۳۰۰۶۱۴۰۲

تکذیب شایعه درگذشت مجری خبر تلویزیون در فاجعه منا

سینماژورنال: در حالی که در روزهای گذشته شایعه ای مبنی بر مرگ قاسم افشار مجری قدیمی خبر تلویزیون در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود اما محمدرضا حیاتی همکار قدیمی این مجری این شایعه را تکذیب کرد.

به گزارش سینماژورنال محمدرضا حیاتی گوینده باسابقه رادیو خبر داد: شایعات درباره درگذشت قاسم افشار در «منا» صحت ندارد و او در سلامت کامل به سر می برد.

محمدرضا حیاتی گوینده با سابقه خبر درباره شایعاتی که پیرامون درگذشت قاسم افشار دیگر گوینده خبر در حادثه «منا» که این روزها در فضای مجازی منتشر شده است به “مهر” گفت: شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر حضور قاسم افشار در حج و حادثه منا منتشر شده است که هیچ حقیقتی ندارد.

نیم ساعت پیش با او حرف زدم

وی ادامه داد: من حدود نیم ساعت پیش با وی صحبت کردم و او از سلامتی خود خبر داد. افشار در این چند روز در تهران بوده است و معلوم نیست چه کسانی و با چه اهدافی این شایعات را منتشر می کنند.

گوینده پیشکسوت خبر سیما با اشاره به عکسی که از افشار در فضای مجازی منتشر شده است، متذکر شد: من هم این عکس را دیده ام و متاسفانه کار زشت و ناپسندی است که عده ای به راحتی عکسی را درباره مرگ و زندگی یک نفر انتشار می دهند، اما مردم باید هوشیار باشند چراکه غیرمتخصص ترین و غیرحرفه ای ترین افراد هم به راحتی می توانند عکسی را دانلود کرده و با نوشتن متنی روی آن به انتشارش اقدام کنند.

آنها که عکس را برای دیگران فرستادند هم مقصرند

وی با اشاره به فضایی که شبکه های اجتماعی برای انتشار گسترده و پراکنده اخبار فراهم کرده است، یادآور شد: متاسفانه عده ای از مردم هم هستند که بدون تحقیق وقتی عکس یا متنی برای آنها ارسال می شود آن را فورا برای دیگران می فرستند. درحالیکه ابتدا باید از خود بپرسند که آیا فضاهای اینچنینی قابل اعتماد است؟ درواقع این افراد هم به نوعی مقصر هستند که به این شایعات دامن می زنند و این باعث می شود که خبری دروغ در یک لحظه هزاران بار به افراد مختلف ارسال شود.

حیاتی با اشاره به رسانه های غیررسمی که اخبار غیر واقعی را منتشر می کنند، عنوان کرد: گاهی این رسانه های غیر معتبر هم خبرهایی را ارسال می کنند که غیر مستند است و همین منبعی برای سوءاستفاه می شود.

فرهنگ استفاده از شبکه های اجتماعی را نداریم

وی در پایان با بیان اینکه عده ای با استفاده از شبکه های مجازی برای هنرمندان و چهره های شناخته شده مشکلات مختلفی را درست می کنند، تصریح کرد: متاسفانه ما فرهنگ استفاده از این شبکه های مجازی را نیاموخته ایم و می بینیم که عده ای خیلی راحت هنرمندان و چهره ها را با این پیام ها به بیمارستان می فرستند و یا مرگ آنها را اعلام می کنند.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۴۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=10970

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code