۰۹۰۳۱۴۰۲

«خالتور» هفت میلیارد را رد کرد/«پسرعمو دخترعمو» و «سدمعبر» نیم میلیارد را رد کردند/«قاتل اهلی» در مرز ۳میلیاردی شدن/قعرنشینی فیلمی به نویسندگی امیر آقایی!!!/اختلاف بیش از ۱۰۰ سالنی مابین «آینه بغل» و کلی فیلم دیگر+آمار کامل فروش

سینماروزان: آمار فروش سینماها از یک منظر شامل صدرنشینی کمدیهای «آینه بغل»، «خالتور» و «ثبت…» است که دو فیلم اول رقم فروش ۱۱ میلیارد و ۷ میلیارد را رد کرده‌اند و فیلم سوم در مرز ۳میلیاردی شدن است. «قاتل اهلی» کماکان پرفروشترین فیلم غیرکمدی است که این هم در آستانه ۳میلیاردی شدن است.

آمار فروش سینماها از منظری دیگر شامل دراختیار قرار دادن بخش عمده سینماها یعنی نزدیک به ۱۷۰ سالن در اختیار «آینه بغل» است و مابقی فیلمهای روی پرده در بهترین حالت بیش از ۸۰ سالن ندارند. اگر بخواهیم با فیلمهای میانه و پایین جدول مقایسه کنیم متوجه اختلافی ۱۰۰ سالنی بین «آینه بغل» و کلی فیلم دیگر از «حریم شخصی» و «آذر» گرفته تا «خانه کاغذی» و «قاتل اهلی» و… می شویم.

در این شرایط یک کمدی با قابلیت فروش بالا مانند «پسرعمو دخترعمو» مجبور است بسنده کند به کمتر از ۱۰۰ سالن علیرغم تقاضای بالا برای اکران و البته در همین وضعیت هم رقم فروش نیم میلیارد را رد میکند. این وضعیت درباره درام ملتهب و خوش ساخت «سدمعبر» هم صادق است.

جدول فروش به مانند تمام هفته های اخیر میانه چاقی دارد؛ عدم تخصیص عادلانه سالن موجب شده با تعداد زیادی فیلم روبرو باشیم که فروششان میان ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون می گردد. از آثاری کودکانه نظیر «راز سیاوش» گرفته تا فیلمی جنگی مثل «اشنوگل» و حتی مستندی مانند «صفر تا سکو».

در میان فیلمهای تازه اکران شده کمدی «عشقولانس» توانسته در دو روز نزدیک به ۴۰ میلیون فروش داشته باشد ولی «پل خواب» بیش از ۲۳ میلیون فروش نداشته است.

قعرنشین گیشه فیلمی است به نام «آرمانشهر» که هنوز فروشش به ۱۰ میلیون هم نرسیده است!!! جالب است که فیلمنامه «آرمانشهر» را امیر آقایی نوشته که اخیرا طعنه های تندی را نثار فیلمهایی بفروش همچون «آینه بغل» و «خالتور» کرده بود.

آمار کامل فروش تا ابتداي جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ به شرح زير است:

(تمام ارقام به تومان است)

–آینه بغل ۱۱میلیارد(۳۷ روز)

–خالتور ۷ میلیارد و ۱۰۵ میلیون(۷۲ روز)

–ثبت با سند برابر است ۲ میلیارد و ۹۳۶ میلیون(۵۱ روز)

–قاتل اهلی ۲میلیارد و ۶۵۰ میلیون(۵۱ روز)

–آذر ۸۵۰ میلیون(۴۴روز)

–سدمعبر ۶۳۸ میلیون(۱۶ روز)

–حریم شخصی ۵۴۰ میلیون(۳۰ روز)

–پسرعمو دخترعمو ۵۳۰ میلیون (۱۶ روز)

–شکلاتی ۵۱۰میلیون(۴۴روز)

–خانه کاغذی ۴۳۰ میلیون(۲۳ روز)

–صفر تا سکو  ۴۲۵ میلیون(۵۱ روز)

–اشنوگل ۱۹۰میلیون (۵۱ روز)

–فهرست مقدس ۱۶۰ میلیون(۳۷ روز)

–راز سیاوش ۱۲۰ میلیون( ۴۴ روز)

–کلیله و دمنه ۶۵ میلیون (۱۶روز)

–آپاندیس ۵۸میلیون(۳۰ روز)

–عشقولانس ۴۰میلیون(۲روز)

–پینوکیو، عاموسردار و رییسعلی ۳۳ میلیون(۴۴ روز)

–پل خواب ۲۳میلیون(۲روز)

–آرمانشهر ۹میلیون(۱۶روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=46669

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code