیلم #الموت‌ در همین لابراتوار تلویزیون گم شد!/ آقایان مدیر بهتر است تصویر خودشان را پخشش کنند و ما را بیش از این تحقیر نکنند!

سینماروزان:  رفتار تلویزیون با سینما بسیار شرم‌آور است. آنها مجوزهای صادر شده از ارشاد را قبول ندارند و شورای بازبینی‌شان می‌نشینند دوباره فیلم‌ها را می‌بیند و بر اساس سلیقه، شعور و درک خودشان تصمیم می‌گیرند تیزر پخش شود یا نشود، یا چه تعداد پخش شود.

داریوش مهرجویی با بیان مطلب فوق به خبرگزاری ایسنا گفت: مگر در این مملکت برای یک فیلم باید از چند جا مجوز گرفت؟ این خیلی دردناک است که چند نفر برای یک ملت تعیین تکلیف می‌کنند که معلوم نیست با چه میزان تحصیلات و شناختی شده‌اند مسئول فرهنگی مملکت!

کارگردان فیلم های «گاو» و «هامون» در خصوص تعداد تیزرهای «لامینور» خاطرنشان کرد: آقایان تلویزیون فیلم #لامینور را بازبینی کرده‌اند و بعد از کلی بالا پایین گفته‌اند تنها ۵ نوبت ۲۵ ثانیه‌ای می‌توانید پخش کنید! من هم به تهیه‌کننده لامینور رضا درمیشیان اعلام کرده‌ام به جای این مرحمت ملوکانه آقایان صداوسیما بهتر است تصویر خودشان را پخشش کنند و ما را بیش از این تحقیر نکنند.

کارگردان فیلم های «اجاره‌نشین‌ها» ، «لیلا» در ادامه افزود: من برای تلویزیون «مهمان مامان» را ساختم که قسط آخرش را نداند! و ماجرایش را در کتاب «آن رسید لعنتی» نوشته‌ام. فیلم «آسمان محبوب» را با سرمایه خودم و اندک پول “سیما فیلم” ساختم اما نگذاشتند فیلم اکران شود و یکدفعه از تلویزیون پخش کردند و متضرر شدم. سریال «عطار» را پس از تحقیق مفصلی به نیت ساخت نوشتیم که بایکوتش کردند و نگذاشتند.

مهرجویی خاطرنشان کرد: سریال «زکریای رازی» را برای «سیمافیلم» نوشتیم. متن را که تحویل دادیم هر چه پیگیری کردیم جوابی ندادند، بعدا یهو دیدیم یک سریال فرمایشی ساخته‌اند درباره “زکریا” بدون اینکه به ما بگویند. فیلم «گاو» من را بدون آن که رایتش را خریده باشند از تلویزیون پخش می‌کنند و هر چه نامه زدیم که قرارداد شما با کجاست جوابی ندادند! مگر می‌شود تلویزیون رسمی یک کشور اینگونه حق‌ مولف را نادیده بگیرد؟

این کارگردان در پایان سخنانش را اینگونه به پایان برد: فیلم‌های قدیمی‌ام را هم به استناد یک قرارداد ترکمنچای قدیمی صد سال پیش هر دفعه بر اساس شعور خودشان با سانسور جدید پخش می‌کنند. فیلم‌های جدیدم را هم که‌ نمی‌خرند و حتی جواب نامه‌هایمان را هم نمی‌دهند! نگاتیو فیلم «الموت» هم در همین لابراتوار تلویزیون گم شده! تنها نسخه موجودفیلم! اینها را برای این گفتم تا تاریخ بداند آقایان با ما چه کردند و من بعد از این همه سال جایی در تلویزیون مملکتم ندارم! دلم برای نسل جدید می‌سوزد. وقتی آقایان صداوسیما با ما اینگونه برخورد می‌کنند با جوانان چه خواهند کرد!

گلایه داریوش مهرجویی از بایکوت فیلم لامینور در تلویزیون

گلایه داریوش مهرجویی از بایکوت فیلم لامینور در تلویزیون

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۷:۵۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=69562

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code