۰۸۱۱۱۴۰۱

تولید سریال زندگی شهید زین‌الدین توسط مدیر سابق مرکز گسترش و حامی ساخت فیلم بلاتکلیف “لاله”⇔فیلمنامه را رفیق سابق و منتقد فعلی مجیدی می‌نویسد

سینماروزان: شفیع آقامحمدیان مدیر سابق مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی که از جمله فعالیتهای مرکز تحت امرش حمایت از تولید فیلم “لاله” اسی نیک نژاد بود که در میانه مسیر تولید متوقف شد از برنامه هایش برای تولید سریال زندگی شید زین الدین خبر داده است!

به گزارش سینماروزان جالب است که نگارش این سریال به ناصر هاشم‌زاده رفیق سالیان دور مجید مجیدی سپرده شده است؛ هاشم زاده که سرپرست نویسندگان این سریال است در سالهای اخیر رابطه چندان صمیمانه ای با مجیدی نداشته است و البته در آخرین کار اکران شده این کارگردان یعنی پروژه پرهزینه “محمد رسول ا..(ص)” نیز از وی در گروه نویسندگان استفاده نشد و در نهایت بعد از یک سال از اکران “محمد…” بود که هاشم زاده به صراحت به انتقاد از این فیلم پرداخت.

آقامحمدیان که به عنوان مجری طرح سریال زندگی شهید زین الدین معرفی شده به “فارس” گفت: تحقیقات میدانی نسبتا وسیعی در مورد شهید زین الدین صورت گرفته است و پس از تکمیل تحقیقات، به زودی مراحل نگارش فیلمنامه سریال آغاز می‌شود.

این مدیر سابق افزود: تحقیقات انجام شده در مورد شرایط اجتماعی-سیاسی و سوابق مبارزاتی شهید زین الدین از بدو تولد تا دوران قبل و بعد از انقلاب، قبولی به عنوان رتبه چهارم کنکور دانشگاه، حضور در دوران دفاع مقدس، حضور در کنار دیگر سرداران نام آور دفاع مقدس، حضور در سمت فرماندهی لشکر ۱۷ امام علی بن ابی طالب(ع) و سرانجام شهادت وی است.

آقامحمدیان ادامه داد: نگارش متن فیلمنامه را گروهی از نویسندگان به سرپرستی سیدناصر هاشم زاده برعهده دارند و پس از پایان نگارش، ساخت سریال در یک مجموعه ۲۶ قسمتی پیگیری خواهد شد.

وی در خصوص انتخاب کارگردان این مجموعه گفت: تعدادی از کارگردانان مطرح سینما و دفاع مقدس در این زمینه مدنظر هستند و پس از ارائه متن طرح و فیلمنامه و دریافت بازخورد آن، کارگردان مورد توافق انتخاب خواهد شد.

آقامحمدیان خاطرنشان کرد: با امضای تفاهمنامه با صداوسیمای مرکز قم، کار به صورت جدی بعد از اربعین آغاز می‌شود و با احتساب زمان تحقیقات تکمیلی، ساخت مجموعه تلویزیونی شهید زین الدین حدود هشت ماه طول خواهد کشید.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=31181

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code