۱۶۰۴۱۴۰۱

جذب نویسندگان کمدی عطارانی«هزارپا» توسط هدایت‌فیلم برای تولید «هتل»!

هزارپا

سینماروزان: کمدی «هزارپا» پیشتاز گیشه هاست و با رد کردن فروش خود از ۱۵میلیارد، عنقریب است که رکورد فروش سالانه سینماها را بزند و دورخیز کند برای شکستن رکورد فروش تاریخ سینمای ایران.

در موفقیت «هزارپا» بیش از همه رضا عطاران است که نقش دارد و هرچقدر هم که درباره نقش کارگردان و شوخیهای اروتیک فیلم گفته شود اگر عطاران نبود بعید بود «هزارپا» نصف فروش فعلی را هم میداشت کمااینکه آخرین فیلم اکران شده کارگردانش «زادبوم» جزو شکست خوردگان اکران۹۶ بود.

با این حال طبیعی است که فروش «هزارپا» برای هسته اصلی تولید آن، آمد داشته باشد و پیشنهادات جدیدی را روانه شان کنند کمااینکه گروه نویسندگان فیلم یعنی  امیر برادران، پیمان جزینی و مصطفی زندی توانسته اند به مدد فروش بالای «هزارپا» از سوی هدایت فیلم جذب شده و مشغول کار بر فیلمنامه یک کمدی با نام «هتل» شوند.

امیر برادران که مرکزیت نویسندگان «هزارپا» بوده پیشتر سابقه حضور در تیم نویسندگان سریالهایی مانند «مسافران»، «در حاشیه» و «سیگنال موجود است» را هم داشته که هیچ کدام به اندازه «هزارپا» موفق نبوده اند. برادران با اشاره به همکاری با هدایت فیلم به «هفت صبح» گفت: فیلمنامه ای میخواهیم بنویسیم به نام «هتل» که در هدایت فیلم تولید میشود. تم آن پنهان کاری است و فضایی کاملا متفاوت با «هزارپا» دارد ولی قصه آدمی است که در یک موقعیت غلط قرار گرفته.

برادران در چرایی رجوع مجدد به موتیف «فرورفتن در جلد شخصیت دیگر» بیان داشت: این از آن مواردیست که تا ابد میتوان ازش بهره برد. اساسا فیلمنامه هایی که براساس تظاهر به آن چیزی که نیستید ساخته میشوند همواره جذابیت دارند. از «مارمولک» تا «لیلی با من است» و حتی «اخراجیها۱».

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۷:۰۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=51471

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code