۱۸۱۱۱۴۰۱

«خوب بد جلف» ۷ میلیارد را رد کرد/«گشت۲» ۲ میلیارد را رد کرد/«سه بیگانه» بدون تیزر و بیلبورد به ۶۰۰ میلیون رسید/فیلم رییس شورای صنفی نمایش در قعر جدول فروش+آمار کامل فروش

پردیس+سمرقند

سینماروزان: افت فروش نوروزی نسبت به زمان مشابه سال قبل کاملا محسوس است و این فرضیه را که فروش نوروز۹۵ کاملا متأثر از پخش تیزرهای ماهواره ای بوده جدی تر می‌کند.

به گزارش سینماروزان حتی فیلمی مانند «ماجرای نیمروز» که حجمی فراوان از تیزرهای تلویزیونی به آن اختصاص یافته علیرغم دریافت سیمرغ مردمی جشنواره(!) هنوز فروشش به یک میلیارد نرسیده است آن هم درشرایطی که سه ارگان از حوزه هنری و فارابی گرفته تا تصویرشهر وابسته به شهرداری برای تولید این فیلم بودجه گذاشتند.

در این اوضاع کمدیهای «خوب بد جلف» و «گشت۲» پیشتاز گیشه ها هستند که اولی رقم ۷ میلیارد را رد کرده و دومی از ۲ میلیارد فروش گذشته است. کمدی-انتقادی «سه بیگانه» که نه تیزر تلویزیونی محسوسی دارد و نه تبلیغات شهری هم رقم فروش ۶۰۰ میلیون را رد کرده است.

قعرنشینان جدول فروش «آباجان»هاتف علیمردانی و «یک روز بخصوص» همایون اسعدیان هستند و عجیب است فروش پایین «آباجان» در حالی رقم خورده که این فیلم از سوی خانه سینما به عنوان یکی از سه فیلم مردمی جشنواره سی و پنجم معرفی شد!!

«یک روز بخصوص» هم  فیلم رییس شورای صنفی نمایش است که در کمال ناباوری به اکران نوروزی رسید و حالا در انتهای جدول فروش قرار گرفته تا مشخص شود برخی اوقات حتی اکران در بهترین موعد سال هم کمکی به آثار با کیفیت پایین نمی‌کند.

آمار کامل فروش تا ابتداي جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ به شرح زير است:

(تمام ارقام به تومان است)

–خوب بد جلف ۷ میلیارد و ۱۴۰ میلیون(۳۷روز)

–گشت(۲) ۲ میلیارد و ۱۲۰ میلیون(۹روز)

–مبارک  ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون(۳۸روز)

–ماجرای نیمروز ۷۰۰ میلیون(۹روز)

–سه بیگانه  ۶۰۰ میلیون(۱۶روز)

–هلن ۳۰۰ میلیون (۳۰روز)

–آباجان ۱۳۰ میلیون(۹روز)

–یک روز بخصوص ۱۱۰میلیون(۹روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=36383

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code