۱۱۰۳۱۴۰۲

حسین فرحبخش در واکنش به جوابیه تصویرشهر پیرامون توقیف «خالتور» خطاب به مدیرعامل این نهاد بیان داشت⇐امان از دروغ که گذرگاه گناهان دیگر است!/فردی که شهیدمطهری را قبول ندارد نباید در جمهوری اسلامی مسئولیت داشته باشد/طبق قانون، الویت اکران در پردیسهای شهرداری با فیلمهای سرگروه‌دار است؛ پس چرا «خالتور» را توقیف کرده‌اید؟/مگر امکان دارد در بیشتر از ده سالن شهرداری هیچ ظرفیتی برای اکران «خالتور» نباشد؟/به چه حقی پروانه نمایش ارشاد و آیین نامه شورای صنفی نمایش را وتو کرده‌اید؟/مگر پردیسهای شهرداری ملک پدری‌تان است که نمایش فیلمهای پرفروش در آنها را توقیف می‌کنید؟/پردیسهای شهرداری متعلق به عامه مردم است و شما صرفا یک کارمندید نه مالک پردیس!/هر وقت با پول شخصی‌تان سینما زدید هر چه دوست داشتید در آنها نمایش دهید/مخاطبان جنوب شهر مدام تقاضای اکران «خالتور» را دارند اما به قیمت ضرردهی پردیسهایتان، فیلم را اکران نمی‌کنید/قبول کنید که سوءمدیریت تان باعث عدم پویایی و بازدهی مکفی پردیسهای شهرداری شده!/اگر با پویافیلم مشکل شخصی دارید رسما اعلام کنید/انتظار می‌رفت بعد از بازپس گیری سوله «خندوانه» روش کار را عوض کنید اما زهی خیال باطل!/مافوق‌تان هم کلی انتقاد شنید و توجه نکرد و رفت که رفت/شما هم عنقریب خواهی رفت اما ای کاش قبل از رفتن به عدالت روی آوری و خاطره‌ای خوش برای مخاطبان به جای بگذاری!

سینماروزان: توضیحات تصویرشهر در چرایی عدم اکران کمدی «خالتور» در پردیسهای شهرداری(اینجا و اینجا را بخوانید) با واکنش حسین فرحبخش تهیه‌کننده «خالتور» و از شرکای موسسه پویافیلم مواجه شد.

فرحبخش در گفتگویی صریح با به چالش کشیدن بخشهایی از ادعاهای طرح شده در جوابیه تصویرشهر، بی‌عدالتی علی احمدی مدیرعامل این موسسه در عدم توجه به خواسته مخاطبان و به خصوص مخاطبان جنوب شهری برای اکران «خالتور» در پردیسهای شهرداری را به چالش کشیده است.

متن گفته های فرحبخش را بخوانید:

امان از دروغ که گذرگاه گناهان دیگر است! مسلمان دروغ نمی‌‌ گوید. آقای علی احمدی! اگر مسلمانیم، دروغ نگوییم!

اینکه گفته‌اید به خاطر محرم و صفر در پردیسهای شهرداری کمدی اکران نمی‌کنید دروغ است چون الان که از صفر گذشته‌ایم باز هم فیلم «خالتور» را روی پرده نفرستاده‌اید در حالی که در این سالها داشته‌ایم کمدیهایی از دفترهای پخش خاص که در همین موعد هم در پردیس‌های شهرداری اکران شده‌اند.

اینکه گفته‌اید به دلیل محدودیت سالن‌هایتان که مثلا چهار سالن در پردیس ملت است نمی‌توانید فیلمهای بیشتری اکران کنید هم دروغ است چون شما با داشتن ۴سالن تا سقف ۸ فیلم را میتوانید اکران کنید. بماند که پردیسهای شهرداری در مجموع بیش از ده سالن دارند و این حق «خالتور» که لااقل ۳ سالن در این پردیسها داشته باشد.

