۱۱۰۹۱۴۰۱

تست ۲ میلیونی انتخاب بازیگر برای سریال “تعبیر وارونه یک رویا” به کارگردانی فریدون جیرانی؟/نماینده موسسه تست‌گیرنده: ۵ نفر را به سریال معرفی کرده‌ایم/ جیرانی: کذب محض است

سینماژورنال/هاتف مظفری: فریدون جیرانی کارگردان متخصص در ملودرام سازی این روزها مشغول ساخت سریالی با نام “تعبیر وارونه یک رویا” است.

به گزارش سینماژورنال درونمایه کلی این سریال برپایه ترورهایی است که به شهادت چند دانشمند هسته ای منجر شد و جمعی از بازیگران مطرح از فرهاد قائمیان و داریوش ارجمند گرفته تا امیر جعفری، پانته آ بهرام و شیوا خسرومهر در آن بازی دارند.

اتفاق عجیب درباره این سریال نه مضمون آن که اتفاقی است که با استفاده از نام کارگردان سریال توسط یکی از موسسات سینمایی در حال رخ دادن است.

این موسسه با انتشار یک آگهی با عنوان “شناسنامه بازیگری!؟” در نیازمندیهای پرتیراژترین روزنامه کشور و توضیح اینکه از شما یک فیلم مستقل به کارگردانی فریدون جیرانی ساخته میشود باعث شده بسیاری از علاقمندان بازیگری بواسطه نام جیرانی هم که شده سری به این موسسه بزنند.

طرحی که با واریز ۲ تا ۳ میلیون واردش می شوی

یکی از این علاقمندان(!) هم خبرنگار سینماژورنال بود که بعد از تماس تلفنی و در قامت یک عشقِ بازیگری به سراغ موسسه مذکور رفت و سعی کرد از زیروبم اتفاقی که در این موسسه در حال رخ دادن است کسب اطلاع کند.

ماجرا از این قرار است که این موسسه که همنام معتبرترین جشنواره فیلم کشورمان است طرحی را راه اندازی کرده موسوم به “شناسنامه بازیگری!؟” که اولین شرط ورود به این طرح نه استعداد بازیگری که واریز ۲ تا ۳ میلیون تومان وجه نقد به حساب موسسه است.

یک تیزر ۳۰ ثانیه ای برایتان می سازند

بعد از اینکه مبلغ را واریز کردید برای شما به عنوان یک علاقمند بازیگری فیلمنامه ای نوشته میشود و براساس این فیلمنامه یک تیزر کوتاه ۳۰ ثانیه ای با حضور شما ساخته میشود.

اما این تیزر یا فیلم کوتاه به چه درد می خورد؟ آن طور که نماینده این موسسه بیان میکند این تیزر در آرشیو موسسه مانده و اگر پروژه های سینمایی یا تلویزیونی برای انتخاب بازیگر به سراغ موسسه آمدند آنها این تیزرها را در اختیار عوامل پروژه قرار می دهند.

شناسنامه بازیگری
نمایی از آگهی “شناسنامه بازیگری!؟”

یک نسخه از تیزر را هم به خودتان می دهند پس خوشحال باشید

از آن سو نسخه ای از این تیزر در اختیار بازیگر قرار میگیرد که اگر خواست برای اثبات خویش به کارگردان یا تهیه کننده از آن استفاده کند.

پرس و جوی خبرنگار سینماژورنال برای اینکه آیا تاکنون از میان شرکت کنندگان در این طرح کسی هم به پروژه خاصی معرفی شده یا نه با پاسخ دندان شکن نماینده موسسه مواجه شد که بله! حتما این اتفاق افتاده است.

۵ تن از بازیگران سریال جیرانی خروجی موسسه هستند!!!

نماینده موسسه درباره اینکه چطور میشود فریدون جیرانی همزمان با فیلمبرداری یک سریال پربازیگر وقت چنین کارهایی را هم دارد بیان داشت: اتفاقا چند تن از بازیگران سریال تازه جیرانی یعنی “تعبیر وارونه یک رویا” از میان علاقمندانی انتخاب شدند که در این طرح شرکت داشته اند.

وقتی کنجکاوتر می شویم که نام این علاقمندان را بدانیم با این پاسخ روبرو می شویم: همین قدر بدانید که ۵ تن از بازیگران سریال تازه جیرانی از خروجیهای طرح “شناسنامه بازیگری!؟” هستند.

پاسخ قاطع نماینده این موسسه مبنی بر معرفی ۵ بازیگر به سریل “تعبیر وارونه یک رویا” باعث میشود به سراغ فریدون جیرانی برویم و از وی درباره این ماجرا بپرسیم.

