۰۵۰۷۱۴۰۱

توضیحات تهیه‌کننده “رستاخیز” پیرامون دریافت خسارت ۴۰ میلیاردی بابت توقیف فیلم

سینماژورنال: فیلم سینمایی «رستاخیز» در شرایطی توانست مجوز پروانه نمایش از وزارت ارشاد اخذ کند که تمامی اعضای شورا، بدون هیچ قید و شرطی ،زیر صورت جلسه آماده شده برای فیلم را امضاء کردند و هیچ مخالفت یا شرطی با اکران فیلم وجود نداشت.

به گزارش سینماژورنال و به نقل از “فارس” بعد از گذشت حدود ۱۵ماه از تعلیق فیلم، به دستور وزیر ارشاد، هنوز رسما هیچ اصلاحیه ای به صورت رسمی به تهیه کننده اثر اعلام نشده است و تنها مکررا از سوی سخنگوی وزارت ارشاد، ضرورت استفاده از هاله نور برچهره مقدسین اعلام شفاهی می‌شود.

نکته حایز اهمیتی که امروز در فضای مجازی قرار گرفته است حکمی است که دیوان عدالت اداری برای فیلم «رستاخیز» اعلام داشته اما برخی به این حکم مبلغ ۴۰ میلیارد تومان بابت خسارت اضافه کرده اند. این در حالی است که تقی علیقلی زاده تهیه کننده فیلم سینمایی «رستاخیز» اعلام کرد: حکم بدوی از سوی دیوان عدالت اداری صادر شده و هیچ حکم دیگری برای وزارت ارشاد در نظر گرفته نشده است.

وی ادامه داد: اگر کمی اطلاعات در حوزه قضایی داشته باشیم به این مهم توجه خواهیم داشت وقتی شخصیت حقیقی از یک نهاد عمومی شکایتی داشته باشد ابتدا باید در محاکم قضایی که دیوان عدالت اداری است مطرح شود. بعد از آنکه دیوان عدالت اداری شکایت را بررسی می کند حکم بدوی صادر و شخص  اجازه می یابد از نهاد عمومی شکایت کند. در مورد فیلم “رستاخیز” نیز حکم بدوی صادر شده و هیچ حکم دیگری درباره این فیلم صحت ندارد .

این تهیه کننده خاطرنشان ساخت: نکته قابل توجه این است که عوامل سازنده فیلم سینمایی «رستاخیز» در پی احقاق حق ضایع شده درباره فیلم هستند؛ فیلم امکان نمایش عمومی را به دستور وزیر ارشاد نیافت و مخاطبان از دیدن آن محروم شدند. جریمه ۴۰ میلیارد یا ۴۰۰ میلیارد تومان برای سازندگان اثری با این بار معنوی و مذهبی اهمیتی ندارد. دیده شدن اثر برای هر فیلمسازی از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا بازخورد مخاطب برای سازنده بسیار مهم است.  سازندگان اثر در تلاش هستند تا در دولت یازدهم با وزارت ارشاد به تفاهم رسیده و اکران مناسب و در شان فیلم و مخاطبان آن برای «رستاخیز» فراهم آید.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=27850

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code