۱۲۰۳۱۴۰۲

توضیحات تصویرشهر درباره چرایی توقیف «خالتور» در پردیسهای شهرداری ⇐ظرفیت اکران نداریم!⇔نکته: پردیسهای شهرداری روی‌هم بیش از ده سالن دارند اما ظرفیت اکران یکی از شش فیلم سرگروه‌دار یعنی «خالتور» را ندارند!!!

سینماروزان: ممانعت از اکران کمدی پرفروش «خالتور» در پردیسهای شهرداری که در روزهای گذشته بازتابهای مختلف در رسانه‌های مستقل داشت با واکنش تصویرشهر مواجه شد.

به گزارش سینماروزان روابط عمومی تصویرشهر بدون اشاره به اینکه الویت اکران در پردیسها با آثار دارای سرگروه است عدم اکران «خالتور» فیلم گروه قدس در پردیسهای شهرداری را محدودیت سالن دانسته است در شرایطی که پردیسهای مختلف شهرداری از ملت تا راگا و رازی و تماشا روی هم نزدیک به ۱۱ سالن دارند ولی در هیچ کدام از این سالنها «خالتور» نمایش داده نشده است.

متن کامل جوابیه تصویرشهر را بخوانید:

موسسه تصویر شهر در دو سال گذشته تلاش کرده است که کاملا براساس قواعد و قوانینی که توسط سازمان سینمایی تنظیم می‌شود، عمل کند. بر همین اساس، در این مدت همه فیلم‌هایی که رسانه‌ها بر اکران نشدن آن در تعدادی سینما انتقاد داشتند، در سینماهای شهرداری تهران به نمایش درآمدند که البته این موضوع گاهی با انتقادات جدی نیز روبرو می‌شد. در عین حال موسسه وظیفه خود می‌داند که در اکران از سازمان سینمایی کشور تبعیت کند.

آغاز اکران فیلم سینمایی موزیکال «خالتور» در آستانه اربعین حسینی (ع) بود که به استناد مصاحبه سخنگوی محترم شورای صنفی نمایش با یکی از خبرگزاری‌ها، برنامه‌ریزی این موضوع، از دست شورا خارج شده بود. ضمن اینکه عدم اکران فیلم‌های کمدی در دو ماه محرم و صفر، دستورالعمل معاون محترم نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی است. پس از ماه صفر نیز، بلافاصله چندین فیلم جدید با نظر شورای صنفی نمایش روی پرده رفت که فیلم‌هایی پرمخاطب بودند و تعداد سینمای بسیار کمتری نسبت به «خالتور» در اختیار داشتند.

نکته مهم آنکه، اکنون همزمان حدود ۱۵ فیلم (بدون احتساب فیلم‌های گروه هنر و تجربه) روی پرده سینماهاست. پردیس ملت تنها ۴ سالن سینما با محدودیت قانونی نمایش ۷ فیلم، پردیس تماشا و راگا با ۳ سالن سینما و محدودیت قانونی نمایش ۵ فیلم و سینما رازی با یک سالن و محدودیت قانونی نمایش یک فیلم روبروست. بدیهی است که سینماهای این موسسه ظرفیت اکران همزمان تمام فیلم‌ها را ندارد!

نکته مهم‌تر آنکه، بر اساس اطلاعات موجود روی سایت سینماتیکت، فیلم سینمایی «خالتور» در حدود ۹۰ سینما در حال اکران است، در حالیکه «خفگی» با ۲۵ سینما کمتر نسبت به این فیلم در جایگاه دوم است و فیلم‌های دیگر نیز تعداد سینمای بسیار کمتری در اختیار دارند. آیا باید تمام ظرفیت سینمای کشور در اختیار فیلم سینمایی «خالتور» قرار بگیرد و آیا سینمای عصرجدید که متعلق به تهیه‌کننده محترم «خالتور» است، می‌تواند تمامی فیلم‌های روی پرده را به صورت همزمان نمایش دهد که از سینماهای دیگر چنین انتظاری دارد؟ و یا اینکه آیا اساسا اکران ۴ فیلم در سینما عصر جدید و عدم اکران ۱۱ فیلم دیگر، به معنای تحریم این فیلم‌ها از سوی تهیه‌کننده محترم فیلم سینمایی «خالتور» است؟

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=45477

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code