۱۴۰۳۱۴۰۲

«خالتور» در مرز ۷میلیارد/«قاتل اهلی» ۲٫۵ میلیارد را رد کرد/«سدمعبر» در مرز نیم میلیارد/«دخترعمو پسرعمو» در آستانه ۳۰۰میلیون فروش خالص/بیش از ۱۵۰ سالن در اختیار «آینه بغل»!!!+آمار کامل فروش

سینماروزان: آلودگی هوا و تراکم اکران پاییزی به قدر کفایت به کاهش فروش فیلمها منجر شده بود و در یک هفته اخیر اعتراضات رخ داده، مزید بر علت شده تا به جز یک فیلم یعنی «آینه بغل» که بیش از ۱۵۰ سالن خالص دارد و خواه ناخواه میفروشد مابقی فیلمها فروش خوبی نداشته باشند.

به گزارش سینماروزان «آینه بغل» با حجم بالای سالن و سانسی که در اختیارش است فروش خود را از ۹میلیارد گذرانده است و «خالتور» در آستانه ۷ میلیاردی شدن قرار گرفته است. «ثبت…» دیگر کمدی روی پرده است که فروش اش در آستانه ۳ میلیارد قرار گرفته است.

«قاتل اهلی» که در هفته های اخیر به خاطر تخریب مدام تبلیغات شهری حاشیه ساز شده رقم فروش خود را در همین اوضاع کسادی سینماها از ۲٫۵ میلیارد رد کرده است و «آذر» در مرز ۸۰۰ میلیون فروش خالص است.

فیلمهای میانه جدول فروش پرتعدادند؛ فیلمهایی مانند «حریم شخصی»، «شکلاتی»، «صفر تا سکو»، «خانه کاغذی» و حتی «وقتی برگشتم» که همه در تقلای آن هستند که فروش خود را از نیم میلیارد عبور دهند.

در میان تازه ترین فیلمهای اکران شده «سدمعبر» و «دخترعمو پسرعمو » فروش بالاتری داشته اند. اولی در آستانه ۴۰۰ میلیون فروش خالص است و دومی در مرز ۳۰۰ میلیون فروش.

در انتهای جدول فروش هم شماری از فیلمهای شکست خورده جای گرفته اند؛ از محصولی ارگانی مانند «فهرست مقدس» که بعد از یک ماه اکران و کلی تبلیغات به زحمت فروشش از ۱۰۰ میلیون عبور کرده تا فیلمی به نام «آپاندیس» که ظرف ۳ هفته به سختی از ۵۰ میلیون فروش عبور کرده است و بالاخره فیلمی به نام «آرمانشهر» که در بیش از یک هفته فقط ۷ میلیون فروخته است.

آمار کامل فروش تا ابتداي جمعه پانزدهم دی ۱۳۹۶ به شرح زير است:

(تمام ارقام به تومان است)

–آینه بغل ۹میلیارد و ۳۰میلیون(۳۰روز)

–خالتور۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون(۶۵ روز)

–ثبت با سند برابر است ۲ میلیارد و ۸۱۵ میلیون(۴۴روز)

–قاتل اهلی ۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون(۴۴روز)

–آذر ۷۹۰ میلیون(۳۷روز)

–حریم شخصی ۴۹۰ میلیون(۲۳ روز)

–شکلاتی ۴۲۰ میلیون(۳۷روز)

–صفر تا سکو  ۴۱۰میلیون(۴۴ روز)

–سدمعبر ۳۷۰ میلیون(۹روز)

–خانه کاغذی ۳۰۵ میلیون(۱۶ روز)

–وقتی برگشتم ۲۷۵میلیون(۳۷ روز)

–پسرعمو دخترعمو ۲۶۰میلیون (۹روز)

–اشنوگل ۱۷۰ میلیون (۴۴ روز)

–فهرست مقدس ۱۱۵ میلیون(۳۰ روز)

–راز سیاوش ۱۰۰ میلیون( ۳۷ روز)

–آپاندیس ۵۳ میلیون(۲۳ روز)

–پینوکیو، عاموسردار و رییسعلی ۳۰ میلیون(۳۷ روز)

–کلیله و دمنه ۲۱میلیون (۹روز)

–آرمانشهر ۷ میلیون(۹روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=46546

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code