۲۸۰۵۱۴۰۱

حوزه هنری کلید زد⇐کمک به رونق سینماها با شناور کردن قیمت بلیت/استارت طرح با فیلم #هناس

سینما آیکون

سینماروزان: حوزه هنری جهت کمک به اقشار مختلف مخاطبان جهت فیلم دیدن، قصد دارد قیمت بلیت سینماهای خود را شناور کند.

#سیدعلی_طباطبایی‌نژاد معاون پخش و اکران حوزه هنری در بخشی از گفتگوی خود با مهر، با اعلام‌ خبر اجرای طرح قیمت‌گذاری شناور در زنجیره سینماهای #بهمن_سبز به صورت آزمایشی بیان کرد: ما با شناسایی و تحلیل روش‌های متداول قیمت‌گذاری محصولات فرهنگی در جهان، در تلاشیم تا به نسخه‌ای بومی برای این کار دست یابیم.

وی ادامه داد: نگاه سنتی به قیمت‌گذاری و تعیین نرخ ثابت یا انجام حرکت‌های هیجانی مثل نیم‌بها کردن بلیت همه فیلم‌ها در تمام سینماها، نتیجه‌ای جز ضربه زدن به اقتصاد سینما و فرهنگ کشور در پی نخواهد داشت.

طباطبایی‌ نژاد افزود: با بررسی روند فروش در حدود ۱۵۰ سالن سینمایی حوزه هنری در طول یک بازه معین بعد از کرونا در تلاشیم به برنامه‌ای جامع برای قیمت‌گذاری سانس‌های سینما برسیم. این طرح به صورت آزمایشی برای فیلم «هناس» در سینماهای بهمن سبز اجرا خواهد شد. روز نمایش، سانس، کیفیت سالن، هفته نمایش فیلم و … عواملی هستند که باید در قیمت‌گذاری شناور سانس‌های سینماها مدنظر قرار بگیرند.

معاون پخش حوزه گفت: با اجرای فاز صفر این طرح و بهینه شدن طرح قیمت‌گذاری پویا می‌توان به نسخه‌ای جامع برای قیمت‌گذاری آثار در سینماهای سراسر کشور دست یافت که در صورت اجرایی شدن می‌تواند با افزایش استقبال مخاطبان از فیلم‌های سینمایی، چرخ‌های اقتصاد صنعت سینما را بیش از پیش به گردش درآورد.

معاون‌ پخش حوزه هنری از شناور کردن قیمت بلیت سینماها خبر داد

معاون‌ پخش حوزه هنری از شناور کردن قیمت بلیت سینماها خبر داد

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=69790

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code