۰۶۰۸۱۴۰۰

توصیه بازیگر پیشکسوت به رسانه ملی⇐سریال‌سازی درباره “ایدز” را ادامه دهید

سینماژورنال: یکی از تازه ترین سریالهایی که از رسانه ملی روی آنتن رفته است سریالی است به نام “پریا”، سریالی به کارگردانی حسین سهیلی زاده با بازی امیرحسین آرمان و لادن مستوفی که در کنار مایه های ملودرام خود ماجرایی تلخ درباره ابتلا به ایدز را به تصویر می کشد.

به گزارش سینماژورنال نکته اصلی درباره این سریال آن است که به مانند یکی از اپیزودهای “داستان یک شهر” اصغر فرهادی زمینه ابتلا را رابطه جنسی قرار داده است و از همین منظر کوشیده به آگاه سازی درباره این بیماری بپردازد.

شمسی فصل‌اللهی بازیگر قدیمی که از رادیو گرفته تا سینما و تلویزیون تجربه دارد به تازگی در گفتگو با “هنر+ایدز” با اشاره به به رسالت تلویزیون درباره اطلاع رسانی پیرامون ایدز از بار مثبت تولید و پخش سریالهای داستانی با مضمون آسیب شناسی این بیماری سخن گفت.

شمسی فضل اللهی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون درباره علل فعالیت اندک سینما و تلویزیون در حوزه ساخت محصولاتی درباره بیماری ایدز عنوان کرد: به هر حال بیماری ایدز بیمار خطرناکی است و اگر در جامعه گسترش پیدا کند تبعات زیانبار و سوئی در پی خواهد داشت و سلامت عمومی جامعه را تهدید می کند.

بازیگر سریالهایی نظیر “امیرکبیر” و “حس سوم” ضمن اشاره به تبعات مثبت اطلاع رسانی درباره بیماری ایدز عنوان کرد: خیلی ازجوان ها درباره این بیماری شناخت چندانی ندارند و اگر آگاه شوند می توانند مواظب رفتارهای پرخطر خود باشند و این آگاهی سازی هم باید از طریق رسانه های دارای مخاطب بالا صورت پذیرد.

“پریا” می‌تواند آغازی باشد بر ادامه فعالیتهای آگاهی‌بخش درباره بیماران اچ.آی.وی

وی ادامه داد: به نظرم مسئولین تلویزیون می توانند با حمایت از تولید محصولات نمایشی، مستندهای آموزشی و فیلمهای کوتاه و پخش آنها از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی به رسالتی که در این باره برعهده دارند پای‌بند باشند.

شمسی فضل اللهی با اشاره به سریال “پریا” که مضمونی مرتبط با ایدز دارد، خاطرنشان ساخت: در سالهای گذشته متاسفانه در این زمینه فعالیت چندانی انجام نشده بود اما اخیرا پخش سریالی از رسانه ملی آغاز شده است که می کوشد به نوبه خود در این باره اطلاع رسانی کند و این می تواند آغازی باشد بر ادامه فعالیتهای آگاهی بخش درباره بیماری اچ.آی.وی و تبعات آن.

رسانه ملی سریال سازی درباره ایدز را ادامه دهد

این بازیگر ۷۴ ساله که بیشتر از سه دهه است فعالیت هنری دارد خاطرنشان ساخت: رسانه ملی سریال سازی درباره آگاهی بخشی پیرامون ایدز و بیماران آن را ادامه دهد و شرایطی را فراهم آورد که چهره های مجرب کارگردانی و نویسندگی برای تولید محصولات پیرامون این مضمون به کار گرفته شوند.

بازیگر آثاری مانند “یه حبه قند” و “تقاطع” با اشاره به ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی در پخش فیلمهای آموزشی درباره ایدز بیان داشت:  در کنار سریالهای داستانی و فیلمهای سینمایی می توان آثار مستند و کوتاه  ساخت و آنها را در مترو و اتوبوسهای بین شهری یا درون شهری به صورت مستمربه نمایش درآورد تا افکارعمومی با این معضل و ابعاد فاجعه بارش بیشتر آشنا شوند.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۵:۴۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=26382

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code