۰۷۰۹۱۴۰۱

بالاخره “حبیب” به حرف آمد و درباره همه چیز سخن گفت؛ از دیدار با مشایی و علاقه برای همخوانی با محمد اصفهانی تا بدقولی یک آقازادۀ خواننده، پشت پرده دستگیری‌اش در گیلان، قرآن‌خوانی پسرش در مسجد، بازگشت خوانندگان لس‌آنجلسی و کیفیت صدای پاشایی و چاووشی

 سینماژورنال: حبیب محبیان خواننده موسیقی پاپ شش سالی می شود به ایران وارد شده و در این بازه زمانی قطعاتی را هم ساخته است و خوانده است.
به گزارش سینماژورنال هرچند در بازه های زمانی مختلف شایعاتی درباره انتشار آلبوم و برگزاری کنسرت حبیب مطرح شد اما هیچ کدام از این شایعات رنگ واقعیت نگرفت.

حبیب در گفتگویی تفصیلی با “زندگی ایده آل” کوشیده درباره بخشهایی کمتر شنیده شده از زندگیش پس از بازگشت به ایران سخن گوید.

احمدی نژاد امضاء کرد و سه روزه مجوز گرفتم

حبیب درباره دیدار با اسفندیار رحیم مشایی مشاور محمود احمدی نژاد می گوید: دیدار کوتاهی با مشایی در دفترشان داشتیم. دوستی که نزدیکی به دولت وقت داشت نامه ای تنظیم کرد و پیش احمدی نژاد برد. ایشان هم بلافاصله امضا کردند و به ارشاد رسید. سه روزه مجوز گرفتم تا بتوانم آلبوم ضبط کنم تا اینکه شخصی که مایل به سرمایه گذاری بود مرا برد پیش آقای مشایی. به چه دلیل نمی دانم.

مشایی گفت اگر برگردید خوشحال می شویم
وی ادامه می دهد: مشایی خواستند مرا ببینند و گفتند اینجا وطن شماست و اگر برگردید خوشحال می شویم. برخوردشان خیلی خوب بود. وقتی فهمیدند تا سال ۶۲ ایران بودم برایشان جالب بود.

آقازاده خزعلی زیر قولش زد…

حبیب که طی حضور در ایران قطعه ای دوصدایی با عنوان “محکوم” را با حسین خزعلی فرزند آیت ا.. خزعلی که با نام هنری “سمیر زند” فعالیت می کند خوانده است خاطره خوشی از این همکاری ندارد.

به گزارش سینماژورنال وی در شرح این ماجرا می گوید: درباره آهنگ “محکوم” باید بگویم شخصی{سمیر زند} به من زنگ زد و گفت اگر اجازه دهید من یک خط با شما بخوانم و من گفتم مخارجش بالاست. وی ابتدا همه شرایط را فراهم کرد و من رفتم و خواندم.
وی ادامه می دهد: اما وی شیطنت کرد و برخلاف ابتدای کار که گفت فقط یک خط می خواند دو سه خط خواند. البته من در عرض ۱۵ دقیقه خوانندگی را یادش دادم و در نهایت آهنگ ضبط شد و یک روز به من زنگ زد و گفت کلی از اساتید به من گفته اند دیگر خودت میتوانی بخوانی اما در نهایت زیر قولش زد و پول مرا تسویه نکرد.

این آدمها خطرناک هستند

حبیب می افزاید: من با ایشان{سمیر زند} قرارداد نداشتم و اطمینان کردم. هیچ وقت کلاه سر کسی نگذاشتم و دوست هم ندارم کسی کلاه سرم بگذارد. حضرت علی(ع) می گوید اگر کسی خواست سرت کلاه بگذارد نگذار ولی اگر کسی کلاه سرت گذاشت بدانید که کلاه سر خودش گذاشته.

حبیب تاکید می کند: این جوان بعد از آن جریان چند بار پیام داد و عذرخواهی کرد. حتی یک بار از دوبی زنگ زد و من قطع کردم. این آدمها خطرناک هستند.

ماجرای بازداشت در ماسال

یکی دیگر از اتفاقات پیرامون حبیب حین حضور در ایران شایعه بازداشت او در ماسال بود. حبیب خودش در این باره می گوید: کل ماجرا سوءتفاهم بود. ماجرا از این قرار بود که عده ای می خواستند از طریق من سایتشان پرطرفدار شود و من اجازه ندادم…گفتم حاضرم با همه سربازان پاسگاه عکس بگیرم و به آنها امضاء دهم اما با شما عکس نمی گیرم.

