۱۵۰۷۱۴۰۱

توضیحات رسمی یک مقام سینمایی درباره شبهه فیلم‌سوزی در سینماها و چرایی عدم اکران “حکایت عاشقی” بهرام رادان

سینماژورنال: تراکم اکران فیلمهای سینمایی که از ابتدای نیمه دوم سال آغاز شده و در روزهای اخیر به اوج خود رسیده است و البته به اعتقاد برخی تهیه کنندگان موجب فیلم سوزی در سینماها شده از یک طرف و از طرف دیگر روی پرده نرفتن تازه ترین فیلم بهرام رادان با عنوان “حکایت عاشقی” سبب ساز حواشی فراوانی شده است.

به گزارش سینماژورنال این حواشی سبب ساز آن شده است که غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفتگویی رسمی که متن آن از طریق روابط عمومی سازمان سینمایی برای رسانه ها ارسال شده است در این باره اظهارنظر کند.

در شش ماه اول سال گروه آزاد نداریم!!!

فرجی با اشاره به راه اندازی گروه آزاد در نیمه دوم سال که تراکم فیلمهای روی پرده را موجب شده بیان داشت: در گروه آزاد و در شش ماه اول سال هیچ فیلمی اکران نمی شود و در شش ماه دوم سال براساس آیین نامه و با درخواست توزیع کننده و تایید کارگردان و تهیه کننده فیلم متقاضی، شاهد نمایش آثار در گروه آزاد هستیم.

سخنگوی شورای صنفی نمایش فیلم گفت: فیلم های نمایش داده شده در گروه آزاد به درخواست تهیه کننده و توزیع کننده در شش ماه دوم سال نمایش داده می شوند و بر خلاف برخی نگاه ها، فیلم های نمایش داده شده در این گروه مخاطبان قابل توجهی دارند.

وی یادآور شد: در نیمه دوم امسال آثاری از جمله انیمیشن “شاهزاده روم” و “چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت” در گروه آزاد اکران شدند که اتفاقا این آثار معادلات و نگاه مرسوم درباره گروه آزاد مبنی بر اینکه فیلم های نمایش داده شده در این گروه مخاطب ندارد برهم زد و استقبال از این دو فیلم قابل توجه است.

فیلم‎‌‌سوزی نداریم و براساس آیین نامه عمل می کنیم

سخنگوی شورای صنفی نمایش فیلم تصریح کرد: برخی توزیع کنندگان و تهیه کنندگان اظهاراتی را مبنی بر فیلمسوزی مطرح می کنند در حالی که شورای صنفی نمایش فیلم براساس آیین نامه تصمیم گیری و عمل می کند.

هفته آینده درباره “حکایت عاشقی” بهرام رادان تصمیم گیری می شود

فرجی درباره عدم اکران فیلم “حکایت عاشقی” با بازی بهرام رادان و به کارگردانی احمد رمضان زاده در هفته جاری و اظهارنظرها در این باره گفت: تعدد فیلم در پردیس ها زیاد بود و شورا تصمیم گرفت “حکایت عاشقی” را فعلا اکران نکند تا هفته آینده در این باره تصمیم گیری شود.

وی یادآور شد: سه اثر دیگری که از هفته جاری اکران شدند در سرگروه های سینمایی به نمایش عمومی رسیده و ملاک و معیار برای ادامه نمایش این فیلم ها کف فروش است و اکران این فیلم ها ربطی به گروه آزاد ندارد.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=13588

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code