۰۷۱۱۱۴۰۱

تیتر امروز «کیهان»⇐پورنوساز معروف؛ تحلیل‌گر برنامه «هفت»!!!

سینماروزان: «پورنو ساز معروف؛ تحلیل‌گر برنامه هفت!» این تیتر یکی از گزارشهای فرهنگی است که ۱۵ اسفندماه در روزنامه «کیهان» منتشر شده و دلیل استفاده از این تیتر هم حضور اسی نیک‌نژاد کارگردان پروژه نیمه‌تمام «لاله» در برنامه اخیر «هفت» است.

متن گزارش «کیهان» در این باره را بخوانید:

برنامه «هفت» که جمعه شب از شبکه ۳ سیما پخش شد، برای تحلیل جوایز اسکار امسال به «اسی نیک‌نژاد» متوسل شد! همان پورنو سازی که حدود ۵ سال پیش توسط حلقه انحرافی دولت قبل به ایران دعوت شد و با فریب دادن مسئولان سینمایی همان دولت، پروژه‌ای ۷-۸ میلیاردی به نام «لاله» راه انداخت تا زندگی یک دختر رالی باز را به تصویر بکشد!
روزنامه کیهان در تاریخ‌های ۲۱ تیرماه ، ۲ ، ۵ و ۱۴ مرداد ۱۳۹۱ به طور مفصل به کارنامه سیاه «اسی نیک‌نژاد» و فیلم هایش در همکاری با یکی از پورنو‌سازان معروف آمریکایی به نام «زلمان کینگ» و کمپانی وی پرداخت و نقش او را در تک تک فیلم‌هایی که به وی منتسب شده، با استناد به پایگاههای معتبر فرهنگ فیلم مورد بررسی قرار داد. دوستان اهل مطالعه می‌توانند به مطلب مفصل «همه فیلم‌های اسی نیک‌نژاد» در شماره ۱۴ مرداد ۱۳۹۱ کیهان مراجعه نمایند.
پس از آن افشاگری‌ها، جناب اسی نیک نژاد (که برخلاف ادعای مجری برنامه «هفت»به دلیل اسلامی بودن نام «اسدالله» و حساسیت کمپانی‌های هالیوودی برروی اسامی اسلامی، نامش را تغییر داده!) از نظرها پنهان شد. از قول ریاست وقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی (که سرمایه گذار فیلم «لاله» بود) گفته شد که از بودجه ۷ میلیاردی پروژه فیلم یاد شده، همه آن را دریافت کرده و دستمزد خود را نیز تمام و کمال گرفته و به بهانه تدوین، راش‌های فیلم را نیز از ایران خارج کرده است!
اینک جناب «اسی» که با خوش خیالی و ساده لوحی مدیران سینمایی دولت دهم، حداقل ۷ میلیارد تومان از پول بیت‌المال را به هدر داده و با تداوم همان روند در دوران معاونت سینمایی دولت بعدی هم به مذاکره پرداخته، حَکَم تعیین کرده و برای تداوم کار زمینه چینی نموده، با گردنی افراشته مجددا بازگشته و در رسانه ملی که بازهم از بودجه همان بیت‌المال اداره می‌شود، بدون آنکه به روی مبارک بیاورد و از پول‌های برباد رفته و راش‌های به غارت رفته بگوید (یا مجری برنامه که آنقدر هندوانه زیر بغل جناب «اسی» می‌گذاشت، لااقل سؤالی در این مورد بپرسد) حالا طلبکار ملت شده و از ادامه ساخت فیلمش می‌پرسد که باز هم هزینه میلیاردی دیگری دریافت کرده و راهی همان هالیوود خود شود!
اما اسی نیک‌نژاد در برنامه «هفت» با ادعای عضویت در آکادمی اسکار، به عنوان کارشناس قرار بود به تحلیل مراسم فوق بپردازد. گویا اینکه به نظر می‌رسد با توجه به قوانین آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا و ضوابط عضویت در این آکادمی که معمولا نامزدان و برندگان اسکار و سینماگران برجسته را شامل می‌شود و با توجه به فعالیت جناب «اسی» در برخی استودیوهای پورنوساز از جمله کمپانی «زلمان کینگ» (که در همان هالیوود هم بدنام است!) بعید به نظر می‌رسد که وی عضو آکادمی اسکار باشد و حرف‌های وی از یک ادعای صرف فراتر نمی‌رود. خصوصا که ۴-۵ سال پیش و در آستانه ساخت فیلم «لاله» وی ادعا داشت در شاخه کوچکی از کمپانی کلمبیا به نام «تریومف»‌، قائم مقام پست پروداکشن فیلم بوده و حالا در برنامه هفت مدعی می‌شود که اصلا قائم مقام کل کمپانی کلمبیا است! و به نظرم در برنامه بعدی احتمالا خود را رئیس کلمبیا پنداشته و در برنامه بعدتر در مقام ریاست کل هالیوود قرار گیرد و خدا بعد از آن را به خیر کند!
علاوه براین، اطلاعات وی از آکادمی اسکار نیز کاملا مغلوط بود. گویا اساسا وی اتحادیه‌ها و کانون‌های حرفه‌ای سینمایی مانند اتحادیه تهیه‌کنندگان و کارگردانان و نویسندگان و بازیگران و… سینمای آمریکا را با شاخه‌های این حرفه‌ها در آکادمی اشتباه گرفته و براساس همین اشتباه، اطلاعات غلط به خورد بینندگان برنامه «هفت» داد و مجری برنامه هم مدام برایش به اصطلاح نوشابه باز می‌کرد!
وی در حالی که یکی به نعل می‌زد و یکی به میخ، از یک طرف، جشنواره‌های اروپایی را سیاسی خوانده و از طرف دیگر جوایز اسکار را کاملا سینمایی و حرفه‌ای دانست و در مقابل مواضع ضد و نقیض مجری برنامه، گاه آکادمی اسکار را همپای مردم و در جهت سلیقه آنها معرفی می‌کرد و گاهی هم در مقابله با نظر عوام و در جهت سرمایه‌داران حاکم!
به نظر می‌رسد متولیان رسانه ملی بیش از این بایستی در انتخاب و گزینش کارشناسان خود دقت به عمل آورند تا اگر آنها اطلاعات کافی درباره موضوع برنامه نداشته و حتی کارنامه‌ای سیاه را یدک می‌کشند، لااقل از جمله برباد دهندگان بیت‌المال نباشند که مردم به این یک فقره خیلی حساس هستند.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۴:۵۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=35527

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code