۲۶۱۰۱۴۰۰

خروجی نظام نامه جامع تهیه کنندگی⇐فقط ۲۰ درصد تهیه کنندگان(شامل تهیه کنندگان باسابقه) حق کاندیداتوری و رأی دهی همزمان در انتخابات مجمع را دارند/نیمی از تهیه کنندگان(شامل تهیه کنندگان تازه کار) فقط حق رأی در انتخابات دارند/۳۰درصد تهیه کنندگان(شامل تهیه کنندگان نورس) نه حق رأی دارند و نه حق کاندیداتوری!/اگر تا مرداد۹۸ صنف یکپارچه تهیه کنندگان تشکیل نشود، معاونت نظارت، تأیید صلاحیت تهیه کنندگان را انجام خواهد داد/اعضای صنف یکپارچه تهیه کنندگی، نمیتوانند عضو صنف دیگری شوند!!

سینماروزان: نظام تهیه کنندگی سینمای ایران که به تصویب شورای یکپارچه سازی صنوف تهیه کنندگان رسیده، منتشر شد.

در این نظام‌ ، تهیه کنندگان به سه دسته پیوسته، وابسته و موقت تقسیم بندی شده اند که در این بین فقط دسته اول که اعضای پیوسته(شامل تهیه کنندگان پیشکسوتی که حداقل ده فیلم تهیه کرده اند) هم حق رأی و هم حق کاندیداتوری در مجمع صنف واحد دارند.

اعضای وابسته(شامل آنهایی که حداقل دو فیلم تولید کرده باشند) فقط حق رأی در مجمع دارند و اعضای موقت هم که نه حق رأی دارند و نه حق کاندیداتوری.

مطابق با فهرست تهیه کنندگان که همزمان با اعلام نظام نامه منتشر شده از حدود ۲۸۰ تهیه کننده به رسمیت شناخته شده فقط ۲۰ درصد آنها عضو پیوسته هستند. نزدیک به نیمی از تهیه کنندگان، عضو وابسته هستند و حدود ۳۰ درصد هم عضو موقت هستند.

فهرست تهیه کنندگان تعدادی عضو افتخاری هم دارد و از جمله علیرضا رضاداد و محمدمهدی حیدریان!!!

در نظام جامع تهیه کنندگی تأکید شده که اعضای صنف یکپارچه تهیه کنندگی، نمیتوانند عضو صنف دیگری شوند!!

در این نظام نامه همچنین تصریح شده اگر تا مرداد۹۸ صنف یکپارچه تهیه کنندگان تشکیل نشود، معاونت نظارت، تأیید صلاحیت تهیه کنندگان را انجام خواهد داد.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56125

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code