درباره اینکه گفته‌اید چرا در سینما عصرجدید فقط ۵ فیلم روی پرده است قیاس مع الفارق کرده‌اید. سینما عصرجدید فقط ۳ سالن دارد و طبق قانون در نهایت میتواند پنج تا شش فیلم اکران کند اما پردیس ۴سالنه شهرداری که طبق قانون می‌تواند تا ۸ فیلم را اکران کند و الویتش هم با اکران فیلمهای سرگروه‌دار است به راحتی فیلمهای پرمخاطب سرگروه‌دار مانند «خالتور» را کنار می‌گذارد.

بماند که سینما عصرجدید یک سینمای متعلق به بخش خصوصی است و مدیرانش اختیار این را دارند که چینش اکران را تعیین کنند اما شما چه؟ مگر پردیسهای شهرداری ملک پدری تان است؟ پردیسهای عمومی متعلق به عامه مردم است و شما صرفا یک کارمندید و نه مالک و باید شرایط استفاده صحیح از این پردیسها را فراهم آوری و لاغیر!

مگر امکان دارد در بیشتر از ده سالن شهرداری هیچ ظرفیتی برای اکران «خالتور» نباشد؟ چرا «خالتور» را علیرغم داشتن بیش از ده سالن در پردیسهای شهرداری اکران نمی‌کنید؟ جز اینکه مشکل شخصی دارید با موسسه تولیدکننده فیلم که پویافیلم باشد؟؟ اگر این طور است چرا رسما اعلام نمی‌کنید با پویافیلم مشکل دارید؟

آقای احمدی! شما موظفید که طبق آیین نامه شورای اکران،  فیلمهای سرگروه دار را در الویت نمایش قرار دهید که نمی دهید. چرا؟

وجه ناراحت کننده ماجرا می دانید کجاست؟ آنجا که مدیران پردیسهای راگا و تماشا و رازی، طالب اکران فیلمهای پرمخاطب مانند «خالتور»ند ولی چون فیلم محصول پویافیلم است اجازه نمایش آن را نمی دهید؟؟

آقای احمدی! قبول کنید که سوءمدیریت‌تان باعث عدم پویایی و بازدهی مکفی پردیسهای شهرداری شده! نمی‌گویم شما توانایی خاصی ندارید؛ چرا! شما می‌توانید به آنجا که از آن شروع کرده‌اید برگردید و در حوزه کار تدارکات و مداحی کنید؟؟ و در کارتان موفق باشید اما سینماداری کار شما نیست! متأسفانه نه تجربه داری و نه دنبال تعامل سازنده با سینماگران حرفه ای برای کسب تجربه هستید.

آقای احمدی! درباره اینکه گفته اید در محرم و صفر هم نباید فیلم کمدی اکران شود هم رفتار قانونی نمی‌بینیم چون حتی شورای اکران هم فقط درباره حرمت‌گذاری دهه اول محرم سخن گفته است و اینکه شما چگونه مجوز اکران شورای صنفی نمایش را وتو می کنید جای سوال دارد.
به هنگام اکران «آس و پاس» هم به شما گفتم وقتی شورای اکران مجوز نمایش داده و حتی حوزه هنری فیلم را اکران می کند چطور است که شما حاکم شرع شده ای و دستورات قانونی را وتو می کنید؟

یادم می آید در تماسی تلفنی وقتی از آموزه های شهیدمطهری برایتان گفتم حتی درباره این آموزه‌ها هم شک و تردید وارد ساختید و گفتید ایشان را قبول ندارم؟؟! بله! آدمیان آزادند حتی با ظاهرالصلاح‌ترین شمایل(!) آرای عالمی همچون مطهری را هم قبول نداشته باشند اما فردی که مطهری را قبول ندارد نباید در جمهوری اسلامی مسئولیت داشته باشد.

آخر با کدام تحصیلات؟ با کدام تجربه تئوری برای اکران صادر می‌کنید؟ هر که نداند ما می‌دانیم که زمانی امور تدارکات حوزه علمیه چیذر به شما سپرده شده بود و به ناگاه با حضور شهردار سابق، از مدیریت سینما سربرآوردی؟! ایرادی هم ندارد اما حالا که سینمادار شدی حداقل کاری که باید بکنی این است که شرایط اکران عادلانه را فراهم کنی آن هم با مشورت گرفتن از باتجربه‌های این صنف!

