۰۵۰۱۱۴۰۲

حذف ۹ دقیقه از #هناس به‌خاطر چیست؟

حسین دارابی: ۹ دقیقه از فیلم هناس را برای نسخه اکران، حذف کردیم!

سینماروزان: در دورانی که برخی از فیلمسازان وطنی چنان توهم خودبرتربینی زده‌اند که با تولید فیلم‌های سه ساعته کسالت‌بار، فخر می‌فروشند، یک فیلمساز خودش نزدیک ده دقیقه از فیلمش را حذف کرده تا ارتباط با مخاطب افزایش یابد.

#حسین_دارابی کارگردان فیلم #هناس با بیان حذف چند پلان فیلمش به خبرگزاری فارس گفت: ما پس از اکران «هناس» در چهلمین جشنواره فیلم فجر احساس کردیم باید تغییراتی روی فیلم انجام دهیم. یکی از اتفاقات اضافه و کم‌کردن پلان‌هایی به «هناس» بود که در نهایت ۹ دقیقه از فیلم کوتاه شد.

وی تاکید کرد: نسخه جدید خوش‌ریتم‌تر، بهتر و جذاب‌تر است که امیدوارم مخاطب عام با آن ارتباط بهتری برقرار کند.  «هناس» از ترور داریوش رضایی نژاد می‌گوید که ۱۰ سال پیش اتفاق افتاده اما موضوعی است که سال‌ها به آن توجه نشده بود. ضمن اینکه سال‌هاست درباره دانشمندان هسته‌ای که نخبه بودند و ناحق به شهادت رسیدند، کار جدی نشده است. 

کارگردان فیلم سینمایی «هناس» با بیان اینکه هر فیلمی مجموعه‌ای اهداف مستتر در ذهن خود دارد که مخاطبان با نزدیک شدن به جهان فیلم و برانگیخته شدن احساساتش می‌تواند آن را دریابد، اظهار کرد: ما تنها گوشه‌ای از زندگی شهید داریوش رضایی نژاد را از زاویه دید همسرش به نمایش گذاشتیم. پس این اثر، یک فیلم کاملاً زنانه است و مخاطب می‌تواند به این مساله پی ببرد همسری که شوهرش چنین شغل حساسی دارد با چه مسایلی روبه‌رو است.

دارابی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم خانواده ها به ویژه بانوان با این فیلم ارتباط برقرار کنند که تصور می‌کنم این اتفاق خواهد افتاد اما در نهایت امیدوارم «هناس» خوب دیده شود و برای مخاطب جذاب و اثرگذار باشد.

حسین دارابی: ۹ دقیقه از فیلم هناس را برای نسخه اکران، حذف کردیم!

حسین دارابی: ۹ دقیقه از فیلم هناس را برای نسخه اکران، حذف کردیم!

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=69637

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code