۱۲۰۱۱۴۰۲

تهیه‌کننده “آریان”: ۴ میلیون پول وکیل دادم تا قاچاقچی ۵۰ هزارتومان جریمه شود!

سینماژورنال: محسن رجب پور تهیه کننده سرشناس موسیقی پاپ به تازگی در نشست قانون کپی رایت سخنان جالبی را درباره گرفت و گیرهای قانونی مجازات قاچاقچیان محصولات فرهنگی طرح کرد.

به گزارش سینماژورنال این تهیه کننده که بواسطه تولید آلبومهای گروه “آریان” شناخته می شود با ذکر تجربیات خود بیان داشت: من برای آثارم که بیشترین کپی غیرمجاز و دانلود را داشته، شکایت کرده‌ام وکیل گرفته و ماه‌ها دویده‌ام و حتی ١٠نفر را دستگیر کرده‌ام.

۴ میلیون پول وکیل دادم تا مجرم ۵۰ هزار تومان جریمه شود

وی ادامه داد: اما در پروسه‌ای که یک‌سال طول کشیده شده است، شخص مجرم تنها ٥٠‌هزار تومان جریمه شده و این در حالی است که پول وکیل ٤‌میلیون تومان بوده است، بنابراین چون نتیجه درست نبوده است، من ترجیح می‌دهم فرهنگسازی کنم و روی اثرم نوشته‌ام: «لطفا کپی  نکنید.»

شأن را از موسیقی ایران گرفته اند

رجب پور با اشاره به مشکلات تلویزیون با نمایش ساز خاطرنشان ساخت: تلویزیون در این سال‌ها شأن را از موسیقی ایرانی گرفته است. به همین خاطر است که ساز نشان داده نمی‌شود و حتی نوازنده گاهی پشت پنل،‌ ساز زده است. پذیرش این تحقیر، یک مشکل فرهنگی است.

با کار فرهنگی به مخاطب می گویم این شکل استفاده از موسیقی، دزدی است

وی افزود: وقتی این شأنیت وجود نداشته باشد؛ جامعه از این موضوع سوءاستفاده می‌‌کند؛ از آن طرف مشکل عدم‌آگاهی است؛ اما من به‌عنوان یک تولیدکننده، این ابزار را دارم که برای جامعه توضیح دهم که این شکل استفاده از موسیقی دزدی است؟‌

اینکه هنرمندی به بهای جزا حاضر باشد اثرش را به ماهواره ها بدهد ناشی از نقصان فضای تبلیغات در ایران است

رجب پور تاکید کرد: شاید هنرمندی ابتدای کارش اثرش را به شکل رایگان به صداوسیما می‌دهد یا حتی به بهای جزا حاضر است اثرش را به ماهواره‌ها بدهد؛ اما این به خاطر نقصان فضای تبلیغات در ایران است.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۷:۰۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=1525

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code