ناراحت کننده است که مخاطبان جنوب شهر مدام گلایه می کنند که چرا «خالتور» در مناطقی مانند یافت آباد اکران نمی شود و این اعتراض را به گوش مدیران پردیسهایتان هم رسانده اند. اما دریغ از ذره ای توجه حتی اگر به قیمت خالی ماندن سالنهایتان و ضرردهی پردیسهایتان منجر شود. واقعا شما چه کاره‌اید که مردم شریف جنوب شهر که بانی انقلاب اسلامی هستند را از تماشای فیلمی پرمخاطب و کاملا مجاز محروم می‌کنید؟

آقای احمدی! ای کاش در مدت زمانی که وارد سینما شدید می آموختید و رشد می‌کردید! مافوق تان هم کلی انتقاد شنید و توجه نکرد و در نهایت رفت که رفت!

محمدعلی نجفی شهردار تهران آدمی است که ردی از تحجر در افکارش وجود ندارد و بر همین مبنا شما هم عنقریب خواهی رفت ولی ای کاش در این روزهای آخر و به خصوص بعد از بازپس بگیری سوله مدیریت بحران از برنامه متبوعتان «خندوانه»، به عدالت پناه می‌بردید و خاطره ای خوش برای مخاطبان جنوب شهر به جای می گذاشتی ولی زهی خیال باطل!!

واقعیت اینکه امید داشتیم با تعامل، اندکی کمک کنیم به رونق پردیسهای شهرداری که نشد چون علاقه به انتقاد سازنده وجود نداشت. ختم کلام اینکه در سینماداری که موفق نبودید؛ آرزو می کنم بعد از این به حرفه هایی که در آن تجربه دارید مثلا تدارکات و مداحی(؟؟) ورود کنید تا هم در کارتان موفق باشید و هم بانی خیر باشید و نه بی عدالتی. آرزو می‌کنم در تدارکات و مداحی موفق ظاهر شوید و به عدالت و راستی پناه ببرید که سرمایه آخرت است.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=45480

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "حسین فرحبخش در واکنش به جوابیه تصویرشهر پیرامون توقیف «خالتور» خطاب به مدیرعامل این نهاد بیان داشت⇐امان از دروغ که گذرگاه گناهان دیگر است!/فردی که شهیدمطهری را قبول ندارد نباید در جمهوری اسلامی مسئولیت داشته باشد/طبق قانون، الویت اکران در پردیسهای شهرداری با فیلمهای سرگروه‌دار است؛ پس چرا «خالتور» را توقیف کرده‌اید؟/مگر امکان دارد در بیشتر از ده سالن شهرداری هیچ ظرفیتی برای اکران «خالتور» نباشد؟/به چه حقی پروانه نمایش ارشاد و آیین نامه شورای صنفی نمایش را وتو کرده‌اید؟/مگر پردیسهای شهرداری ملک پدری‌تان است که نمایش فیلمهای پرفروش در آنها را توقیف می‌کنید؟/پردیسهای شهرداری متعلق به عامه مردم است و شما صرفا یک کارمندید نه مالک پردیس!/هر وقت با پول شخصی‌تان سینما زدید هر چه دوست داشتید در آنها نمایش دهید/مخاطبان جنوب شهر مدام تقاضای اکران «خالتور» را دارند اما به قیمت ضرردهی پردیسهایتان، فیلم را اکران نمی‌کنید/قبول کنید که سوءمدیریت تان باعث عدم پویایی و بازدهی مکفی پردیسهای شهرداری شده!/اگر با پویافیلم مشکل شخصی دارید رسما اعلام کنید/انتظار می‌رفت بعد از بازپس گیری سوله «خندوانه» روش کار را عوض کنید اما زهی خیال باطل!/مافوق‌تان هم کلی انتقاد شنید و توجه نکرد و رفت که رفت/شما هم عنقریب خواهی رفت اما ای کاش قبل از رفتن به عدالت روی آوری و خاطره‌ای خوش برای مخاطبان به جای بگذاری!"

  1. سپنتا گفت:

    درسته که آدم خوبی نیستی ولی این حرفات درسته

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code