این طرح را اجرایی کردم اما نه امسال که سال قبل

جیرانی با تایید اینکه طرحی موسوم به “شناسنامه بازیگری؟!” را خودش راه اندازی کرده است به سینماژورنال گفت: من استاد موسسه بازیگری مذکور بودم و البته که این طرح را در این آموزشگاه اجرایی کرده ام اما این را بدانید که همکاری من با موسسه مذکور تا اوایل سال گذشته ادامه داشت و سپس قرارداد نبستیم.

وی ادامه داد: البته ممکن است بار دیگر با موسسه مذکور همکاری کنم اما در شرایط فعلی ما هیچ همکاری با هم نداریم.

استفاده از ۵ بازیگر برآمده از طرح کذب محض است

فریدون جیرانی درباره اینکه موسسه مذکور ادعا کرده ۵ بازیگر را به پروژه “تعبیر وارونه…” معرفی کرده است به سینماژورنال می گوید: این مساله کذب محض است و قویا آن را رد میکنم. هیچ کدام از بازیگران سریال مذکور از خروجیهای فعلی این موسسه نیستند.

جیرانی خاطرنشان می کند: البته یکی دو هنرجوی قدیمی خودم در سریال هستند اما آنها را هم خودم انتخاب کرده ام و نه موسسه ای خاص.

این تیزر مانند رزومه ای است برای بازیگران

کارگردان آثاری چون “قرمز”، “آب و آتش” و “من مادر هستم” در تشریح جزییات طرح “شناسنامه بازیگری” بیان می کند: هر سال دو یا سه بار این طرح را اجرایی می کردیم با این محوریت که برای علاقمندان بازیگری فیلمنامه هایی نوشته و براساس این فیلمنامه ها، برایشان تیزری می ساختیم که کار یک رزومه کامل را کند.

هم متن تیزرها را می نوشتم و هم کارگردانی را انجام می دادم

وی درباره اینکه آیا فیلمنامه ها را خودش مینوشته یا صرفا بر کار نظارت داشته به سینماژورنال اظهار می دارد: متن ها را خودم می نوشتم و کارگردانی را هم شخصا انجام میدادم چون هدفم شناخت استعداد بود و کمک به علاقمندان.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=2841

بعدش؟

مطالب مرتبط

21 نظر برای مطلب "تست ۲ میلیونی انتخاب بازیگر برای سریال “تعبیر وارونه یک رویا” به کارگردانی فریدون جیرانی؟/نماینده موسسه تست‌گیرنده: ۵ نفر را به سریال معرفی کرده‌ایم/ جیرانی: کذب محض است"

 1. سلام من سال گذشته هنرجوی موسسه سازمان سینمائی فجر بوده وبا اونکه از بازی بنده رضایت کامل داشته آقای … وآقای …وبا اطلاع داشتن آقای … مدیر وتهیه کننده شناسنامه بازیگری از شغل قبلی بنده تا سال ۹۲ که حفاظت از شخصیتهای هسته ای بوده و کلی آموزشهای خاص در هفت سال خدمت دیده وبا در نظر داشتن موضوع سریال جدید آقای فریدون جیرانی در رابطه با ترورهای دانشمندان هسته ای هیچگونه استفاده ای از بنده که درزمان ترورها خالصانه مشغول به خدمت بوده ونقش یک محافظ را به خوبی درک کرده ام ومیتوانم به خوبی آنرا بازی کنم نداشته خواهشا بخونید واقعا با کلی امید نوشتم

 2. تازه قرار بر این بوده که چند نسخه از شناسنامه بازیگری ما رو به دفاتر مختلف از جمله موسسه هدایت فیلم بفرسند که هیچ کدام از این کارها…..

  • بابک میرفرحناک گفت:

   با سلام و احترام
   در انتخاب بازیگر باید اجازه بدهید کسانی که صلاحیت دارند در انتخاب شما نظر بدهند. من و شما در جایی نیستیم که گله و شکایت از انتخاب نشدن کنیم.

