۰۹۰۷۱۴۰۱

حضور قانونی نوید و ترانه در تورنتو!

فیلم تفریق ترانه علیدوستی

سینماروزان: به دنبال اعلان حضور فیلم #تفریق در جشنواره تورنتو، سازمان سینمایی این حضور را قانونی دانست.

چهل و هفتمین جشنواره تورنتو فهرست فیلم‌های بخش مسابقه پلتفرم را اعلام کرد و فیلم «تفریق» به کارگردانی مانی حقیقی و تهیه کنندگی مجید مطلبی نماینده سینمای ایران در این بخش خواهد بود.

ترانه علیدوستی و نوید محمدزاده نقش‌های اصلی «تفریق» را بازی می‌کنند و سازمان سینمایی حضور فیلم مانی حقیقی در جشنواره تورنتو را بلامانع اعلام کرد.

#روح‌الله_سهرابی مدیرکل نظارت بر عرضه سینما درباره فیلم «تفریق» گفته است: بر اساس اطلاعات موجود درباره حضور فیلم‌ها در جشنواره‌های بین المللی، پس از اعلام رسمی سازمان سینمایی مبنی بر اخذ مجوزهای لازم برای هرگونه نمایش در خارج از کشور، اکثریت قریب به اتفاق صاحبان آثار نسبت به تبعیت از قوانین و مقررات نمایش فیلم در خارج از کشور احترام قائلند و هرگونه حضور در جشنواره‌ها یا اکران عمومی در خارج از کشور را منوط به اخذ مجوزهای لازم می‌دانند که این خود جای تقدیر از فیلمسازان و دست اندرکاران تهیه و تولید فیلم‌ها دارد. فیلم «تفریق» نیز از این امر مستثنی نبوده و طی چند ماه اخیر نسبت به درخواست صدور پروانه نمایش اقدام کرده و در تعاملی دوسویه با سازمان سینمایی، همکاری کامل داشته است. از نظر این اداره کل، حضور فیلم «تفریق» در جشنواره‌های خارجی بلامانع است و مطابق با مقررات و آیین نامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند بدون دغدغه در خارج از کشور به نمایش گذاشته شود.

تاکید روح الله سهرابی بر حضور قانونی فیلم‌ تفریق در جشنواره تورنتو

تاکید روح الله سهرابی بر حضور قانونی فیلم‌ تفریق در جشنواره تورنتو

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۸:۴۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=70761

بعدش؟

مطالب اخیر

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code