۱۴۰۴۱۴۰۱

حمایت همزمان مرکز گسترش و فارابی از این عضو هیات مدیره خانه سینما چه معنایی دارد؟؟

همایون+اسعدیان+رزاق+کریمی+روانبخش+صادقی

 

سینماروزان: حتی اگر باسابقه‌ترین و خوش‌نام‌ترین سینماگران هم در هیات مدیره خانه سینما حضور داشتند باز نیک آن بود که تا زمان حضور در هیات مدیره از هیچ حمایت مستقیم یا غیرمستقیم ارگان‌های دولتی بهره نبرند مبادا شائبه سوءاستفاده از موقعیت صنفی پیش آید.

اعضای هیات مدیره خانه سینما باید تا زمانی که در هیات مدیره هستند جز برای منافع بدنه صنف فعالیتی نکنند و البته که مختارند از حضور در هیات مدیره استعفا دهند و سپس به سمت جلب حمایت‌های دولتی بروند.

روانبخش صادقی از جمله اعضای هیات مدیره خانه سینماست که بی‌توجه به جایگاهش در هیات مدیره، اذعان کرده به بهره‌مندی از حمایت مرکز گسترش و فارابی برای ساخت انیمیشنی با عنوان “دزد رویاها”!!

روانبخش صادقی با اشاره به حمایت فارابی به مهر گفت: فیلمنامه “دزد رویاها” پس از چند بار بازنویسی آماده و حدود ۲ سال پیش در شورای کودک بنیاد سینمایی فارابی تصویب شد.

روانبخش صادقی با سنگ‌تمام گذاشتن برای مدیران مرکز گسترش ادامه داد: مرکز گسترش سینمای تجربی در تولید انیمیشن “دزد رویاها” مشارکت دارد، که در همین جا از نظر مثبت و حمایت‌های مرکز چه در دوره مدیریت پیشین و چه در مدیریت حال حاضر بسیار سپاسگزارم که با درک اینکه تولیدات انیمیشن سینمایی و همچنین حمایت از آن‌ها حوصله زیادی می‌خواهد و معمولاً بیش از دوران مدیریت مدیران فرهنگی و هنری در کشور به طول می‌انجامد، وارد این حوزه شده و حمایت می‌کنند و این نشان از شعور مدیریتی بالا و درایت مناسب است.

حمایت فارابی و مرکز از یک عضو هیات مدیره خانه سینما که در عرصه سینمای بلند تاکنون هیچ محصول مستقل قابل اعتنایی از وی به اکران عمومی نرسیده ده‌ها علامت سوال را پیش رو قرار نمی‌دهد؟
این را هم درنظر بگیرید که روانبخش علاوه بر عضویت، دبیری هیات مدیره را هم برعهده دارد و اینها همه کلی سوءتفاهم را برای سینماگرانی شکل می‌دهد که علیرغم سابقه فراوان، هیچ گاه از حمایت‌های مرکز یا فارابی برخوردار نشده‌اند.

آیا انتظار بدنه صنف آن است که حضور قائم‌مقام مرکز گسترش در هیات مدیره خانه سینما به توزیع تسهیلات مرکز میان اعضای هیات مدیره منجر شود؟؟؟

چرا دیگر اعضای هیات مدیره خانه سینما جلوی چنین سوءتفاهماتی را نمی‌گیرند؟؟

روانبخش صادقی درکنار مرتضی رزاق کریمی

روانبخش صادقی درکنار مرتضی رزاق کریمی( قائم مقام مرکز گسترش)

 

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=60563

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code