۰۳۰۷۱۴۰۱

توضیحات فاطمه معتمدآریا درباره ممنوعیت پخش صدا و تصویرش از رسانه ملی

سینماژورنال: فاطمه معتمدآریا بازیگر زن پیشکسوت ایرانی این روزها با فیلمی نسبتا خوش ساخت با نام “یحیی سکوت نکرد” به گروه سینمایی هنروتجربه آمده است.

به گزارش سینماژورنال هرچند در بیلبوردها و آگهیهایی که از این فیلم در رسانه های مکتوب منتشر شده تصویر معتمدآریا دیده میشود اما در تیزرهای تلویزیونی “یحیی…” اثری از نام یا تصویر این بازیگر نیست.

پیش از این نیز پخش مجدد سریال “آرایشگاه زیبا” از رسانه ملی با حذف نام وی از تیتراژ مواجه شده بود.(اینجا را بخوانید)

اسم و تصویر و صدایم اجازه پخش ندارد

به گزارش سینماژورنال معتمدآریا در تازه ترین گفتگویش با اشاره به این ممنوعیت از پیگیریش برای فهمیدن دلایل آن سخن گفته است. این بازیگر به “شرق” می گوید:  برای شروع تبلیغات فیلم، کارگردان “یحیی..” کاوه ابراهیم‌پور، به من زنگ زد و گفت تیزری برای پخش به تلویزیون دادیم و به ما گفته‌اند اسم و تصویر و صدای شما اجازه پخش ندارد. علتش را من هم نمی‌دانم.


وی با اشاره به اینکه این تصمیم مدیران رسانه ملی در تناقش است با پخش سریالهای قدیمیش از تلویزیون ادامه می دهد:
فیلم‌ها و سریال‌هایم از تلویزیون پخش می‌شود، مثل «گل پامچال» یا «مهر مادری». البته اسمم را از تیتراژ «آرایشگاه زیبا» درآوردند.

با آنها که دشمن بودند هم گفتگو می کنیم

این بازیگر بااخلاق سینمای ایران با اشاره به اینکه با دنیا هم به توافق رسیده ایم اما در داخل هنوز اختلاف داریم خاطرنشان می سازد: ما امروز در دنیا با خیلی از کسانی که دشمن بودند هم گفت‌وگو می‌کنیم و به توافق می‌رسیم، اما برای تبلیغ یک کار فرهنگی هنوز این اتفاقات می‌افتد! با استناد به چه قانونی و کدام حکم قضائی این رفتارها صورت می‌گیرد؟ من بی‌خبرم.

از طریق مراجع قانونی در حال رفع مشکل هستم

وی می افزاید:  اگر من حق خودم را هم فراموش کنم، به تهیه‌کننده متعهد هستم. نمی‌دانم این چه ضرری است که تهیه‌کننده باید متحمل شود. البته من از طریق مراجع قانونی کشور دنبال رفع این رفتارها و دوگانگی‌ها هستم و امیدوارم به نتیجه برسد.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۹:۳۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=7430

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code