۰۷۰۱۱۴۰۲

توپ در زمین خانه⇐دستور انتظامی به روسای خانه سینما برای پرداخت سریع‌السیر کمک‌هزینه کرونایی به تمام سینماگران بیکار

حسین+انتظامی+منوچهر+شاهسواری

سینماروزان: بالاخره و سه ماه بعد از اهمال‌های مختلف روسای خانه سینما در توزیع عیدی و سبدکالا، سازمان سینمایی خودش وارد عمل شد و به مدیران خانه سینما دستور پرداخت سریع‌السیر کمک هزینه کرونایی به سینماگران را داد.

این کمک‌هزینه کرونایی یک میلیون تومان خواهد بود و باید هرچه سریع به تمام آنهایی تعلق گیرد که به‌عنوان بیکاران صنف، در سامانه خوداظهاری ثبت‌نام کرده بودند! البته ثبت‌نام کنندگانی که کارمند ارگانها و نهادها بوده‌اند و حقوق و عیدی ثابت داشته‌اند از این کمک‌هزینه محرومند.

مطابق اعلام سازمان سینمایی ۱۷۴۳ نفر از بیکاران سینما باید هرچه سریعتر از سوی خانه سینما این کمک را دریافت کنند و سازمان بر پروسه پرداخت نظارت کامل خواهد داشت تا بسان روال سابق خانه سینما، مشکلی در پرداختها ایجاد نشود.

با امید به این که روسای خانه سینما برای جلوگیری از حواشی، هرچه سریع تر نسبت به واریز این کمک‌هزینه‌ها اقدام کنند و باز به مدت یک ماه پول را در حساب خود نگه ندارند (!!) اطلاع‌رسانی سازمان سینمایی درباره لزوم پرداخت هرچه سریعتر این کمک را بخوانید:

از مجموع ۴۶۳۵ نفر  از افرادی که در سامانه فعالان سینما آسیب دیده از کرونا ثبت نام کردند اطلاعات ۱۷۴۳ نفر تایید و مقرر شد طی دو نوبت کمک هزینه هایی به حسابشان واریز شود.

از مجموع ۳۶۴۵ نفر ۲۰۷۶ نفر اعلام کردند در ۳۲ صنف خانه سینما عضویت دارند که از بین آنها عضویت و نیاز ۱۸۳۲ نفر توسط خانه سینما تایید شد.

با حذف مجموع ۱۸۷ نفر از ۴ صنف تهیه کنندگان سینما، پخش کنندگان، مدرسان سینما و سینماداران و همچنین افرادی که به عنوان کارکنان موسسات، کارمندان و بازنشستگان دولت و بخش های عمومی هستند و اضافه شدن ۹۸ نفر از سرپرستان خانوار، از کارافتادگان و بیماران خاص جمعا حمایت از ۱۷۴۳ نفر به تایید رسید.

اعتبار این کمک هزینه ها از محل تفاهم نامه سالانه سازمان سینمایی در اختیار خانه سینما قرار داده شده تا در دو نوبت هر بار ۵۰۰ هزار تومان مستقیما به حساب افراد واریز و گزارش آن به سازمان سینمایی ارائه شود.

پیرو مصوبه دولت درخصوص حمایت و جبران بخشی از خسارات ناشی از اشاعه ویروس کرونا با اولویت اعضای صنوف سینمایی، سامانه ثبت اطلاعات فعالان سینما که در اثر کرونا دچار آسیب شدند به آدرس hemayat.samfaa.ir راه اندازی شد و متقاضیان از اول تا ۴ اردیبهشت فرصت داشتند  تقاضایشان را در این سامانه ثبت کنند.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=60459

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code