۲۹۱۰۱۴۰۰

جزییات بازگشت فرزان دلجو به ایران در گفتگو با تهیه‌کننده “سوال”⇐به بهانه مشکلات سیاسی مانع بازگشت بهروز وثوقی به ایران شدند ولی فرزان دلجو نه مشکل سیاسی دارد و نه مشکل امنیتی!!/پاسپورت ایرانی دلجو صادر شده و اگر پروانه ساخت “سوال” صادر شود بلافاصله به ایران میآید/”سوال” تنها یک بازیگر ایرانی دارد که آن هم فرزان دلجو است/تمام بازیگران مقابل فرزان دلجو در این فیلم از هالیوود میآیند!!/صفر تا صد سرمایه “سوال” را خودم خواهم داد/”سوال” یک ملودرام جذاب است که در ایران و آمریکا روایت میشود

فرزان+دلجو

سینماروزان: انتشار خبر درخواست پروانه  فرزان دلجو(محمد مجاهد) برای کارگردانی پروژه ای به نام “سوال” آن هم مدتی بعد از انتشار کتابی به قلم وی در نقد دستگاه پهلوی(اینجا را بخوانید) بازخوردهای فراوانی در میان مخاطبان داشت و بسیاری از مخاطبان خواستار طرح جزییاتی بیشتر از پروژه توسط سینماروزان شدند.

از این رو به سراغ محمدهاشم سبوکی تهیه کننده قدیمی سینما و مدیر “شیرازفیلم” که قصد دارد فیلم دلجو را تولید کند رفتیم و درباره کم و کیف پروژه از او پرسیدیم.

محمدهاشم سبوکی که بعد از ملودرام “مارال” نزدیک دو دهه است فیلم دیگری را تولید نکرده درباره همکاری با فرزان دلجو به سینماروزان گفت: وزارت ارشاد موافقت ضمنی با احیای موسسه”شیرازفیلم” کرد و از ما خواست یک فیلمنامه هم برای تولید ارائه دهیم و ما هم “سوال” را ارائه دادیم.

سبوکی که پیشتر هم به دنبال تولید “بابای ایرانی” با دلجو بود و به جایی نرسید ادامه داد: “سوال” یک فیلمنامه تازه مجزا از “بابای ایرانی” است و هیچ ربطی به آن ندارد. فرزان دلجو خودش “سوال” را نگاشته و خودش هم بناست کارگردانش باشد.

سبوکی با بیان اینکه دلجو بازیگر اصلی فیلم است ادامه داد: فیلم تنها یک بازیگر ایرانی دارد که آن هم فرزان دلجو است و مابقی بازیگران مقابل دلجو از هالیوود میآیند. داستان “سوال” هم مانند تیم بازیگرانش دوملیتی است و بخشی از آن در ایران و بخشی در آمریکا فیلمبرداری خواهد شد.

این تهیه کننده در پاسخ به این سوال سینماروزان که آیا مجوز حضور فرزان دلجو در ایران صادر شده بیان داشت: فرزان دلجو مانند بهروز وثوقی نیست که بگویند پرونده سیاسی دارد و به همین بهانه مانع بازگشتش شوند. فرزان دلجو نه مشکل سیاسی دارد و نه مشکل امنیتی و حتی پاسپورت ایرانیش هم صادر شده و اگر پروانه ساخت “سوال” صادر شود به ایران میآید و بلافاصله پروژه وارد پیش تولید خواهد شد.

محمدهاشم سبوکی درباره چگونگی تأمین سرمایه “سوال” گفت: در تمام کارهایم سرمایه گذار خودم بوده ام و عادت نداشتم جیب این و آن را بزنم تا فیلم تولید کنم!! اصلا سابق بر این چنین وضعی نبود که تهیه کنندگی مساوی با کارتی باشد که به کمک سرمایه گذار میآید تا مجوز بگیرد. صفر تا صد سرمایه “سوال” را خودم خواهم داد و پرداخت داستانی هم طوریست که به بازگشت سرمایه بینجامد.

