۳۱۰۶۱۴۰۲

حامد بهداد از کدام #ظلم سخن گفت؟

حامد بهداد

سینماروزان/محمد شاکری: حامد بهداد بازیگری که این روزها سریال #قهوه_ترک را در شبکه خانگی دارد در شب حمید سمندریان از ظلمی بزرگ سخن گفت!

بهداد سخنرانی خودش در شب سمندریان را ظلمی بزرگ دانست تا قبل از بقیه به خودش یادآوری کند کخ همچنان در پیش اساتید هنری باید دوزانو تلمذ کرد.

حامد بهداد با اشاره به شوق سمندریان که در تصاویر باقی مانده از او هم دیده می‌شود، گفت: ظلم بزرگی است که بعد از پخش این تصاویر و با آن همه هیجانی که استاد داشت، با آن همه دانش او و زبان سهل و ممتنعش، من صحبت کنم، استادی که همه دانشجویانش می‌توانستند از دانش او بهره‌مند شوند. معجزه‌ای است که کسی بتواند به صورت قطره‌چکانی، آموزه‌های فراوان خود را از تئاتر به افراد گوناگون بیاموزد و همه آنان درک درستی از آن داشته باشند.

این بازیگر افزود: معجزه‌ای است که کسی چون او راه را برای درک همه گروه‌های سنی از تئاتر باز می‌گذارد ، کسی که این چنین درباره درام می‌دانست و درک عمیق خود را از هنر تئاتر به همه مخاطبان منتقل می‌کرد.

او ادامه داد: ظلم بزرگی است که بعد از این تصاویر استاد، کسی مانند من درباره او صحبت کند. اما تصاویری که امشب از استاد در اینجا نمایش دادند، چه زیبا بود، گویی با دیدن آنها، این فاصله کم شد و احساس کردم دوباره در کلاس استاد هستم. این نوستالژی در عین غم انگیز بودن، زیباست.

حامد بهداد از کدام ظلم سخن گفت

حامد بهداد از کدام ظلم سخن گفت

بهداد با اشاره به بازیگران پرشماری که شاگردان سمندریان بوده‌اند، افزود: از زیر دستش هزاران بازیگر درآمدند! چگونه با چنین دانشی، این همه هنرجو را تحمل کرد و قطره چکانی به آنان تئاتر یاد داد. این، نتیجه‌ی صبر او در آموزش بسیار است.

او با تاکید بر اشتیاق همیشگی سمندریان برای زندگی و تئاتر یادآوری کرد: چقدر امید به آینده داشت! چقدر زیبا انسان‌سازی و روند آلوده شدن به گناهکاری و نابودی را به دانشجویانش آموزش داد. با چه عشقی همه اینها را یاد می‌داد و می‌شد تمام این احوالات را در کلاس‌های او تجربه کرد.

بهداد در پایان گفت: حقیقتا نمی‌دانم چرا از من برای سخنرانی در این برنامه دعوت شده است چون صلاحیتش را ندارم مگر اینکه کار خود استاد بوده باشد.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=76530

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code