۰۵۰۷۱۴۰۱

توضیحات تازه حیدریان درباره آخرین گفتگوی تفصیلی پرحاشیه‌اش⇐نقد من به کیانوش عیاری و «خانه پدری» نبود! نقد من به نبود نظام حرفه‌ای تهیه کنندگی در ایران است!/دبیر جشنواره فجر انتخاب شده و بزودی نامش اعلام میشود/اصفهان به جای مجری برگزاری جشنواره‌ کودک باید به کانون تولید فیلم کودک بدل شود/براساس نظر کارشناسان(!) ادغام دو جشنواره ملی و جهانی نفعی برای سینما ندارد!!!

سینماروزان: محمدمهدی حیدریان به تازگی گفتگویی با روزنامه دولتی “ایران” داشت و نکات مختلفی را درباره موضوعات مبتلابه سینمای ایران بیان کرد و اظهارات صریحی را درباره کیانوش عیاری و بی علاقگیش به حل مشکل فیلم “خانه پدری” بیان کرد.

حالا حواشی آن گفتگو توضیحات تازه حیدریان را موجب شده است.

حیدریان درباره صراحت کلامش پیرامون فیلم “خانه پدری” و کیانوش عیاری بیان کرد: نقدی که من مطرح کردم مربوط به آن کارگردان محترم و مولف و شاخص نبود بلکه نقد من به نبود نظام حرفه ای تهیه کنندگی بود!

وی درباره انتخاب دبیر جشنواره فجر هم اظهار داشت: دبیر جشنواره فیلم فجر انتخاب شده است و مسئولین اداری باید امکان استفاده از مدیر را به ما بدهند تا بعد از حل مشکل اداری نام دبیر اعلام شود.

حیدریان درباره سرنوشت برگزاری جداگانه بخش بودجه خوار بین الملل فجر هم گفت: تا امروز براساس نظرات کارشناسان ادغام دو جشنواره ملی و جهانی نفعی برای سینما ندارد!!!

رییس سینما با اشاره به الویتش در حمایت از سینمای کودک گفت: تولید در سینمای کودک باید مهمترین تولید فرهنگی ما در سطح جهانی باشد زیرا مخاطبین کودک در سطح دنیا از نظر ذائقه بسیار به هم نزدیک هستند. برنامه ما این است که اصفهان از  مجری برگزارکننده جشنواره به کانونی برای حمایت از تولید تبدیل شود.

وی ادامه داد: با شورای شهر و شهردار اصفهان توافق کردیم تا صندوق حمایت از تولید فیلم کودک و نوجوان تشکیل دهیم تا باعث افزایش تولید شود!

از سال گذشته تا به امروز ۱۳ فیلم کودک شروع و تمام شده است و از سال گذشته ماهی یک فیلم کودک همیشه در اکران ها داشته ایم!

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=52380

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code