۲۴۰۵۱۴۰۱

حمایت ۲۰۰ میلیونی جشنواره مقاومت از آثار بخش مسابقه

سینماژورنال: دبیرخانه جشنواره فیلم مقاومت به دبیری محمد خزاعی برای آن که بتواند خودش را از میان انبوه جشنواره های ریز و  درستی که در کشور برگزار می شود تمیز دهد اقدامات جالبی را برای رونمایی محصولات سینمایی در این جشنواره فراهم آورده است.

به گزارش سینماژورنال خزاعی به درستی دریافته که پاشنه آشیل اغلب جشنواره های وطنی و حتی بین الملل فجر که دومین دوره اش اخیرا و با بودجه ای پر و پیمان اما کم مخاطب برگزار شد، نداشتن محصول دست اول برای رونمایی است و در همین راستاست که دبیرخانه مقاومت تسهیلات ویژه ای را برای رونمایی آثار سینمایی در این رویداد فراهم کرده است.

از جمله این تسهیلات ارائه کمک هزینه ۲۰۰ میلیون تومانی به آثاری است که برای اولین بار در این جشنواره رونمایی می شوند.

شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به منظور حمایت و کمک به فیلم‌های سینمایی حوزه دفاع مقدس و مقاومت مصوب کرده از فیلم‌های سینمایی که به بخش مسابقه جشنواره راه پیدا کنند و برای اولین‌بار در جشنواره رونمایی شوند تا مبلغ دو میلیارد ریال در نمایش عمومی حمایت خواهد شد.

 حمایت دو میلیارد ریالی از اکران فیلم‌های سینمایی رونمایی شده در جشنواره بین‌المللی مقاومت در قالب خرید بلیت، اختصاص بیلبوردهای تبلیغاتی و حمایت از پخش تیزر فیلم مربوطه خواهد بود.

برگزاری جشنواره در دو بخش اصلی

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در قالب دو بخش اصلی«مسابقه سینمای ایران» و « مسابقه سینمای بین‌الملل» طراحی شده است.

بخش مسابقه سینمای ایران با ۱۰ زیرمجموعه شامل : فیلم­های سینمایی، فیلم­های سینمایی – ویدیویی، سریال‌های تلویزیونی، فیلم­های کوتاه داستانی، فیلم­های مستند، آثار پویانمایی، آثار نماهنگ، بخش مسابقه قلم‌طلایی در قالب “طرح فیلمنامه سینمایی” و”خلاصه فیلمنامه کوتاه” و بخش جلوه­گاه ­نور پیرامون آثار مستندی با موضوع مادران یا پدران شهدا و اقلام تبلیغی برگزار می‌شود.

همچنین، بخش بین‌الملل چهاردهمین جشنواره بین­المللی فیلم مقاومت شامل “مسابقه بین­ الملل “و “جایزه ویژه عماد مغنیه” و بخش چشم‌انداز سینمای مقاومت در جهان می‌باشد.

بر پایه این خبر، علاوه بر بخش‌های رسمی اعلام شده فوق، این جشنواره در بخش‌های جنبی برنامه‌های متنوعی را با رویکردهای پژوهشی و تحلیلی پیش‌بینی کرده است.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در این دوره گسترده‌ترین دایره موضوعات و مضامین ملی و بین‌المللی روز جهان را مورد توجه قرار داده است که شامل بیش از ۳۰ عنوان کلی می‌شود.

شایان ذکر است متقاضیان جهت شرکت می‌توانند آثارشان را به نشانی دبیرخانه: تهران– خیابان سمیه – خیابان خاقانی– کوچه طبرسی- پلاک ۶ – واحد ۲ تحویل نمایند. ضمنا، علاقمندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌‌های ۸۸۸۲۶۲۹۶- ۸۸۸۲۶۳۷۵ تماس حاصل نمایند. همچنین، اطلاعات تکمیلی روی سایت جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به آدرس : www.moqavematfilmfest.ir قرار دارد.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۵:۵۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=21823

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code