۰۷۱۱۱۴۰۱

تهیه کننده «قاتل اهلی» با ادبیاتی صریح بیان کرد⇐کیمیایی تابه‌حال ۲۰ ساعت فیلم گرفته؛ حالا می‌تواند چندین ساعت دیگر هم فیلم بگیرد بلکه بتوانیم یک مینی‌سریال بیرون دهیم/هیأت داوری خانه سینما هنوز وارد حکمیت هم نشده؛ چه برسد به اینکه بخواهد به نفع کیمیایی رأی دهد/فعلا تمام اختیارات با کیمیایی است تا فیلم دلخواهش{فیلمی که منطبق بر فیلمنامه تأییدشده نیست} در جشنواره به نمایش بگذارد اما…

سینماروزان: اختلافات میان مسعود کیمیایی و منصور لشکری قوچانی تهیه کننده «قاتل اهلی» بر سر زیاد و کم کردن کاراکتر آقازاده کیمیایی در این فیلم و به بیان بهتر درگیری بر سر تدوین براساس نسخه نهایی فیلمنامه که با حداقل حضور پولاد بازنویسی شده بود و تهیه کننده هم بدان معتقد است یا تدوین با افزودن نماهایی دیگر به بازی پولاد که مدنظر کیمیایی است، هرچند در ظاهر به اتمام رسیده و بنا شده کیمیایی نسخه موردنظر خود را آماده کند و به جشنواره بفرستد اما تازه ترین گفتگوی تهیه کننده فیلم حکایت از اتفاقات دیگری دارد.

به گزارش سینماروزان منصور لشکری قوچانی در گفتگویی تقصیلی که با «باشگاه خبرنگاران» داشته در عین اینکه تأیید کرده تابحال کیمیایی ۲۰ ساعت راش گرفته و حالا می تواند باز هم بگیرد تا حتی شرایط عرضه یک مینی سریال فراهم شود این را هم گفته که تمام اختیارات را به کیمیایی واگذار کرده تا آنچه دوست دارد را در جشنواره-فقط جشنواره؟؟؟- به نمایش بگذارد!

گفتگوی تازه لشکری قوچانی یک نکته دیگر هم دارد و آن نیز اینکه برخلاف شانتاژ برخی رسانه های نزدیک به کیمیایی شورای داوری خانه سینما هیچ حکمی درباره اختلاف وی با کیمیایی نداده است!

لازم است به سه نکته اشاره کنم

منصور لشکری قوچانی در ابتدای گفتگویش اظهار داشت: در این مبحث به سه نکته قابل تامل اشاره  می کنم و به آن خواهم پرداخت اول اختیار تام به کیمیایی، دوم عملکرد منتقدان و سوم عملکرد سایت ها و روزنامه ها. من معتقدم که در زمان نزدیکی جشنواره فیلم فجر هستیم و اگر اختلاف نظری داریم باید در تنهایی حل شود و به بیرون و حتی به داخل کشیده نشود. اما با همه این تفاسیر بحث ما به بیرون کشیده شد و به نحوی دو دستگی پیش آمد که من تمام تلاشم را در حل آن انجام دادم؛ اول سکوت کردم و بعد فرصت دادم اگر اختلاف نظری وجود دارد در مجاری خودش حل شود.

وی ادامه داد: پس از آن سیروس الوند، مجید رضابالا، جواد طوسی و منوچهر شاهسواری شرایطی مهیا کردند تا به یک وحدت برسیم و فیلمی در جشنواره اکران کنیم تا همه طیف ببینند و امیدوارم مخاطبان با دیدن فیلم لذت ببرند و بلند شوند و دست بزنند.  به هرحال نباید زحمات یک ساله گروه از بین می رفت؛ در نتیجه به این رسیدیم که بحث کردن و دامن زدن به اختلافات نه تنها سودی ندارد بلکه به ضرر فیلم تمام می شود چون تمام دغدغه ما رسیدن به فیلمی است که مردم دوست داشته باشند.

تهیه کننده «کوچه بی نام» اظهار داشت: در این شرایط و به واسطه سینماگران و دوستانی که پا در میانی کردند، پذیرفتم هر آن چیزی که کیمیایی می گوید انجام بدهم و تمام اختیارات را به وی واگذار کنم تا آن فیلمی که دوست دارند در جشنواره به نمایش بگذارند.  این است که فعلا وحدت و یکپارچه شدن ما می تواند کمک کند تا فیلم در جشنواره بهتر به ثمر بنشیند و به همین دلیل زمان نقد و بررسی را کنار گذاشتم و به نظرم اتفاق خوب پیش می آید و امیدوارم منطق بر عقلانیت و خواسته های بیرون از فیلم غلبه کند.