مضمون “سوال” برخلاف تولیدات غالب سینمای تجاری، کمدی نیست. سبوکی با بیان این مسأله به سینماروزان گفت: “سوال” کمدی نیست بلکه یک ملودرام کاملا انسانی و جذاب درباره قرارگیری آدمیان در موقعیتهای بحرانی است. به مانند تمام تولیدات قبلیم از “سرب” تا “مارال” فیلمی میسازم که به شعور مخاطب احترام بگذارد.

محمدهاشم سبوکی درباره اینکه آیا برای پخش فیلمش فکری کرده که بعد از تولید در دام مافیای اکران نیفتد به سینماروزان گفت: فیلمی تولید میکنیم که ایرانیان سراسر جهان از تماشای آن لذت ببرند و اگر تولیدمان مطابق برنامه پیش برود یقین بدانید که مشکل پخش هم نخواهیم داشت و حتی مافیا هم خودش پیشقدم شود برای اکران!!

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56907

بعدش؟

مطالب مرتبط

7 نظر برای مطلب "جزییات بازگشت فرزان دلجو به ایران در گفتگو با تهیه‌کننده “سوال”⇐به بهانه مشکلات سیاسی مانع بازگشت بهروز وثوقی به ایران شدند ولی فرزان دلجو نه مشکل سیاسی دارد و نه مشکل امنیتی!!/پاسپورت ایرانی دلجو صادر شده و اگر پروانه ساخت “سوال” صادر شود بلافاصله به ایران میآید/”سوال” تنها یک بازیگر ایرانی دارد که آن هم فرزان دلجو است/تمام بازیگران مقابل فرزان دلجو در این فیلم از هالیوود میآیند!!/صفر تا صد سرمایه “سوال” را خودم خواهم داد/”سوال” یک ملودرام جذاب است که در ایران و آمریکا روایت میشود"

 1. amir گفت:

  این شوهای تبلیغاتی بی‌مایه همون برای احیای شیراز فیلمه. طرف گفته دلجو سیاسی نیست. دلجو سال‌ها تو تلویزیون جنبش و طپش برنامه سیاسی اجرا می‌کرد که!

  • حسنک وزیر گفت:

   ای بابا
   شما هم اینقدر سخت نگیر
   ارشاد هم میخواد راه بیاد
   حالا مگه حبیب ترانه سیاسی نخونده بود
   یعنی دم مرگ هم نباید بیان ایران

   • amir گفت:

    حسنک جان من سخت نمی‌گیرم. دیگران سخت می‌گیرن. همون حبیب مگه اجازه کنسرت و آلبوم بهش دادن؟ صرفا یه شو سیاسی بود که یه خواننده درجه دو مثل خزعلی هم ازش نفع برد به شهرت برسه. حالا اینم یه شو سیاسی- فرهنگیه که شیراز فیلم به قول جناب سبوکی احیا بشه. آخر هم فیلم جدیدشون رو قدرت الله صلح میرزایی کلید میزنن.

  • مجید مصیری گفت:

   دفتری که سرب و تولید کرده
   براش بسه تا ابد حتی اگه هیچ فیلم دیگه ای تولید نکنه

 2. ایزد پاپی گفت:

  شما هم فقط بلدین این مفاسدو گل درشت کنین
  خدا لعنتتون کنه
  دست بردارید از این کارا
  و رو بیارید به سینمای پاک

 3. رضایار گفت:

  بی صببرانه منتظر تماشای این فیلم هستیم
  هرچند تئاترهای فرزان چنگی به دل نمیزد

 4. سهراب گفت:

  امیر مجاهد برادر ناتنی و بزرگ ایشان هست.
  امیدوارم که وزارت ارشاد به ایشان مجوز بدهند و با این مجوز به همه ثابت کنند که تو ایران آزادی و دموکراسی برقرار است به امید حضور مجدد فرزان دلجو در سینمای ایران

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code