۱۵۰۷۱۴۰۱

“حلزون”سازی بازیگر “بدرود بغداد” با تأثیرپذیری از وودی آلن

سینماژورنال: مزدک میرعابدینی بازیگری که بیش از هر چیز بخاطر ایفای نقش در “بدرود بغداد” شناخته میشود و در سالهای اخیر در آثاری چون “همه چیز برای فروش” و “مردی که اسب شد” شناخته میشود، قصد ساخت اولین فیلم بلند خود را دارد.

به گزارش سینماژورنال مزدک میرعابدینی بازیگر سینما و فیلمساز که به تازگی نمایش «خمره» را با تعدادی از نوجوانان و کودکان در فرهنگسرای نیاوران به صحنه برده بود درباره فعالیت های سینمایی اش به “مهر” گفت: مهمترین اتفاق سینمایی که بعد از چهار سال منتظرش هستم ساخت اولین فیلم سینمایی بلندم به نام «حلزون» است. این فیلم سینمایی به تازگی پروانه ساخت دریافت کرده و محمد احمدی تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد.

از “مسکن آناناس” تا “حلزون” و “یاسمن آبی” وودی آلن

وی درباره مضمون این فیلم توضیح داد: در واقع شخصیت اصلی این فیلم شهر تهران و جنون و ناهنجاری هایی است که در بستر این کلان‌شهر رخ می دهد. این فیلم ابتدا «مسکن آناناس» نام داشت اما بعد به «حلزون» تغییر نام داد.

میرعابدینی ادامه داد: چند سال قبل فیلمی به نام «مسافرکش» ساختم که عباس کیارستمی نیز آن را پسندید. این فیلم داستان زن و شوهری را روایت می کرد که در کلان شهر تهران قصد سقط بچه شان را دارند. آزاده صمدی و افشین هاشمی در آن فیلم ایفای نقش می کردند. حال می‌توان گفت فیلم «حلزون» نسخه کامل شده آن فیلم است که طنزی روان پریشانه و سیاه نیز دارد. این فیلم از لحاظ فضاسازی شباهت هایی به فیلم «یاسمن آبی» وودی آلن نیز دارد.

بخشهایی از نمایش “خمره” در فیلم بازسازی میشود

وی که  اواسط شهریورماه نمایش «خمره» را با اقتباسی از داستان هوشنگ مردادی کرمانی در قالب ماحصل یک کارگاه آموزشی با حضور کودکان و نوجوانان در فرهنگسرای نیاوران به صحنه برده بود خاطرنشان ساخت:‌حتی نمایش «خمره» جزئی از این فیلم خواهد بود. البته از آنجا که نتوانسیم در زمان اجرای نمایش تصاویری را که لازم بود فیلمبرداری کنیم قرار است بخش هایی از نمایش در فیلم بازسازی شود.

این بازیگر در پایان درباره زمان آغاز پیش تولید اولین فیلم بلند داستانی‌اش گفت: هر زمان که بتوانیم حامی مالی و سرمایه گذار برای فیلم پیدا کنیم مراحل پیش تولید آغاز خواهد شد. تاکنون نیز به دلیل مسایل مالی کلید خوردن این فیلم به تعویق افتاده است که امیدوارم هرچه زودتر حل شود.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=10755

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code