۱۲۰۴۱۴۰۱

خاطرات یک بازیگر سینما از همراهی با سردار⇐هر بار که در بیمارستان بستری می‌شدم حاج قاسم به عیادتم می‌آمد!/حتی در وضعیتی که از روی گوشی ممکن بود حاجی را رصد کنند به اطرافیانش می‌گفته که من باید بروم بیمارستان!/یادم می‌آید حین کربلای یک، پنج روز بود که حاج قاسم اصلاً نخوابیده بود!/خودم حاج قاسم را به اهواز بردم و فقط در فاصله رسیدن تا اهواز، کمی استراحت کرد!

سینماروزان/نسترن حسینی: رضا ایرانمنش بازیگر جانباز سینما و تلویزیون که در دوران جنگ با سردار سلیمانی همراهی داشت از خاطراتش با این سردار گفت.

رصا ایرانمنش در برنامه “وقت سحر” شبکه افق گفت: من سالیان سال، در جوار حاج قاسم سلیمانی بودم. هر بار که در بیمارستان بستری می‌شدم حاج قاسم به عیادتم می‌آمد، حتی در وضعیتی که از روی گوشی ممکن بود حاجی را رصد کنند به اطرافیانش می‌گفته که من باید بروم بیمارستان!

او سپس به خاطره‌ای جالب و قابل تأمل از کربلای یک اشاره کرد که حاج قاسم پنج روز نخوابیده بود. بازیگر نقش اول فیلم «دکل» و «سجاده آتش» تصریح کرد: یادم می‌آید کربلای یک، پنج روز بود که حاج قاسم اصلاً نخوابیده بود. ما برگشتیم خط را به بچه‌ها سپردیم و آن‌ها پدافند کردند. حاج قاسم گفتند بچه‌ها من خیلی خسته‌ام؛ کسی هست مرا ببرد اهواز، ساعت ۶ صبح جلسه دارم، می‌خواهم در ماشین استراحت کنم. گفتم حاجی خودم هستم، کنار من نشست با شهید دلیجانی، هر دو آن‌قدر خسته بودند تا اهواز تکان نخوردند.

ایرانمنش خاطرنشان کرد: مردم بدانند اقتداری که الان داریم به برکت وجود حاج قاسم‌ها و شهدایی است که کم و بیش نام‌هایشان را در تابلو‌ها به اسم شهدا می‌بینیم، راحت از کنارشان نگذریم. آن مسئولانی که به این میز‌های مدیریت تکیه زده و فکر مردم را نمی‌کنند بدانند که شهدا از آن‌ها نمی‌گذرند. خبری از بازیگری نیست، فقط می‌آیند عکسی بگیرند…

او سپس به بازی نکردن در سینما، تلویزیون و کم‌کاری‌هایش اشاره کرد و گفت: کار حالم را خوب می‌کند و باعث می‌شود سرِپا بشوم، اما نه از صداوسیما، نه از سینما و نه کارگردان و تهیه‌کننده‌ای به من پیشنهادی نمی‌دهند. به قول برخی از جانبازان عزیز، وقتی به بیمارستان می‌رفتیم با دوربین و عکاس سراغ‌مان می‌آمدند و عکسی می‌گرفتند. بعد از چند سال بیمارستان رفتن، این هم طبیعی شد و دیگر بیمارستان هم نیامدند. از بنیاد جانبازان هم توقعی ندارم، خیلی زحمت کشیده‌اند که یک هفته پیش به من گفتند برو فلان جا واکسن بزن!

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۶:۵۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=63910

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code