۰۸۰۱۱۴۰۲

تعطیلی "فتیله" به علت توهین به آذری زبانها+متن عذرخواهی کارگردان برنامه

سینماژورنال: در حالی که در آخرین برنامه “فتیله” که روز قبل اجرا شد توهینی از سوی یکی از فتیله ایها خطاب به آذری زبانها صورت گرفت این برنامه تعطیل شد.

به گزارش سینماژورنال تعطیلی برنامه همراه شده با متنی که محمد مسلمی کارگردان برنامه “فتیله” در صفحه اجتماعیش منتشر ساخت.

وی در این متن نوشته است: سلام بر تمام ملت ایران. امروز روز تلخی بر ما گذشت. گفتیم مانند همیشه با شما حرف بزنیم با شما که بیست و چهار سال هم صحبت و همدل بودیم. دلهای ما آنقدر بهم نزدیک بود که شما بیست و چهار سال ما را در جمع خود پذیرفتید.

وی ادامه داد: همیشه از دوستی و اتحاد گفتیم. محبت بی چشم داشت شعارمان بود و لبخند را بر روی لبان کودکانتان نشاندیم. همیشه از ترک و لر و گیلکی در نمایش هایمان نماینده داشتیم از آن رو که ایران را با همه قومیت هایش زیبا می دانیم.

مسلمی خاطرنشان ساخت: مگر می شود و می توانیم به توهین و تحقیر فکر کنیم؟ مگر می توانیم به آزار هم میهنان مان بیاندیشیم. به عنوان کارگردان “فتیله” افتخار کرده و می کنم که فرزند ایران و آذربایجانم.مگر می شود که عموهایی که بیست و چهار سال با شما زندگی کرده اند در مقام توهین به ملت غیور آذربایجان نمایشی را اجرا کنند.ما خدمت گزار شماییم امید ما شمایید. نمی گوییم در این چند سال اشتباه نکرده ایم اما می دانید و می دانیم که گل بی عیب فقط خداست.

این متن در حالی منتشر شده که اعضاء گروه “فتیله” از انجام مصاحبه با رسانه ها نیز منع شده اند.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۷:۳۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=13026

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "تعطیلی "فتیله" به علت توهین به آذری زبانها+متن عذرخواهی کارگردان برنامه"

  1. saeedeh گفت:

    اینجانب به نشانه اعتراض ممنوع التصویری خود را اعلام مینمایم.
    ……. ینی خدایی ملت بیکاری هستیم ها. واقعا بیکار.

  2. javad گفت:

    دم همه قمی های با جنبه گرم
    ما قمی ها حاضریم تمام برنامه های رسانه ی ملی با لهجه قمی پخش شود البته به شرطی که خیلی از کلماتی که استفاده میشه سانسورش نکنه

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code