۱۱۱۱۱۴۰۱

تغییر جنسیت اکبر عبدی؛ مانع ورود به جشنواره؟+عکس

اکبر عبدی با گریم جنس لطیف+زینب سعادت(مجری طرح جنس لطیف)

سینماروزان: عدم حضور فیلم تازه اکبر عبدی با عنوان “جنس لطیف” در فهرست متقاضیان جشنواره سی و نهم فجر سوال‌برانگیز شده.

به گزارش سینماروزان در “جنس لطیف” با تغییر جنسیت اکبر عبدی از مرد به زن مواجهیم و همین تغییر، شک و شبهه‌ ممیزی فیلم و جلوگیری از حضور در جشنواره را رقم زده.

زینب سعادت مجری طرح و سرمایه‌گذار اصلی “جنس لطیف” در چرایی عدم حضور فیلم در جشنواره بیان داشت: فیلم از منظر فنی مشکلی ندارد و تقریبا نسخه‌ ابتدایی فیلم هم آماده بود ولی ترجیح دادیم به جای جشنواره، فیلم را برای اکران گسترده آماده کنیم.

سعادت درباره اینکه آیا عدم تقاضا برای جشنواره جهت پیشگیری از اعمال ممیزی احتمالیست، گفت: اتفاقا برخلاف بسیاری از آثار متقاضی جشنواره امسال، “جنس لطیف” با پروانه ساخت سینمایی تولید شده و به نظر می‌رسد برای دریافت پروانه نمایش هم مشکلی نداشته باشد ولی چون کلا کمدی ژانر مخاطب عام است ترجیح دادیم در جشنواره نباشیم.

مجری طرح “جنس لطیف” درباره گمانه‌زنی رسانه‌ها پیرامون تغییر جنسیت اکبر عبدی در این فیلم گفت: این، اولین بار نیست که اکبر عبدی، در قالب یک زن ظاهر شده ولی وجهه ماجراجویانه فیلم، آن را از نمونه‌هایی مثل “آدم برفی” یا “خوابم می‌آد” و “خوابزده‌ها” جدا می‌کند و به نظرم در گونه کمدی-ماجرایی که یک ژانر پرطرفدار در سینمای جهان است، تجربه خوبی صورت گرفته است.

زینب سعادت با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت کمدی‌های حاضر در جشنواره بیان داشت: در جشنواره امسال کمدیهایی نظیر “شیشلیک” و “چپ راست” حاضرند که امیدوارم به غیر از توجه مخاطبان با اقبال هیات داوران هم روبرو شوند تا مسیری تازه باز شود جهت محک کمدی در این جشنواره.

مجری طرح “جنس لطیف” درباره برنامه‌ها برای اکران این کمدی کنجکاوی‌برانگیز گفت: سعی می‌کنیم باطمانینه و بدون عجله کارهای صداگذاری و ساخت موسیقی را انجام دهیم تا انشاءالله بهترین ورسیون این کمدی را برای اکران سراسری آماده کنیم.

سعادت تاکید کرد: بیننده ایرانی همواره از کمدی‌های داستانگوی پرپیچ و خم استقبال کرده‌ و “جنس لطیف” نیز در زمره چنین کمدی‌هایی است و طوری دراماتیزه شده که می‌تواند یک اتفاق استاندارد در سینمای کمدی ایران باشد.

گفتنی است، کمدی “جنس لطیف” با حضور متفاوت اکبر عبدی به کارگردانی محسن آقاخان و تهیه‌کنندگی غلامرضا گمرکی ساخته شده است. “جنس لطیف” در گونه کمدی-ماجرایی تولید شده و به لحاظ داستانی نیز روایتی پرفراز و نشیب از تغییر هویتی تبهکارانه را ارائه می‌دهد.

پوریا پورسرخ، گیتی قاسمی، نگار عابدی، ژاکلین آواره، مهدی دانایی، المیرا عبدی، اکبر اصفهانی، علیرضا قادری و زینب سعادت دیگر بازیگران فیلمند. مدیر فیلمبرداری فرشاد خالقی بوده و مجری طرح و سرمایه گذار پروژه، زینب سعادت بوده است.

اکبر عبدی با گریم جنس لطیف+زینب سعادت(مجری طرح جنس لطیف)

اکبر عبدی با گریم جنس لطیف+زینب سعادت(مجری طرح جنس لطیف)

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۵:۲۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=62766

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "تغییر جنسیت اکبر عبدی؛ مانع ورود به جشنواره؟+عکس"

 1. نسترن مقیمی گفت:

  ههههههخخخخخخخ
  فقط یک کمدین داریم
  اونم همین عبدی ه

  کاش فیلمو میدادن جشنواره

  حداقل عبدی کاندید میشد

 2. رضا شارلی گفت:

  کاملا صحیح

  جشنواره فجر هیچ وقت به کمدی روی خوش نشون
  نداده
  و
  همیشه کمدیها رو بایکوت کرده
  از ایران برگر و گشت ارشاد تا مصادره و…
  فجر هیچوق با کمدی خوب نبوده

 3. محبی محید گفت:

  چرا فیلمو نمیدین
  فیلیمو یا نمااوا پخش کنن

  فیلمو نگه میدارین بعد لو میره
  و اونوق میگین قاچاق شد

 4. مژگان گفت:

  چه لپی گذاشته واسه عبدی
  چه غبغبی
  یه پیرزن پدرسوخته شده

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code