۱۱۰۳۱۴۰۲

حمله کیومرث پوراحمد به آنها که به دنبال حذف جوایز فنی از جشنواره فجر هستند⇐باید برویم سر گذر تئاتر خیابانی اجرا کنیم

سینماروزان: برخی از حلقه بالادستی خانه سینما به دنبال حذف جوایز فنی از جشنواره فجر هستند تا بدین طریق اعتباری تراشیده شود برای جشن خانه سینما با این حال نه تنها پشت صحنه قدرتمند سینمای ایران به مخالفت با این تصمیم پرداخته‌اند بلکه یکی مثل فریدون جیرانی هم پیدا شده و  از این گفته که چنین تصمیمی در جشنواره بیست و دوم فجر به دبیری محمدمهدی عسکرپور هم گرفته شد اما مخالفتها آن قدر بود که فقط یک دوره دوام آورد.(اینجا را بخوانید)

به گزارش سینماروزان حالا کیومرث پوراحمد کارگردان قدیمی سینمای ایران که آخرین ساخته اش «کفشهایم کو» سه سال قبل در جشنواره فجر حضور داشت با طعنه ای گزنده به آنها که به دنبال حذف جوایز منفی از فجر هستند به «ایسنا» گفت: فرض کنید من کارگردان یک سناریو دارم و بازیگرانم را هم انتخاب کرده‌ام، خُب اگر فنی‌ها و هنری‌ها نباشند باید بروم سر یک گذر، تئاتر خیابانی اجرا کنم. ولی اگر قرار است فیلم بسازم اول به فیلمبردار احتیاج دارم، بعد صدابردار، گریمور، طراح صحنه و لباس،مسوول جلوه‌های ویژه و کلی متخصص دیگر.

پوراحمد خاطرنشان کرد: مسوولان فعلی سینما مدیرانی قدیمی و باتجربه هستند اما یک مسئول فرضی هرچقدر هم تازه کار باشد می‌داند که فیلم‌سازی «هلو بیا تو گلو» نیست و هرگز جوایز دستاوردهای هنری و فنی را حذف نمی‌کند. در ضمن جشنواره‌ای با قدمت فجر بعد از این همه سال جایزه دادن به همه افرادی که در یک فیلم نقش خلاقه دارند، چگونه می‌تواند با حذف این جوایز انگیزه‌های انبوهی از بهترین تکنسین‌ها و هنرمندان خلاق را از بین ببرد.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=42513

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "حمله کیومرث پوراحمد به آنها که به دنبال حذف جوایز فنی از جشنواره فجر هستند⇐باید برویم سر گذر تئاتر خیابانی اجرا کنیم"

  1. وحدت دوست گفت:

    .. بسیار لوس هستند ایشان ..
    همچی میگه “باید اجرا کنیم ..” که یعنی‌ اگر اجرا نکرد مردم از زندگی‌ می‌افتند..

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code