۰۳۰۸۱۴۰۰

تهیه‌کننده “مزارشریف” مدیرعامل خانه سینما شد

سینماژورنال: در حالی که در روزهای گذشته زمزمه های رفتن رضا میرکریمی از مدیرعاملی خانه سینما جدی تر از قبل به گوش می رسید،  منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما شد.

به گزارش سینماژورنال آتیلا پسیانی، سخنگوی هیات مدیره خانه سینما تغییر مدیریت اعلام کرد: در پی استعفای سید رضا میرکریمی که از اواخر سال گذشته طرح شده بود، هیات مدیره با قدردانی از تلاش های صادقانه و فعالیت های موثر ایشان در امور اجرائی خانه سینما با استعفای وی از مدیر عاملی خانه سینما موافقت کرد. هیات مدیره پس از بررسی های همه جانبه، منوچهر شاهسواری را به مقام مدیر عاملی خانه سینما منصوب کرد.

منوچهر شاهسواري که از اواسط دهه هفتاد و با فیلمی به نام “ماه و خورشید” به کارگردانی محمدحسین حقیقی درگیری تهیه کنندگی در سینما شده است سال قبل درام ماجرایی “مزارشریف” ساخته حسن برزیده از محصولات حوزه هنری را به عنوان تهیه کننده روی پرده داشت.

منوچهر شاهسواري متولد ۱۳۳۶ تهران و فارغ التحصيل سينما از مدرسه عالي تلويزيون و سينما است. وي فعاليت سينمايي را به عنوان دستيار كارگردان و برنامه ريز از سال ۱۳۶۸ با فيلم «تمام وسوسه هاي زمين» به كارگرداني حميد سمندريان آغاز كرد و در سالهای بعد به عنوان مجری طرح و مدیر تولید در آثاری همچون “تعطیلات تابستانی”، “زشت و زیبا”، “ایلیا نقاش جوان” و “مرد بارانی” حضور داشت.

“براده های خورشید”، “مخمصه”، “فصل بارانهای موسمی” و “یک گزارش واقعی” از جمله آثاری است که شاهسواری تهیه کنندگی آنها را برعهده داشته است.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۱۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=25823

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code