۱۰۱۱۱۴۰۱

توضیحات کارگردان “معمای شاه” درباره بازیگر نقش هاشمی رفسنجانی⇔نتیجه تست گریم شباهت ۹۸ درصدی با هاشمی بود/گریم بازیگر این نقش به تأیید هاشمی رسید/فریدون جوادی فقط همکلاسی فرح بود/کریم‌پاشا بهادری با فرح سابقه دوستی(!) داشت

سینماروزان: انتشار گزارشی با عنوان “دوست ایام شباب فرح دیبا؛ بازیگر نقش هاشمی رفسنجانی” که در آن معرفی بازیگر نقش علی اکبر هاشمی رفسنجانی و عقبه کاری او صورت گرفته بود(اینجا را بخوانید) در کنار بازخوردهای مختلف در میان مخاطبان، سبب ساز آن شد که محمدرضا ورزی کارگردان مجموعه “معمای شاه” توضیحاتی را درباره روند انتخاب بازیگر نقش رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه کند.

ورزی با اشاره به اینکه حسین باقریان بازیگر نقش هاشمی پیشتر هم سابقه بازیگری داشته به سینماروزان گفت: ایشان قبلا هم سابقه بازیگری داشته است و در “معمای شاه” نیز ابتدا برای بازی در نقش فریدون جوادی حضور داشت. نقش فریدون جوادی زیاد بلند نبود و به‌لحاظ دیالوگ هم کوتاه بود. یکی از روزهای ایفای نقش وقتی در حالات چهره باقریان دقیق شدم متوجه شدم کلیت صورت ایشان شبیه به آقای هاشمی است و برای همین گفتم بیا تست گریم بزن و نتیجه تست هم شباهت ۹۸ درصدی با آقای هاشمی بود!

کارگردان “معمای شاه” درباره کاراکتر فریدون جوادی که باقریان پیش از شخصیت هاشمی آن را ایفا کرده گفت: برخلاف تصورات فریدون جوادی جزو همکلاسیان فرح در پاریس بوده و ابدا رابطه ای با وی نداشته است و آشنایی دوران تحصیل بوده که باعث می‌شود به رییس دفتری فرح برسد. این کریم پاشا بهادری بود که با فرح روابط دوستانه داشت و بنا بود با وی ازدواج کند.

هاشمی گریم را تأیید کرد

این کارگردان درباره آگاهی شخص هاشمی رفسنجانی از حضور حسین باقریان در نقش خودش اظهار داشت: بعد از اینکه تست گریم نهایی شد گریمها را نشان آقای هاشمی دادیم و ایشان هم خوشش آمد و گفت شبیه من است. حتی در همان جا یکی از نزدیکان ایشان بحثهایی را مطرح کرد درباره تفاوت فرم بینی ولی آقای هاشمی گفت حتی بینی اش هم شباهت دارد.

ورزی پیرامون اجرای نقش هاشمی توسط باقریان گفت: آقای هاشمی یک سری سکنات دارد در حرف زدن و نگاه کردن و برخوردهای بیرونی که حسین باقریان خیلی روی این سکنات کار و سعی کرد با تحقیق و تماشای فیلمهای ابتدای انقلاب و مثلا فیلم تنفیذ مهدی بازرگان، باورپذیری را بالا ببرد و به اعتقاد من برای باورپذیری نقش سنگ تمام گذاشت.

حسین باقریان در نقش علی اکبر هاشمی رفسنجانی در "معمای شاه"
حسین باقریان در نقش علی اکبر هاشمی رفسنجانی در “معمای شاه”

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۳۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=31079

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "توضیحات کارگردان “معمای شاه” درباره بازیگر نقش هاشمی رفسنجانی⇔نتیجه تست گریم شباهت ۹۸ درصدی با هاشمی بود/گریم بازیگر این نقش به تأیید هاشمی رسید/فریدون جوادی فقط همکلاسی فرح بود/کریم‌پاشا بهادری با فرح سابقه دوستی(!) داشت"

  1. احسان گفت:

    شباهت ٩٨ درصدى يعنى چى؟ خوب بگو خيلى شبيه شد

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code