۲۴۰۵۱۴۰۱

تكذيبيه مجري طرح “باديگارد” بر تكذيبيه ايوبي⇐ آبيار جايزه امسالش را هم مديون حاتمي‌كياست؟/ پاي وزارت ارتباطات هم وسط آمد

سینماژورنال: کشمکش درباره اینکه برنده اصلی سیمرغ زرین نگاه ملی که یک سیمرغ مدیریتی است و از سوی سازمان سینمایی اهدا می شود چه کسی بوده همچنان ادامه دارد.

به گزارش سینماژورنال بعد از افشای این مسأله که این سیمرغ از ابتدا از آن “بادیگارد” بوده و به دلیل عدم تمایل حاتمی کیا به دریافت آن به “نفس” رسیده از سوی روزنامه متبوع فریدون جیرانی(اینجا) و تأیید آن از سوی پژمان لشکری پور مجری طرح “بادیگارد”(اینجا)، حجت ا.. ایوبی در گفتگویی دوپهلو تکذیبیه ای را در این باره بیان کرد.(اینجا را بخوانید)

ساعاتی بعد از آن تکذیبیه حالا پژمان لشکری پور مجری طرح “بادیگارد” مجددا با روابط عمومی فیلمش گفتگو کرده و گفته های ایوبی را تکذیب کرده است.

بعد از حضور ابراهیم حاتمی کیا در نشست “شیار۱۴۳” نرگس آبیار در جشنواره سی و دوم فجر و رونق فیلم به واسطه شانتاژ خبری بی سابقه ای که به واسطه این حضور ایجاد شده بود حالا با فرض صحت گفته های لشکری پور یعنی کنار رفتن حاتمی کیا از دریافت جایزه سیمرغ نگاه ملی و جایگزین شدن فیلم “نفس” نرگس آبیار به جای وی این پرسش ایجاد می شود که آبیار جایزه امسالش را هم به نوعی مدیون حاتمی کیاست؟

سینماژورنال متن کامل گفتگوی لشکری پور را ارائه می دهد:

خیلی خوب به ماهیت سیمرغ بهترین فیلم با نگاه ملی آگاهم

پژمان لشکری‌پور، مجری طرح فیلم سینمایی “بادیگارد” در پاسخ به سخنان حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی مبنی بر عدم وجود تصمیمی از سوی سازمان سینمایی برای اهدای سیمرغ زرین بهترین فیلم با نگاه ملی به فیلم سینمایی “بادیگارد” بیان داشت: جهت اطلاع آقای ایوبی عرض می‌کنم بنده به واسطه سابقه‌ای که در فعالیت حرفه‌ای و همینطور مدیریت اجرایی در سینما دارم خیلی خوب به ماهیت سیمرغ بهترین فیلم با نگاه ملی آگاهم و مطلعم که جایزه نگاه ملی جایزه‌ای است که تصمیم‌گیری پیرامون اهداء آن به هیئت داوران برنمی‌گردد و این سیمرغی است که برنده آن را سازمان سینمایی تعیین می‌کند.

از صبح اعلام نامزدها تماسهای محمد حیدری با من و تمایل برای اهدای سیمرغ نگاه ملی آغاز شد

وی افزود: از همین رو مجدداً، صراحتاً تأکید و اعلام می‌کنم که دقیقاً به همین دلیل که اختیار تقدیم سیمرغ زرین بهترین فیلم با نگاه ملی با سازمان سینمایی است از صبح روز سه‌شنبه مورخ ۲۰ بهمن ۹۴ یعنی پس از اعلام نامزدهای بخش سودای سیمرغ تماس‌های آقای حیدری دبیر محترم جشنواره با بنده آغاز شد و پس از توضیحاتی که درباره جلسه مفصل‌شان با هیئت داوران پس از عدم وجود نام فیلم “بادیگارد” در میان نامزدهای سه بخش اصلی با بنده مطرح کردند فرمودند؛ با توجه به اینکه جایزه نگاه ملی دست خودمان است ما مایلیم این جایزه را به “بادیگارد” و آقای حاتمی‌کیا اهداء کنیم که ما نپذیرفتیم.

دوستان به آرشیو مخابرات رجوع کرده و درخواست استماع مکالمات این حقیر و دبیر محترم جشنواره جناب آقای حیدری را در این زمینه بنمایند

مجری طرح «بادیگارد» ادامه داد: روند این مکالمات مبنی بر اصرار ایشان و انکار ما تا ساعت ۴ بعدازظهر روز اختتامیه نیز ادامه داشت. اگر در این زمینه کوچکترین تردیدی وجود دارد توصیه می‌کنم با عنایت به روابط حسنه‌ای که اخیراً بین وزارت ارشاد و سازمان مخابرات در خصوص پروژه “VOD”به وجود آمده، دوستان به آرشیو مخابرات رجوع کرده و درخواست استماع مکالمات این حقیر و دبیر محترم جشنواره جناب آقای حیدری را در این زمینه بنمایند و در صورت نیاز می‌توانند متن این گفت و گوها را در اختیار عموم قرار دهند.

در این زمینه اطلاعات کافی نداشته اند

وی نهایتا گفت: با توجه به این تکذیبیه جناب آقای ایوبی که الحمدلله تنها بخشی از میان صحبت‌های بنده است که به نظرشان قابل تکذیب آمده، به نظر می‌رسد آقای ایوبی مانند بسیاری از مطالب دیگری که در سازمان سینمایی می‌گذرد در این زمینه نیز اطلاعات کافی نداشته و یا به ایشان اطلاعات درست منتقل نشده است.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=18673

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code