۳۱۰۶۱۴۰۰

توهین عجیب مهران مدیری به خبرنگاران در رسانه ملی

سینماژورنال/شاهرخ عبدالرزاق: بعد از ماجراهای مرتبط با رفتار زننده لیلا حاتمی با خبرنگاران و البته مطلب اجتماعی مانی حقیقی که در حمایت از حاتمی به انتقاد از “خبرنگاران دوریالی” پرداخته بود حالا مهران مدیری هم در رسانه ملی با لحنی تحقیرآمیز درباره خبرنگاران صحبت کرد.

به گزارش سینماژورنال تحقیر خبرنگاران از سوی مدیری در برنامه ای به نام”دورهمی” از محصولات نوروزی رسانه ملی که از شبکه نسیم روی آنتن می رود صورت گرفت.

مدیری که مجری “دورهمی” است شب گذشته در بخشی از برنامه طیف خبرنگار را با بیانی این چنینی نواخت؛ “گزارشگره از پشت بته میپره بیرون و میکروفونو میکنه تو حلقت و ۲ تا سوال بی مزه میپرسه و دو تا جواب بی مزه هم میشنوه” و سپس از این گفت که این قشر را نباید زیاد جدی گرفت.

زوال حرفه ای شما تحقیرآمیزتر است

اینکه برنامه ای که مدیری مجری آن است برنامه ای طنز است و شبکه ای که این برنامه برای آن تولید شده مخصوص سرگرمی است در جای خود اما اینکه کمدینی که در سالهای اخیر دوران زوال را سپری می کند این گونه کل آدمهای یک حرفه را زیر سوال می برد به شدت برخورنده است.

مهران مدیری که در همه این سالها چه در شبکه خانگی و تولیداتی چون “ویلای من” و “شوخی کردم” و چه بازگشت به تلویزیون و تولید “در حاشیه” نتوانست حتی درصدی از موفقیت تولید آثاری چون “مرد هزارچهره” و “شبهای برره” را تجربه کند حتی اگر اشتباه سهوی باشد قابل بخشش نیست.

یادتان رفته با کمک همین رسانه ها به تلویزیون بازگشتید

مدیری در حالی این چنین بی محابا درباره خبرنگاران صحبت می کند که قطعا بخشی از  تسهیل پروسه بازگشت وی به رسانه ملی به واسطه همین رسانه ها صورت گرفت.

به گزارش سینماژورنال رسانه های ایرانی در تمام روزهایی که امثال مدیری از رسانه ملی بایکوت شده بودند مرتب مدیران رسانه ملی را به خاطر عدم استفاده از چهره هایی چون او مذمت کرده بودند و به این واسطه هم که شده ایشان مدیون رسانه هاست!

البته می توان دلخوری مدیری از خبرنگاران را به زیر ذره بین رفتن گاف سریال “عطسه” اش در توهین به کوروش از سوی برخی رسانه های مستقل نسبت داد؛ اتفاقی که بعد از رسانه ای شدن، فشارهای بسیاری را از سوی افکار عمومی به وی تحمیل کرد.

در انتظار واکنش رسانه ملی به این اتفاق…

دلیل ماجرا هر چه هست اشتباه مدیری این بار به حساب رسانه ملی نوشته خواهد شد و از آنجا که مدیران رسانه ملی اشتباهات پیشین برخی برنامه ها و مجریان خود در توهین به اصناف، اشخاص و قومیتها را محکوم کرده بودند قطعا در این باره هم باید با جدیت موضع گیری کنند.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه 20 مارس 2016 - 20:47
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=19786

بعدش؟

مطالب مرتبط

15 نظر برای مطلب "توهین عجیب مهران مدیری به خبرنگاران در رسانه ملی"

 1. علی گفت:

  حرف مدیری بد نبود…اتفاقا شوخی جالب و درستی بود…نویسنده ی این متن خیلی دلش می خواسته از دل این ماجرا یه اتفاق جنجالی دربیاره ولی نتونسته و نمیشه چون اصولا حرف مدیری برخورنده و توهین نبود.اون قضیه کوروش هم که اونایی که آیتم رو دیدن متوجه شدن توهینی در کار نبوده نویسنده آیتم خودش هم توضیح داده بود…مدیری با دورهمی شده همون مدیری دوست داشتنی و محبوب گذشته…دلمون برای این مهران مدیری تنگ شده بود.

  • مهدی گفت:

   گزارشگره از پشت بته میپره بیرون و میکروفونو میکنه تو حلقت و ۲ تا سوال بی مزه میپرسه و دو تا جواب بی مزه هم میشنوه” و سپس از این گفت که این قشر را نباید زیاد جدی گرفت.

