۱۴۰۴۱۴۰۱

تناقض درجه اول⇐محسن چاووشی که این سالها حمایت «ژن خوب»ها و جریانات متصل(!) را داشته در آلبوم تازه‌اش می‌خواند: دلیر ماندی و نان را به خون زدی که نمیری!!

سینماروزان: محسن چاووشی در روزهای اخیر به خاطر عدم ارائه مجوز آلبومی به نام «ابراهیم» و تهدیداتش مبنی بر انتشار بی مجوز این آلبوم در کانون توجه قرار گرفته است. رفتاری که با واکنش مدیر دفتر موسیقی ارشاد مبنی بر صدور مجوز با انجام اصلاحات همراه شد.

به گزارش سینماروزان در این اوضاع دمویی از آلبوم «ابراهیم» هم توسط محسن چاووشی منتشر شده که در بخشی از آن چاووشی چنین میخواند: تو را که بست به گاری که روز مزد عذابی/لگد زدند به شیری که صبر غرش او بود/شکست یوزیلنگی که رام و آینه‌خو بود/و از فراز دهانی سقوط کرد عقابی/دلیر ماندی و نان را به خون زدی که نمیری/به هرزه پا ندواندی از این دوندگی آخر/ چه میرسد به جماعت جز آخوری و طنابی

اینکه چاووشی در این قطعه کوشیده ولو به نماد هم که شده از گرفتاریهای کف جامعه بگوید قابل تأمل است اما چگونه میتوان از مخاطبی که در این سالها مراودات مختلف چاووشی با افراد و جریانهای متصل(!) را دنبال کرده انتظار داشت همدردی چاووشی را بپذیرد؟؟

محسن چاووشی به غیر از همین آلبوم «ابراهیم» که با حمایت هادی حسینی برادرزاده محمد حسینی وزیر ارشاد دولت دوم احمدی نژاد و شوهرخواهر اصغر پورمحمدی از مدیران سالیان رسانه ملی تولید شده در آلبوم قبلیش هم از حمایت حمیدرضا عارف آقازاده محمدرضا عارف که مدعی «ژن خوب» داشتن بود بهره برد.

ایشان در سریال «شهرزاد» هم از حمایت محمد امامی تهیه کننده ای که به خاطر درگیری با ماجرای پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان مدتی در بازداشت به سر می برد برخوردار بود ضمن اینکه ایشان در ماههای اخیر همکاریهایی هم با موسسات ارگانی وابسته به سازمان هنری-رسانه‌ای اوج داشته است.

در این شرایط آیا مخاطبان همدردی چاووشی را می‌پذیرند؟ و آیا این همدردی مصداق بارز رطب خوردن و در عین حال منع رطب کردن نیست؟

بخشهایی از اجرای چاووشی را اینجا ببینید.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۵:۲۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=51786

بعدش؟

مطالب مرتبط

7 نظر برای مطلب "تناقض درجه اول⇐محسن چاووشی که این سالها حمایت «ژن خوب»ها و جریانات متصل(!) را داشته در آلبوم تازه‌اش می‌خواند: دلیر ماندی و نان را به خون زدی که نمیری!!"

 1. رهاتر از دریا گفت:

  نونو میزنن در خون ملت ؟؟!!

 2. الی گفت:

  اقای چاووشی حتی از یک اجرای زنده عاجزه
  و خدا بزاره این ژنهای خوبو که هستن وگرنه
  اوضاع تکفروشی آلبوماش…

 3. hamed گفت:

  منظورش به خودش بوده که نون رو به «خون مردم» زده و خورده تا نمیره!!!???

 4. جواد گفت:

  شماها آنقدر حقیر و پست هستید که دوست ندارید موفقیت و محبوبیت محسن چاوشی عزیز رو ببینید.
  محسن بهترین خواننده پاپ ایران هست بدون شک

 5. لئون گفت:

  با احترام به نیچه یک دگردیسی را برایتان نام می برم: چگونه گربه، روباه و سوسمار، شیر می شوند و شیر و پلنگ و عقاب، یابو می شوند و سکوت اختیار می کنند. دسته نخست شیر می شوند چون دسته ی دوم، «نا امید و خسته، پیر می شوند».

 6. فدایی مطلق گفت:

  شعر همدردی با مردم نیست شاعرهٔ بورژووایی در حال متلک گویی و تکه اندازی به آزادیخواهانی است که آنها را به گاری و بیگاری بسته است. در روزهای سال نو تمام خیابانهای تهران پر از تخم مرغ های عظیم و رنگ شده ای بود که تلویحی یا آشکارا به معنای همین بود که… بزرگ اینها را کشیده است!

 7. بابک گفت:

  من و خیلیا که نظر میدیم(خواننده و غیر) نمیتونیم اجرای زنده داشته باشیم ،چاووشی هم نمیتونه یا نمیخواد ، ولی انقدر محبوبه و خیلیا با صداش لحظاتشونو میسازند.
  همین نشون میده که چاووشی ی هنرمنده و یدونست. اگه کس دیگه میتونه بسم اله،این گوی و این … خودشو به هر طریقی که میدونه محبوب کنه
  لطفا حرفی نزنید که خودتون نمیتونید
  چاووشی یدونست همه هم میدونند .

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code