حبیب
حبیب

اصلا موزیک گوش نمی دهم! البته آهنگهای اصفهانی را شنیده ام و اگر بخواهد حتما همکاری می کنم

حبیب درباره دامنه علاقه موسیقایی اش بیان می دارد: اصلا حرفی از موسیقی پاپ نزنید. من اصلا موزیک گوش نمی کنم. ماشینی که از شمال من را به تهران می آورد اصلا نباید موزیک پخش کند! البته این را بگویم آهنگهای اصفهانی را شنیده ام. اصفهانی بخواهد با من کار کند حتما این کار را می کنم.

چاووشی در ایران، بهترین است

خواننده قطعات “مرد تنهای شب” و “مادر” با اشاره به صدای محسن چاووشی بیان می دارد: در فیلمی به نام “سنتوری” به نظرم محسن چاووشی شعر و ملودیهای خوبی انتخاب کرده بود و شعر و ملودی هایی که چاووشی انتخاب میکند در ایران، بهترین است.

بعد از فوت پاشایی فهمیدم چقدر بااحساس می خواند

حبیب محبیان درباره مرتضی پاشایی چنین می گوید: بعد از فوت مرتضی پاشایی آهنگهایش را گوش دادم و بعد فهمیدم که چقدر بااحساس می خواند. او شعرهای قشنگ و احساسی را انتخاب می کرده.

هیچ خواننده لس آنجلسی نمی تواند برگردد

به گزارش سینماژورنال حبیب شایعات مربوط به بازگشت خوانندگان لس آنجلسی را هم رد کرده و اظهار می دارد: کسی که بخواهد بازگردد باید چند سال صبر کند و در جامعه نباشد. من توصیه میکنم اگر می خواهند بیایند ۲ تا ۳ سال در جامعه ظاهر نشوند و اگر تحمل دارند برگردند. هیچ خواننده لس آنجلسی نمی تواند برگردد و خبرهایی که می شنوید کذب است.

محمد قاری قرآن است

محمد محبیان فرزند حبیب هم مانند پدر صدای خوبی دارد. حبیب درباره فعالیتهای کنونی محمد می گوید: محمد دانشجوی طب سنتی است و در آمریکا درس می خواند…محمد پسر بسیار باسوادیست بخصوص در زمینه اسلام شناسی. محمد یک زمانی در یک مسجد در لس آنجلس اذان می گفت. قاری قرآن هم هست…

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=10456

بعدش؟

مطالب مرتبط

14 نظر برای مطلب "بالاخره “حبیب” به حرف آمد و درباره همه چیز سخن گفت؛ از دیدار با مشایی و علاقه برای همخوانی با محمد اصفهانی تا بدقولی یک آقازادۀ خواننده، پشت پرده دستگیری‌اش در گیلان، قرآن‌خوانی پسرش در مسجد، بازگشت خوانندگان لس‌آنجلسی و کیفیت صدای پاشایی و چاووشی"

 1. فرهاد گفت:

  درباره احمدی نژاد چه خوب که خودشو سانسور نکرده و مثل بعضیا که ایشون بهشون رسیده بوود نگفته مرگ بر محمود
  بازم دمش گرم

 2. الی گفت:

  اقای حبیب پسرتون اسلام شناسه؟
  اونوقت یعنی چی این؟
  بعد طب سنتی چه ربطی داره به اسلام شناسی؟

 3. وبلاگ سعدابادمذهب گفت:

  چاوشی در ایران بهترین هست

  به امید همکاری سلطان چاوشی و حبیب عزیز

 4. مرررررررسی گفت:

  عالی بود به مولا دمش گرم

 5. حسین شهمریزاد گفت:

  آقای حبیب ,
  اگر نوحه خانی را بخصوص از لس آنجلس شروع میکردی با توجه پسرت هم علاقمنده امروز به این چکنم گرفتار نمیشدی , آقا شما یک ترانه ای هستی ریتم آنچه خوندی همان ریتم اوازهای مجالس عزاداری است .. موسیقی جاز بلوز ….. شما که مایع وسابقه این سبک را داشته و دارید. شترسواری دولا دولا نداره یک بسم اله و بزن رسمن توی اینکار دیر آمدی جنگی در کارنسیت که در جبهه ها بخونی اما تا بخوای مجالس … هست کاری به دیگران نداشته باش
  وقت تلف می کنی هرکسی چراغ سبزی نشونت داد گول نخور خود دانی مثل شما خدمتی به موسیقی نمیکنید… هیچوقت ویگن نمیشید چرا که او یکی بود زور بزنید عارف بشین که بایگانی خواهید شد پس تازمان باقیست در مجالس بخوانید ….خدا را چه دیدی شاید شدید درجه یک ؟؟.