 3. بله کاملا موافق هستم ولی اصلا کوچکترین نظری هم ندادند حتی برای تست چون بعد اتمام کلاسها کلا فراموش میشی مشغول درآمد جدید از دوره جدید میشوند وهیچ

 4. اعلمی گفت:

  تعبیر وارونه یک رویا تیشه ای به ریشه خودی یا بیگانه
  نمی دانم از کجا شروع کنم از زنی که برعکس زنان خانه دار سایر سریالها رییس یک اداره است و الزاما باید اقتدار و خرد و دوراندیشی و اراده در او موج بزند اما در سطح و اندازه یک زن خیابانی پر هوس و بی فکر و هیجان مدار ظاهر میشود و تندیس زن موفق ایرانی را به لجن می کشد.
  یا از تیشه ای که این سریال سخیف به ریشه خانواده و تحکیم و پایداری و تقدیس آن می زند؟؟ مردی که ابتدا با دورویی و تزویری نفرت انگیز ظاهر می شود و سپس با سنگدلی و آرامشی بی بدیل همسر و فرزندانش را رها می کند تا به زندگی با عشق اولش بپردازد به چه دلیلی؟؟ ظاهرا جاسوسی و بچنگ آوردن اطلاعات از رییس زن، اما دیالوگ های سرشار از احساسی که در وصف زندگی رمانتیک با عشق اول گفته میشود، بازی بازیگران ماهری که بارها از عشق عمیقشان علی رغم متاهل و متعهد بودن دم میزنند چه تاثیری بر میلیونها مخاطبی می گذارد که اغلب با عشق اولشان هم ازدواج نکرده اند؟! تیشه به ریشه چند خانواده میزند که علی رغم مشکلات کوچک و بزرگ کنار هم مانده اند چون هنوز به ابدی بودن ازدواج و متعهد بودن به پیمان زناشویی معتقدند. اما میبینند که زهی خیال باطل ، انگار هیچ چیزی عشق اول نمیشود و داشتن همسر و فرزند اصلا مانعی برای هوسرانی حتی به بهانه جاسوسی نیست.آنهم با دیالوگ هایی از قبیل آن زندگی (همسر و فرزندانش ) فقط سرپا بود اما زندگی نبود.
  در هزاران فیلم خارجی که موضوعات سیاسی ، ملی ،امنیتی، جاسوسی و … دارند هرگز یک مرد متاهل درکاراکتر کسی که خیانت میکند تا پوششی برای جاسوسی اش باشد ظاهر نمیشود یا دست کم با بازی زیرپوستی و عمیقش مخاطب را مجاب نمیکرد که چقدر کار درست و خوبی میکند !!
  قرار بوده فیلمی بسازید بر علیه دشمنان خارجی اما طبق معمول فیلمی ساخته اید ضد مردم خودی و خانواده های بی گناهشان.
  کاش یک روانشناس واقعی ، کسی که پشت درهای بسته زخمهای خانواده ها را دیده در کنارتان بود تا اینچنین به بیراهه نمی رفتید.

 5. امین گفت:

  پر کردن اوغات فراغت مردم ، زنده کردن خاطره واحترام به شهدای هسته ای یا از بین بردن بیت المال و توهین به شعور بینندگان!
  واقعا انگار سریال ، سریالهای آبکی صدا وسیما و از بین بردن سرمایه های ملی پایان ندارد. انگار فقط کافیه اسمت معروف باشه تا مدیران صدا وسیما براحتی بودجه هنگفتی را در اختیارت بذارن تا ضمن تلف کردن وقت مردم اثری ضعیف در حد سالهای ابتدایی نور و صدا و تصویر تهیه کنی و هیچ کس هم نباشه که بگه آخه این چیه؟ ریتم کند ، پرشهای بی جهت و الکی تدوینی ، تصویر برداری ضعیف ، داستان ابتدایی و بچه گانه ، آب بستن به ماجرا صرفا برای طولانی شدن ، از همه بدتر بازی بسیار بسیار بسیار ضعیف بازیگرانی که آدم با دیدن این سریال فکر می کنه اینا خودششونن یا بدلشانو آوردن فیلم بازی کنن . همه اینا باعث می شه آدم بادیدن این سریال ضعیف فکر کنه داره به یه ساختمون با نمای زیبا نگاه می کنه که این ساختمونو در اصطلاح عامیانه یه بساز و بفروش ساخته و همه جا رو با آب دهنش بهم وصل کرده. نمی دونم چطوری بعد مسئولین فرهنگی کشور دغدغه دارن که جوانها دنبال سریالهای ماهواره ای و تولید ترکیه نرن.!!! از همه مهمتر اینکه آدم تو این می مونه که وزارت اطلاعات چطوری اجازه داده این سریال مسخره تمام اقتدار و قدرتشو زیر سوال ببره و اغلب اوقات و در تمامی قسمتها تماشاگر از شدت بی هدف بودن داستان و بازی گرفتن واقعا غیر حرفه ای از بازیگران به این سرشناسی خندش بگیره و تصمیم بگیره دیگه وقتشو پای این سریال تلف کنه. آخه آقای جیرانی پول در آوردن به چه قیمتی ؟ آدم وقتی اسم شما رو به عنوان کارگردان توی تیتراژ این سریال می بینه باورش نمی شه که شما حتی یکبار هم پشت صحنش حضو داشتین. راستش اگه در خارج از کشور زندگی می کردید و مثلا از ایران رفته بودید فکر می کردیم یه عده تو تلویزیون می خوان تمام پیشینه هنری شما رو خراب کنن. برای این انتقاد که از نظر خودمم هم خیلی شدیده ، نزدیک به ۵ صفحه مورد نوشتم. تمتمی قسمتها حداقل دارای ۵ یا ۶ مورد اساسیه که از یه فیلمساز عیر حرفه ای هم سر نمی زنه. به هر حال اینقدر این سریال ضعیف که به نظر من یجور توهین به شعور مردمه. باعث تاسفه تاسف.

