۱۱۰۹۱۴۰۱

شهاب حسینی: در تمام بخش‌ها از چگونگی و نحوه برگزاری جشنواره تا نحوه برگزاری و محل برگزاری به دبیر جشنواره مشاوره خواهم داد!

سینماژورنال: شهاب حسینی بازیگر سینما و تلویزیون روزهای شلوغی را می گذراند. از یک طرف درگیر شکایت از تهیه  کننده “ساکن طبقه وسط” شده(اینجا و اینجا را بخوانید) و از طرف دیگر به عنوان مشاور محمد حیدری دبیر جشنواره سی و چهارم فیلم فجر انتخاب شده است.(اینجا را بخوانید)

به گزارش سینماژورنال انتصاب شهاب حسینی به عنوان مشاور جشنواره فجر برخی گمانه زنی ها را درباره تلاشها برای جلب اسپانسر از طریق این بازیگر را در فضای رسانه ای اشاعه داد.

شهاب حسینی اما این گمانه ها را رد می کند و اینکه سرمایه گذار فیلمهای ویدیویی اش “شهرفرش” به عنوان اسپانسر در جشنواره حضور خواهد را هم تکذیب می نماید.

امیدوارم با تحقیق و پژوهش بتوانیم شاهد برگزاری جشنواره‌ای باشیم که اتفاق خوبی را رقم زده بزند

شهاب حسینی درباره‌ حکم مشاوره‌ در جشنواره فیلم فجر به “ایسنا” توضیح داد: سطحی‌ترین نوع نگاه به این حکم می‌تواند این باشد که به شکل یک عنوان با آن برخورد شود، در حالی‌که تلاش می‌شود جشنواره‌ی امسال که متولی آن آقای حیدری است با کیفیت هر چه بالاتر برگزار شود.

او با تأکید بر اینکه هدف از این حکم و مشاوره دادن چیزی جز بهتر و کم نقص‌تر برگزار کردن جشنواره با کمترین حواشی نیست، بیان کرد: من در این سمت به عنوان یک بازیگر حضور ندارم، بلکه به عنوان کسی حضور دارم که حدود ۲۰ سال از عمر فعالیتم در سینما می‌گذرد و همان‌طور که در کارهایم تلاش کردم استاندارد قابل قبولی وجود داشته باشد، این بار نیز در همین راستا کار خواهم کرد و امیدوارم با تحقیق و پژوهش بتوانیم شاهد برگزاری جشنواره‌ای باشیم که لااقل وقتی اسم جشن و جشنواره می‌آید اتفاق خوبی را رقم زده باشیم.

شهرفرش در بین اسپانسرهای جشنواره نیست

حسینی ادامه داد: معمولا سال‌های گذشته جشنواره‌ی فیلم فجر که قاعدتا باید یک فضای ساده و صمیمی باشد تا سینمای ایران را مرور کند، عملا به آوردگاهی تبدیل می‌شد که اتفاقات دل‌انگیزی در آن رخ نمی‌داد، اما این بار می‌خواهیم یک نگاه آسیب‌شناسانه به این جریان داشته باشیم و هدف، کمک و یاری‌ رساندن است.

این بازیگر که مدتی قبل به عنوان مدیر هنری مجموعه‌ی شهر فرش نیز معرفی شد، در پاسخ به اینکه گفته می‌شود صدور حکم مشاوره برای او به دلیل این است که شهر فرش اسپانسر جشنواره‌ی فیلم فجر خواهد بود، گفت: این مجموعه در بین اسپانسرهای جشنواره نیست.

اگر می‌خواستند هم، در بخش داوری کاری نمی‌کردم!!!

او با تأکید بر اینکه در بخش داوری و قضاوت جشنواره فجر حضوری نخواهد داشت، بیان کرد: امسال در بخش فیلم‌های اول، فیلم خواهم داشت و اگر می‌خواستند هم، در بخش داوری کاری نمی‌کردم؛ به همین دلیل حضورم در کنار آقای حیدری فقط برای برگزاری بهتر جشنواره است. ضمن اینکه ان شاءالله تلاش می‌شود داوران کسانی باشند که روش و منش آن‌ها برای جامعه روشن است.

در تمام بخش‌ها از چگونگی و نحوه برگزاری جشنواره تا محل برگزاری مشاوره خواهم داد

شهاب حسینی درباره‌ی اینکه دقیقا در چه بخش‌هایی قرار است به دبیر جشنواره‌ی فیلم فجر مشاوره بدهد، پاسخ داد: من در تمام بخش‌ها از چگونگی و نحوه برگزاری جشنواره تا محل برگزاری مشاوره خواهم داد. همچنین ممکن است دوستانی را به دلیل سابقه‌ی درخشان‌شان برای همکاری پیشنهاد دهم، اما به عنوان داور حضور نخواهم داشت.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۲۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=13813

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "شهاب حسینی: در تمام بخش‌ها از چگونگی و نحوه برگزاری جشنواره تا نحوه برگزاری و محل برگزاری به دبیر جشنواره مشاوره خواهم داد!"

 1. الی گفت:

  ایشون اولین حضورش در سینما فیلم رخساره است که حدودا ۱۴سال پیش ساخته شد…چطوری میگه ۲۰ سال هست تو سینما ام؟

 2. هادی گفت:

  چقدر متفرعنانه حرف زده شهاب؟؟؟
  واقعا این گفته های مال شهابه؟
  یعنی چی آخه که در همه بخشهای جشنواره مشاوره می دهم؟؟
  والله وزیر ارشاد هم اینطوری حرف نمیزنه

 3. حسام گفت:

  اولین اینکه رسانه ها درست منعکس نمیکنن حرفارو.دوم اینکه مشاور دبیرجشنواره دقیقاهمین کارایی که جناب حسینی گفتن روشامل میشه دقیقا!ووظیفشه.امیدوارم باوجودجناب حسینی امسال جشنواره ازحالت مسخره بازی دربیادشبیه جشنواره های کشورای دیگه درست برگزارشه نه مثه ایران که…جناب حسینی قبل ازفیلم رخساره توصداوسیما بودن،نه ازسال هشتاد!!!

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code