۲۸۱۰۱۴۰۰

تهیه کننده فیلم ضدملکه “دیدن این فیلم جرم است” بیان کرد⇐از اکران نوروزی ما جلوگیری کردند/اینکه مجوز نمایش نمیدهند تا تکلیف اکران مشخص نشود نوعی “توقیف محترمانه” است!

سینماروزان: دست اندرکاران تولید فیلم ضدملکه “دیدن این فیلم جرم است” تلاش زیادی کردند که این فیلم را در نوروز روی پرده بفرستند ولی این فیلم مجال اکران نوروز نیافت تا فضا باز شود برای اکران فیلم ارگانی ضدجهان پهلوان(؟) که آن هم با سر زمین خورد.

محمدرضا شفاه تهیه کننده فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» درباره آخرین وضعیت اکران این فیلم و علت نبودن آن در لیست فیلم‌های اکران نوروزی، گفت: ما و حوزه هنری به دلیل معادلات موجود سینمایی و پیش‌بینی‌هایی که انجام داده بودیم، تمایل داشتیم در اکران نوروز حاضر باشیم، اما دوستان به هر نحوی از حضور ما در جدول اکران نوروز جلوگیری کردند.

شفاه درباره خبر توقیف این فیلم و عدم صدور پروانه نمایش آن بیان کرد: حالا اسم توقیف نمی‌توان روی آن گذاشت، اما از اکران فیلم ما جلوگیری شد. اینکه به فیلم ما مجوز داده نمی‌شود و سرنوشت اکران آن را در هاله‌ای از ابهام قرار می‌دهند، یک نوعی از توقیف است، اما به شکل محترمانه‌تر. ما تلاش خود را انجام دادیم که در میان فیلم‌های نوروز قرار داشته باشیم، اما از حضور ما ممانعت به عمل آمد.

وی ادامه داد: درباره اکران فیلم به ما گفته شده است که مشکلی پیش نخواهد آمد، اما تا زمانی که من فیلم را روی پرده سینما نبینم به این مجوز‌ها باور ندارم. فکر می‌کنم اگر فیلم ما در اکران نوروز قرار می‌گرفت، می‌توانست با فیلم‌های حال حاضر جدول اکران نوروزی به رقابت بپردازد و فروش خوبی را رقم بزند. ما خودمان را برای اکران ویژه ایام عید آماده کرده بودیم و پیش‌بینی‌هایمان هم رقابت با همین فیلم‌های روی پرده بود و احساس می‌کردیم توان رقابت را خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: ترجیح ما این است که فیلم را در زمانی به اکران برسانیم که دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی دایر است، زیرا جامعه هدف مخاطبان ما جوانان و قشر فعال دانشجوست. می‌دانم که برای اکران فیلم در زمان‌های دیگر سال کار سختی در پیش خواهیم داشت، اما همه تلاش خود را برای بهتر اکران شدن فیلم به کار خواهیم بست.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۶:۵۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55657

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code