 6. میلاد گفت:

  خوبه حبیب هم اعتراف کرد … قطعا محسن چاوشی بهترین و محبوبترین خواننده کشور است

 7. ali گفت:

  به نظرم حرفهای حبیب پر از تناقض بود بخصوص در مورد سمیر زند چون ویدیوی این آهنگ موجود هستش چطور ممکنه این حرفها. علی رغم عذر خواهی نباید آبروی طرف رو میبرد اینجا

 8. شهاب گفت:

  استاد حبیب اسطوره سالم موسیقی ایران اهل خانواده و بسیار محجوب …. خالق آثاری فاخر و ابدی در عرصه ی موسیقی ایران

 9. ali dayyani گفت:

  با درود، از جمله ی خبر ها، خبر درگذشت حبیب خواننده ی ترانه‌های معروف شهلا، مادر، و مرد تنهای شب است، حبیب، با آن گیتار معروفش، کردیت غیر قابل انکار خود را در عرصه ی خوانندگی داشت، و از جماعت هنرمندان کاذب نبود، من، یاد او را به احترام تاریخ هنر، و بخاطر آینده، با این شعر گرامی میدارم، و آن را برای شما نیز ارسال می‌کنم، اما در هنگال عمومی‌ شدن شعر، از ارسال بلافاصله ی آن، برای برخی‌ از شما، سخنی نخواهم گفت‌، که جنجال کمتر، مساوی با عمق بیشتر است، اینهم شعر

  گیتار تنها مانده ی حبیب

  حبیب، خواننده ی ترانه ی مرد تنهای شب، گیتار خویش را تنها رها نمود

  حبیب هم، مثل خیلی‌‌های دیگر رفت، درد خویش را با دوای مرگ، دوا نمود

  به مرگ گفتم که : او، به واقع مرد آرام و متینی بود، مرده پرستی نمی‌کنم

  او، از روزگار گلایه نیز داشت، احتمالا، او با مرگ خویش، کمی هم صفا نمود

  پس، پرواز او را بخاطر بسپاریم، که پرنده‌ها بقول فروغ فرخزاد، میمیرند

  بهتر آنکه، پرنده ی اندیشه ی تاریخ گرا را، تا دیر دیر نشده، در هوا نمود

  گیتار تنها مانده ی حبیب اما، در تاریخ موسیقی‌، نخواهد مرد، می‌ماند

  به رشد اصیل هنر، دارد که ظلم میشود، اگرچه نباید که ظلم و جفا نمود

  تاریخ سرودن : شنبه ۱۱ ژوئن ۲۰۱۶ برابر با ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه ی بعد از نیمه شب، که سالروز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ هم هست، که احمدی نژاد دوباره انتخاب شد، احمدی نژاد رفت، اما، جهان پر از احمدی نژاد‌های رنگ و وارنگ است، و نکته ی غم انگیزی که نباید توجیه کرد، اینجاست

 10. اکرم گفت:

  همانند شخصیتش سنگین و متین و با وقار در قلب ما خواهی ماند

 11. پگاه گفت:

  خدا رحمتش کنه …آهنگاش و سبک خوندنش تک بود…صدای گرمی داشت و انسان شریف و سنگین و متینی بود.
  همون موقعی که خارج از ایران بود هم کلیپ مورد داری نساخت …آهنگ هاشون هم از لحاظ محتوا و مفهموم عامه پسند و بدون مورد بود.
  این که نتونست تو ایران مجوز بگیره خیلی ناراحت کننده بود….نه کنسرت نه آهنگ ….ونه حتی اجازه ی دفن تو قطعه ی هنرمندان!!!!
  میخوام بگم هر چییییی که بود پرونده ش از فردین که سیاه تر نبود!! بود؟
  تو مراسم هفتش هم که تو تهران برگزار شد نه مسئولی حضور داشت نه هنرمندی …هنرمندا که خیلی کم بودن.
  خیلی کم لطفی کردن …همه اونایی که تو پیج اینستا و … پست گذاشتن و اظهار ناراحتی کردن موقع مراسم هفتش کجا بودن؟هیچ کدومشون اونقدر دل و جرات نداشتن که برن مراسم….یا حداقل مرام نداشتن!
  آدم تو وطن خودش غریب بمیره خیلی درد داره!

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code