لشکری قوچانی با اشاره به سکانس های باقی مانده «قاتل اهلی» عنوان کرد: ما حدود بیست ساعت راش داریم و اگر کیمیایی هرچه بیشتر بخواهد فیلمبرداری خواهیم کرد؛ ما در حدی راش داریم که در زمان فیلمبرداری نامه ای به ارشاد دادیم و درخواست ساخت مینی سریال کردیم چراکه فکر کردیم می توان از آن مینی سریال ۶ ساعته بیرون آورد.

تهیه کننده «خط ویژه» گفت: بحث بعدی به منتقدان می رسد؛ تمام فیلم هایی که به جشنواره می دهم یک سری دوستان منتقدی هستند که به هرحال احساس می کنم مشاوره آن ها کمک زیادی خواهد کرد و در تمام فیلم هایی که در این چند سال به جشنواره دادم این دوستان آمدند، دیدند و بعضا سعی کردم نقطه نظرهایشان را با هماهنگی کارگردان در روتوش نهایی اعمال کنیم و اصلاحات تدوین را انجام دهیم تا فیلم در جشنواره بهتر دیده شود. لازم به ذکر است که این منتقدان از طیف های گوناگون سیاسی و مریوط به خود سینمای ایران هستند.

وی افزود: البته برخی از این منتقدان که من در ابتدا از آن ها تشکر ویژه و قدردانی می کنم صحبت ها و نقدهایی کردند که خواهش می کنم به خاطر احترام کیمیایی سکوت کنند و یا اگر نقطه نظرهایی دارند که من می توانم منتقل کنم این کار را خواهم کرد و اگر می خواهند به کیمیایی بگویند با دفتر وی تماس بگیرند و منتقل کنند، به نظرم باید در شرایط آرامش منتظر باشیم و جنجال نکنیم تا نتیجه تلاش و زحماتی که برای «قاتل اهلی» کشیده شده را ببینیم چون وقتی فیلم روی پرده بیاید همه چیز عیان خواهد شد.

تهیه کننده «هفت ماهگی» بیان کرد: بحث آخر برخی سایت ها و روزنامه ها هستند که از آنها تقاضا دارم اگر مطلبی می زنند به نحوی منتشر کنند که به واقعیت و حقیقت نزدیک باشد چون اگر خلاف عمل کنیم جز اینکه حاشیه ها و اختلافات را بیشتر کنیم اتفاق دیگری نمی افتد. البته من هیچکدام از این سایت ها، خبرنگاران و… را دشمن خودم، کیمیایی و «قاتل اهلی» نمی دانم چون طبیعتا روند کاری آن ها این است که تولید خبر کنند و در اختیار مردم قرار دهند.

لشکری قوچانی اضافه کرد: یکی از مباحثی که از طریق برخی روزنامه ها منتشر شد بحث هیات داوری خانه سینما در خصوص اتفاقات «قاتل اهلی» بود که جهت اطلاع همه دوستان باید بگویم واقعا هنوز این هیأت وارد موضوع حکمیت نشده که بخواهد به چیزی رای بدهد. خواهش می کنم اگر رسانه ایی می خواهد قبل از اینکه نام حکمیت را در خبر انتشار دهد با خانه سینما تماس بگیرد و بپرسد که آیا حکمیتی وجود داشته است؟! و در انتها خبر موثق به مردم بدهند.

لشکری قوچانی خاطرنشان کرد: دروغ سرمنشأ گناه است و معتقدم افرادی که دروغ می گویند به جز انجام گناه کبیره و ایجاد فضای گناه کاری نمی کنند؛امیدوارم بیشتر از این گناه نکنند…

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۴:۴۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=33627

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "تهیه کننده «قاتل اهلی» با ادبیاتی صریح بیان کرد⇐کیمیایی تابه‌حال ۲۰ ساعت فیلم گرفته؛ حالا می‌تواند چندین ساعت دیگر هم فیلم بگیرد بلکه بتوانیم یک مینی‌سریال بیرون دهیم/هیأت داوری خانه سینما هنوز وارد حکمیت هم نشده؛ چه برسد به اینکه بخواهد به نفع کیمیایی رأی دهد/فعلا تمام اختیارات با کیمیایی است تا فیلم دلخواهش{فیلمی که منطبق بر فیلمنامه تأییدشده نیست} در جشنواره به نمایش بگذارد اما…"

  1. Faraakh az khaani گفت:

    اقای لشکری، این پیرمرد خود هنرمند پندار را پیش از این لوس نکنید، این بابا از زمین و زمان طلبکار است، چون دورانش تمام شده. به دیالوگ‌های کلیشه وار و دلم بهم زنش اضافه فرمائید کله‌ آقا زاده‌اش را تا “دل‌ به هم خوردگی” کامل شود. شاید مردم از این که فیلم بالاخره تمام شد کفّ بزنند، نه‌ بخاطر اینکه فیلم خوبی‌ بود. اخه قاتل اهلی هم اسم شد؟ قاطر اهلی بهتر نبود؟
    سیروس جان الوند با همین سرمایه حداقل ۲ فیلم خوب “بدون پولاد” برایتان ساخته بود …

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code