۲۴۰۵۱۴۰۱

جشن تولد ۸۶ سالگی محمدعلی کشاورز با حضور وحدت، داریوش اسدزاده، آهنگساز گلپا و…+عکس

سینماژورنال/رکسانا قهقرایی: محمدعلی کشاورز بازیگر پیشکسوت و توانمند سینما، تئاتر و تلویزیون شب گذشته-پنجشنبه ۲۶ فروردین ماه- با حضور جمعی از هنرمندان و اعضای کانون کارگردانان خانه تئاتر تولد ۸۶ سالگی خود را جشن گرفت.

به گزارش سینماژورنال در آخرین پنجشنبه فروردین ماه سال جاری جمعی از هنرمندان کشورمان و اعضای کانون کارگردانان خانه تئاتر ایران با حضور در خانه استاد محمدعلی کشاورز و عیادت از وی تولد ۸۶ سالگی او را جشن گرفتند.

در این دیدار صمیمانه هنرمندانی همچون محمد بنایی، نویسنده، تهیه کننده، کارگردان و نایب رییس هیات مدیره کانون کارگردانان خانه تئاتر، داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر تلویزیون، نصرت‌الله وحدت بازیگر قدیمی سینما، بهروز رضوی گوینده و مجری رادیو و تلویزیون، فرهنگ جولایی تهیه کننده باسابقه رادیو و تلویزیون، فضل الله توکل نوازنده قدیمی و باسابقه که قطعات زیبایی را برای گلپا ساخته است، ناصر خویشتن دار دوبلور و گوینده باسابقه، اسدالله یکتا بازیگران باتجربه سینما و تلویزیون، ونداد بنایی طراح صحنه و مدیر تولید سینما و تلویزیون، آرمان امام‌بخش نوازنده، سارا عابدی نماینده کانون کارگردانان خانه تیاتر و… حضور داشتند.

سینما و تلویزیون پیشرفت نمی کند مگر آن که تئاتر پیشرفت کند

محمدعلی کشاورز در این دیدار بر لزوم توجه به هنر تئاتر و پیشرفت آن اشاره کرده و گفت: سینما و تلویزیون پیشرفت نمی کنند؛ مگر آن که تئاتر پیشرفت کند. وی همچنین به نقل چند خاطره از سابقه ایفای نقش در تئاتر پرداخته و در ادامه برای تمامی هنرمندان و بخصوص کسانی که به تازگی خبر کسالت شان را شنیده است، آرزوی سلامتی کرد.

این هنرمند برجسته همچنین بیان کرد: ما هر چه داریم از مردم است و هنر ما برای مردم و خود ما هم برای مردم هستیم.

جشن تولد محمدعلی کشاورز
جشن تولد محمدعلی کشاورز

یادمان علی حاتمی، اکبر خواجویی، عباس کیارستمی

کشاورز از زنده یاد علی حاتمی و اکبر خواجویی و عباس کیارستمی در این جلسه به نیکی یاد کرد و در تماس تلفنی علی اکبر محلوجیان نویسنده سریال «پدر سالار»  با خود تبریک وی را به مناسبت ۸۶ ساله شدن اش شنید.

سپس فضل الله توکل استاد موسیقی و گروه نوازندگان همراه او قطعه ای را به مناسبت سالروز تولد استاد کشاورز اجرا کردند و سپس بهروز رضوی به حافظ خوانی پرداخت. گرفتن عکس یادگاری و خواندن ترانه تولد به طور دسته جمعی پایان بخش این دیدار صمیمانه با پدر سالار  سینما و تلویزیون ایران بود.

گفتنی است در جشن «شب کارگردان» که اردیبهشت ماه سال جاری در خانه هنرمندان ایران توسط کانون کارگردانان خانه تئاتر برگزار خواهد شد، برای استاد محمدعلی کشاورز و استاد ولی الله شیر اندامی بزرگداشت برگزار خواهد شد.

جشن تولد محمدعلی کشاورز
جشن تولد محمدعلی کشاورز(نصرت ا.. وحدت و داریوش اسدزاده در سمت راست کشاورز دیده می شوند)/عکس: احمد طلوعی
image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۵:۳۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=21008

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code