۱۸۱۱۱۴۰۱

توضیحات یک بازیگر تک فیلمه درباره سوءاستفاده از نام یک کارگردان مطرح فرانسوی

سینماروزان: دو روز قبل یک خبرنگار فعال در کانادا در گزارشی منتشره در “ایسنا” از سوءاستفاده از نام لوک بسون کارگردان مشهور فرانسوی در جشنواره ای کم نام و نشان خبر داد؛ جشنواره ای به نام  “فیلم‌های کانادا، اروپا و آسیا” که در ونکوور با تعامل آزیتا موگویی کارگردان «تراژدی» و پژمان هادوی بازیگر نورسیده همین فیلم برگزار شده بود.(اینجا را بخوانید)

حالا پژمان هادوی که با فقط یک تجربه بازیگری در همین فیلم “تراژدی” نامش به عنوان داور جشنواره موردنظر در اعلانهای رسمی آمده بود(!) جوابیه ای را خطاب به آن روزنامه نگار مقیم کانادا بیان کرده است.

جوابیه ای که در آن از برگزاری جشنواره توسط گروهی چینی و مشاوره خود در جشنواره سخن گفته است بدون اینکه بگوید با بازی در فقط یک فیلم چطور تا سمت مشاوره جشنواره ای که نام لوک بسون را در فهرست داوران دارد پیش رفته است.

هادوی گفته است: جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کانادا، اروپا و آسیا در ونکوور که بنده در آن به عنوان مشاور حضور داشته‌ام از تاریخ ۲ تا ۸ نوامبر ۲۰۱۶ (حدود چهار ماه قبل) برگزار شده و برایم باعث تعجب است که چطور الان ابهاماتی درباره این  جشنواره مطرح می‌شود. مهم‌ترین بخش افشاگرانه آن مطلب مربوط می‌شود به سوءاستفاده جشنواره‌ای که مدیران و برگزارکنندگان آن از کشور چین بوده و جشنواره نیز در کشور کانادا برگزار می‌شده است. شخصی هم که مورد سوءاستفاده قرار گرفته یک فیلمساز شهیر  مقیم آمریکاست. حالا در این میان چگونه این فرد شهیر نمی‌تواند از یک فستیوال کانادایی که نخست وزیر کانادا برای افتتاحیه آن نامه رسمی می‌فرستد (جشنواره‌ای که عنوان می‌شود بی‌اعتبار است) شکایت کند و خبرنگار ایرانی مقیم کانادا مسئولیت این امر خطیر را به عهده می‌گیرد خود جای سوال و تعجب است. بدیهی است هرگونه سوال و ابهام در مورد جزئیات برگزاری و داوری این جشنواره به مانند همه جشنواره‌های دیگر بر عهده بانیان و مدیران آن است.

وی همچنین در مورد پوستر توزیع شده این جشنواره که نام وی را به عنوان یکی از داوران این رویداد نشان می‌دهد توضیح داد: با توجه به انتخاب شدن فیلمی که در آن به ایفای نقش پرداخته بودم، طبیعتا از داوری انصراف داده و این تبلیغات مربوط به زمان پیش از انصراف بنده می‌باشد.

اعلان نمایش حاشیه برانگیز فیلمهای اروپایی-آسیایی ونکوور
اعلان نمایش حاشیه برانگیز فیلمهای اروپایی-آسیایی ونکوور
image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=34834

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code