۱۲۰۱۱۴۰۲

روابط عمومی “رستاخیز”: ارشاد… دقت کن

سینماژورنال: با توجه به اینکه سخنان اخیر حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اکران مجدد فیلم سینمایی «رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش به ایجاد برخی ابهامات درباره این فیلم و اعمال برخی تغییرات در نسخه ای که مجوز اکران گرفته است، منجر شده است لذا روابط عمومی فیلم «رستاخیز» در اطلاعیه ای به این ابهامات پاسخ داد.

 به گزارش سینماژورنال نوش آبادی در تازه ترین نشست خود از اصلاح برخی تصاویر فیلم و اکران آن تا جلب رضایت مراجع خبر داد و حالا روابط عمومی “رستاخیز” به صراحت اعلام کرده هیچ سند رسمی مبنی بر شرایط تعلیق تعویق اکران آن به دست اندرکاران این پروژه ارائه نشده است.

روابط عمومی “رستاخیز” همچنین از سخنگوی ارشاد خواسته است در اطلاع رسانی رویدادهای فرهنگی دقت بیشتری را مبذول دارد.

سینماژورنال متن کامل اطلاعیه روابط عمومی “رستاخیز” خطاب به سخنگوی ارشاد را ارائه می دهد:

در پی سخنان سخنگوی محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تاریخ ۰۵/۰۵/۱۳۹۴ در خصوص اکران مجدد فیلم سینمایی “رستاخیز” و توصیه به انجام برخی تغییرات در این فیلم، پرسشهای فراوانی از سوی اصحاب رسانه و عموم مردم محترم از سازندگان فیلم یاد شده مطرح شده است. از آنجا که هرگونه اقدام یا تقاضای متقابل بین سینماگران حقیقی یا حقوقی با سازمان امور سینمایی، با مکاتبات رسمی وجهه‌ی قانونی پیدا می کند،  لذا به اطلاع می رساند:

از تاریخ ۲۴/۰۴/۱۳۹۴ که با دستور معاونت نظارت و ارزشیابی سازمان امور سینمایی، نمایش عمومی فیلم سینمایی “رستاخیز” تعلیق گردیده ؛ علیرغم برگزاری جلسات متعدد و پیگیری های انجام شده؛ هنوز هیچ سند رسمی مبنی بر شرایط تعلیق تعویق و احقاق حق این فیلم در اکران؛ از هیچ مرجع صالح قانونی صادر نشده است.

بنابراین سخنان سخنگوی محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که به اشتباه در برخی رسانه ها به منزله‌ی انجام تغییراتی در فیلم سینمایی “رستاخیز” تلقی گردیده است؛ در حد یک گمانه زنی قلمداد شده و امید می‌رود ایشان در اطلاع‌رسانی رویدادهای فرهنگی کشور دقت بیشتری مبذول کنند.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=7506

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code