۳۱۰۶۱۴۰۲

حبیب اسماعیلی مدیر رسانه فیلمسازان روی آنتن زنده مطرح کرد: به جای سم‌پاشی علیه سینما به دنبال کمک معیشتی به اهالی گرفتار سینما باشند!/امسال که شرایط آرام شده چرا حکم‌های عجیب علیه بازیگران می‌دهند؟/ادامه رونق سینماها منوط است به حل مشکل اکران فیلم‌هایی نظیر قاتل و وحشی و تفریق و…!

حبیب اسماعیلی تهیه‌کننده

سینماروزان/امیر صباغ: در بررسی موقعیت اقتصادی اهالی سینما، نباید استثنائات را به کل تعمیم داد‌‌. اکثریت سینما اوضاع معیشتی مناسبی ندارند و نباید درآمد میلیاردی پنج نفر را به معیشت هزاران نفر تعمیم داد.

حبیب اسماعیلی تهیه‌کننده باسابقه با بیان مطلب فوق در برنامه سینمامعیار رادیوگفتگو بیان داشت: خانه سینما اساسا بودجه ای برای کمک معیشتی ندارد و از آن فراتر صندوق هنر هم مدتهاست کمک معیشتی مشهودی به سینماگران نداشته و نه هنرکارت شارژ شده و نه سبدکالایی توزیع شده و اکثریت اهالی سینما در وضعیت مالی بدی به سر می‌برند و مدتهاست به دنبال طراحی و اجرای قراردادهای تیپ هستیم تا لااقل اوضاع اهالی سینما بدتر نگردد.

این تهیه‌کننده ادامه داد: بی رودربایستی می‌گویم شرایط معیشتی اکثریت صنف سینما خوب نیست و با برخوردهای اخیر با شماری از سینماگران، اوضاع عصبی تر هم شده‌. باز پارسال، شرایط حساس بود و چنین برخوردهایی قابل فهم بود، ولی امسال که شرایط، آرام است چرا حکم های عجیب علیه بازیگران میدهند؟ مسائل معیشتی بسیار زیاد شده و باید شرایط آرام شود برای حل مشکل.

حبیب اسماعیلی تهیه‌کننده

حبیب اسماعیلی تهیه‌کننده

مدیر موسسه پخش موسسه رسانه فیلمسازان اظهار داشت: باید صندوق های رفاهی مناسب برای کمک به معیشت سینماگران ایجاد شود. جامعه سینمایی تلاش خودش را می‌کند ولی مقامات بالادست هم باید کمک جدی کنند به حل مشکل اهالی سینما. به جای سم‌پاشی علیه سینما به دنبال کمک معیشتی به اهالی گرفتار سینما باشند.

اسماعیلی افزود: هیات مدیره خانه سینما به دنبال آن بوده که با همراهی سازمان سینمایی مشکلات پیش آمده برای برخی بازیگران مثل آزاده صمدی، لیلا بلوکات و… را حل کند. در کنار آن برای حل اکران آثاری که بخاطر اتفاقات سال قبل دچار مشکل شدند نیز مشغول رایزنی هستیم… در بحث معیشت هم نیاز داریم به کمک سازمان سینمایی و حتی ریاست جمهوری برای حل مشکلات.

حبیب اسماعیلی با اشاره به تاثیر رفع توقیف آثار در ادامه رونق سینماها بیان داشت: خداراشکر با اکران متنوع امسال، گیشه ها حال خوبی دارند اما باید مشکل فیلم‌های توقیفی حل گردد تا در کنار فیلم‌های کمدی، فیلم‌های دیگر هم اکران شود. باید کمک شود به اکران فیلم قاتل و وحشی نعمت الله و در عین حال فیلم‌های تفریق و ملاقات با جادوگر و…. بهتر است که رویه تعاملی سازمان سینمایی ادامه یابد و مشکل تمام فیلم‌ها حل گردد.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۳۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=76724

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code