   این توهین نیست؟؟

   • علی گفت:

    جمله ی تند وتیزی هست ولی اصلا توهین نیست. اگه توهین هم بود که نیست اون طور که تو این متن نوشته توهین به خبرنگارا نبود بلکه توهین به گزارشگرا بود…یه کاری نکنید که اصلا نشه تو این مملکت شوخی کرد!

    • علی گفت:

     توهین یعنی فحش ناموس دوست عزیز؟؟

     گزارشگری هم یکی از شاخه های خبرنگاریه…

     • علی گفت:

      خیر …توهین با فحش فرق داره…ولی این چیزی که مدیری گفته اصلا توهین نیست…فحش هم نیست دوست عزیز!

     • الی گفت:

      صددرصد توهین کرده و دفعه اولش هم نیست

      قبلا به کوروش توهین زشتی کرد

      و بعد به پزشکان

      و حالا به خبرنگاران…

      واقعا براش متاسفم

     • دهقان گفت:

      صد در صد توهین نکرده.به کوروش هم توهین نکرده بود.به پزشکان هم توهین نکرده.به خبرنگارا هم توهین نکرده. انتقاد، شوخی وطنز با توهین فرق داره.برنامه اش هم داره می ترکونه! لازم نیست متاسف باشین!

  • احمد عباسی گفت:

   ۱_این موضوع که خندوانه یا دورهمی که باعث آوردن لبخند حتی روی لب یک ایرانی میشه یا شب کوک که باعث شناخته شدن عاشقای موسیقی و خوانندگی میشه مهمه.
   ۲_تا قبل از این ها میگفتن چرا صدا و سیما برنامه جالب نداره؟چرا باید به زور بشینیم برنامه های ایران رو ببینیم؟خب این یه شروعه.انگار یه سری فقط میخوان بنالن.
   ۳_این همه سال مهران مدیری رو میشناسیم و با کارهاشون خاطره داریم.حالا بده که به خاطر یه کاری که کردن بهشون پشت کنیم.
   ۴_کی با موضوعاتی که در برنامه دورهمی مطرح میشه مخالفه؟آیا حرف اشتباهی زدند؟

 2. محبی گفت:

  مهران مدیری بعد از اینکه با پیمان قاسم خانی به مشکل مالی خورد و پیمان راهشو از اون جدا کرد زد به جاده خاکی
  در عوض پیمان روزبروز رشد کرد تا اخیرا که دیگه فیلم سینمایی خودشو هم داره میسازه

  مدیری متاسفانه نویسنده های خوبی کنارش نیستن و واسه همینه که یه بار به کوروش توهین میکنه و یه بار به پزشکا و یه بار به خبرنگارا…

  • غفاری گفت:

   باید پرسید این اقای مهراب قاسم خانی واقعا کدوم کار مستقل پربیننده ای رو ارائه کرده یا اقای ژوله مستقل از مدیری چه کرده؟
   متاسفانه ضعف متن به دورهمی هم ضربه زده
   مجبور که نیستین مرتب برنامه بسازین یه کم استراحت کنین

 3. رضا.ع گفت:

  دورهمی عالیه هر کی نگاه کرده خوشش اومده مهران مدیری هم تا ابد بهترینه و همیشه جز محبوبترینهاست اما سایت سینما ژورنال با آقای مدیری دشمنی داره ولی مهم نیست چون اینقدر محبوبه و در قلب مردم جا داره که هیچکس نمیتونه کوچکترین ضربه ای بهش بزنه

 4. نایینی گفت:

  دورهمی هم خیلی سریال پوچ و به درد نخوریه درست مثل ویلای من و در حاشیه و شوخی کردمم
  متاسفانه ضعف متن خیلی به مهران مدیری ضربه زده

  به نظرم بهتره دوباره با پیمان قاسم خانی اشتی کنه وگرنه…

 5. محمدحسن قاسمی گفت:

  کارای مدیری خیلی ضعیف شدن و این ادبیات ایشون هم نشان دهنده حلقه بیسوادیه که به عنوان فیلمنامه نویس دورشو گرفتن

 6. رضا گفت:

  موفقیت دورهمی باعث سوزش شده هر چقدر میخوای به خودت فشار بیار بدون که با گذاشتن این مطالب بیهوده نمیتونی ذره ای از محبوبیت مهران مدیری کم کنی.دورهمی عالی و فوق العادست و مهران مدیری همیشه بی نظیره

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code