۰۷۰۹۱۴۰۱

خط و نشان رئیس سینما برای #برادران_لیلا⇐حضور فیلم‌های سینمایی در جشنواره‌های خارجی مستلزم اخذ پروانه نمایش است!/تخلف تهیه کنندگان، موجب خدشه در صدور پروانه نمایش، اکران و تولیدات بعدی است!!

فیلم برادران لیلا+محمد خزاعی

سینماروزان: حضور فیلم #برادران_لیلا در جشنواره کن ۲۰۲۲ در حالی که هیچ خبری از صدور پروانه نمایش آن منتشر نشده، شائبه‌هایی را شکل داده که با واکنش تلویحی رئیس سینما مواجه گردیده.

محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی تاکیده کرده بنابر نص صریح آیین نامه و دستور العمل نمایش فیلم، هرگونه حضور و نمایش فیلم سینمایی در مجامع و جشنواره‌های خارجی مستلزم اخذ پروانه نمایش است و تخلف تهیه‌کنندگان موجب خدشه در صدور پروانه نمایش و اکران و حتی تولیدات بعدی است!!

محمد خزاعی در گفتگو با روابط عمومی سازمان سینمایی گفت: حضور بین‌المللی سینمای ایران قطعا، یکی از ارکان مهم پیکره سینمای ملی ماست که در سپهر سیاست‌گزاری مدیریت سینمای کشور جایگاه ویژه‌ای دارد. برای این مهم به زودی آئین‌نامه روشن و شفافی به عنوان راهبرد بین‌المللی سازمان سینمایی تدوین و اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: آنچه در مورد حضور فیلم‌های بخش خصوصی در جشنواره‌های جهانی مهم است رعایت آیین نامه‌های قانونی و دستورالعمل‌های اجرایی است که متاسفانه، در سال‌هایی در مقام اجرا و نظارت دچار مسامحه و سهل انگاری شده است.

به گفته وی، قطعا بنابه نص صریح آیین نامه و دستور العمل نمایش فیلم هرگونه حضور و نمایش فیلم سینمایی در مجامع و جشنواره‌های خارجی مستلزم اخذ پروانه نمایش است و قانون بر این امر صراحت دارد و قطعا، تخلف تهیه کنندگان در این زمینه، موجب خدشه در صدور پروانه نمایش، اکران و تولیدات بعدی کارگردان و تهیه کننده خواهد شد.

رئیس سازمان سینمایی تصریح کرد: شایسته است تهیه کنندگان در صورت ارایه و تمایل برای شرکت در جشنواره‌ها، بازارهای فیلم و سایر عرصه‌های بین‌المللی با معاونت نظارت سازمان سینمایی هماهنگی‌های لازم را بعمل آورند تا در صورت پذیرفته شدن فیلم‌ها در جشنواره‌ها نسبت به بازبینی و صدور پروانه نمایش به موقع برای تسهیل در حضورهای بین‌المللی اقدام شود.

وی خاطر نشان ساخت: اینکه فیلمی در جشنواره‌ای نمایش داده شود و امکان حضور در اکران داخلی، چه در سینماها و چه در نمایش خانگی و سایر ساحت‌های نمایشی را نیابد، پدیده خوشایندی نیست از این رو، ضروری است برای پرهیز از این امر سازندگان آثار نسبت به پایبندی به قانون و رعایت آن دقت کنند.

خزاعی با بیان اینکه قانون گرایی، استاندارد سازی، عدالت محوری سرلوحه فعالیت‌ها و سیاستگذاری‌های  سازمان سینمایی در دولت سیزدهم است گفت:  رعایت قوانین و آئین نامه‌ها اقدامی لازم برای تحقق این محورهاست که خوشبختانه، خانواده سینما نسبت به آن التزام و حساسیت دارند و باید بین قاطبه سینماگران و آن عده قلیلی که به رعایت رویه های قانونی بی‌توجه هستند تفاوت قایل شد و این مساله تعهدی بر گردن سازمان سینمایی است.

خط و نشان رئیس سازمان سینمایی برای فیلم برادران لیلا!؟؟

خط و نشان رئیس سازمان سینمایی برای فیلم برادران لیلا!؟؟

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=69208

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code