۰۸۱۱۱۴۰۱

خبر “کیهان”⇐کارگردان فتنه‌گر در جشنواره فیلم فجر!+عکس

سینماروزان: روزنامه اصولگرای “کیهان” در خبری با تیتر “کارگردان فتنه گر در جشنواره فجر” خبر از حضور محمد رسول اف در جشنواره فجر امسال داده است.

متن خبر “کیهان” را بخوانید:

محمد رسول اف با فیلم «لِرد» در جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کند.

به گزارش سینماروزان و به نقل از “کیهان” قابل ذکر اینکه محمد رسول اف در ایام فتنه پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ در حالی که همراه جعفر پناهی مشغول ساخت فیلمی ضدایرانی و ضدانقلابی در جهت حمایت از فتنه‌گران بود، دستگیر و به زندان محکوم شد.

او پس از آزادی از زندان فیلم دیگری در تحریف وقایع سال‌های اخیر، درباره واقعه موسوم به قتل‌های زنجیره‌ای ساخت به نام «دستنوشته‌ها نمی‌سوزند» که علی‌رغم پذیرش از سوی جشنواره فیلم کن اما در داخل کشور توقیف شد و خود رسول اف ممنوع‌الخروج گشت. گفته می‌شود که وی اینک با قید وثیقه آزاد است.

گویا فیلم جدید رسول اف به نام «لِرد» (به معنای میز مخصوص شراب) با مجوز رسمی سازمان سینمایی جلوی دوربین رفته است و از هم اکنون و حتی پیش از بازبینی مسئولان جشنواره کن برای این جشنواره برگزیده! و انگار اصلا به سفارش این جشنواره ساخته شده است!

سؤال اینجاست که چگونه سازمان سینمایی وزارت ارشاد به چنین فردی با سابقه محکومیت در فتنه و ساخت فیلم‌های ضدایرانی و توقیفی، در حالی که ظاهراً با قید وثیقه آزاد است، مجوز ساخت فیلم می‌دهد؟ آیا از نظر سازمان سینمایی وزارت ارشاد، محکومین و متهمین دستگاه قضایی و آنان که در بازداشت بوده و تنها با قید وثیقه آزاد هستند هم می‌توانند فیلم بسازند؟!

آیا رسول اف که در جریان ساخت فیلمی درباره فتنه همراه جعفر پناهی دستگیر و به زندان محکوم شد، هیچ‌گاه مانند پناهی از نظر این وزارتخانه ممنوع‌الکار نبوده است؟ گرچه جعفر پناهی هم علی‌رغم ممنوع‌الکاری، چندین فیلم دیگر ساخت و به خارج از کشور نیز فرستاد و جایزه هم دریافت کرد!

محمد رسول اف
محمد رسول اف
image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۵:۳۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=32243

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code