 6. اردلان گفت:

  سریال “تعبیر وارونه یک رویا” یک افتضاح به تمام معنا هست …کوهی از گاف ها از تدوین و انتخاب بازیگر و داستان فیلم …برای اقای جیرانی متاسفم

  • علی گفت:

   با هاتون موافقم واقعا کوهی از یک افتضاست اصلا آقای جیرانی مگه اطلاعات ایران مخفی هستن یا جارچی. آبروی اطلاعات ایران رو بردی .اصلاعات مهم رو با زن ها درمییون میزاه.چرت چرت چرت چرت به تمام معنا

 7. ashi گفت:

  آقای جیرانی باساخت این سریال یک نقطه تاریک در کارنامش به جا گذاشت آخه برادر من از کی کار اطلاعاتی خونوادگی شده اونم دراین سطح .آخه آقای نویسنده کاش یه مشورت کوچولو بایکی از بچه های نیرو انتظامی میکرد اونوقت میدید ک حتی یه کار ساده حفاظتی چقدر کار پیچیده ایه به نظر من آقای جیرانی اداره اطلاعات ایرانو با بفرمائید شام اشتباه گرفته . بعید از آقای جعفری ک بااون همه سابقه بازیگری واونهمه کاردرخشان این نقشو اینقدر ضعیف بازی کرد

 8. علی گفت:

  یعنی این فرد رفت ارمنستان که اونجا هم آبروی ما رو ببره یه گروهیان ارتش حق نداره بره خارج اونوقت یه مدیر قسمت مهم سازمان انرژی اتمی راحت راه میفته میره پاریس
  این آقا نمیتونست با دو نفر مشورت کنه آخه خیلی آبروریزی کرد
  تو ازمنستان اونا دیگه کی بودن رفته پیدا کرده بود آخه این بیلمو مگه برا بچه ساخته بود خدایا اون زن و مرد پیر در حد خالی کردن اطلاعات از یه آدم مهم بودن اصلا کی به این بابا مدرک کارگردانی داده آفرین امیرجعفری یعنی اینقدر بیکار مونده بودی کاری به ارجمند ندارم اون در حد این فیلم بود ولی تو نه حیففففففف

 9. محمد گفت:

  این فیلم فقط داره وقت تلف میکنه از اون وقت کشیا در اون قسمت که بیخود بی جهت آسانسور خراب شد تا یه کم وقت تلف شه تا اون قسمت گه میخ.است بدل مهندس بذازنده از مهندس برازنده خداحافظی کنه داشتن یه ربع همدیگرو نگاه میکردن . بابا این قسمت اخیر امیر جعفری رو دیدید زد به بیابون آخه مگه مامورای اطلاعاتی ما عقلشون کمه یه تنه بزنن به بیابون برن ارمنستان . بابا آبروی اطلاعاتو بردین با این فیلمتون.راستی یه چیزی تا یادم نرفته بگم و اونم اینگه آخه تو تهران هر روز بارون میاد مگه که تو هر قسمت داره بارون میاد.خلاصه یک فیلمیه که به معنای واقعی کلمه بهآب بسته شده.

 10. قربانی گفت:

  واقعا فیلم آبکیه
  مامور اطلاعاتی پیاده راه می افته دختر و دامادشوپیاده نجات بده
  پیاده و تنها!
  تازه دخترش خداروشکر تا آخرین لحظه چادر پیچ بود
  وای خدای من!
  آقای جیرانی ممنون!

  • افسانه گفت:

   خب عزیز من اینا ک میخواستن بدزدنشون یاالله دادن اونم لباساشو پوشیده رفتن ارمنستان ! تو صحنه آخرم پسره رو امیر جعفری قشنگ استتار کرده بود چجوری خورد قلبش درجا مرد؟!
   خودشون احمق بودن یاافک میکنن ما احمقیم! کلشون تو کشور خودمون هیچکاری نکردن، بعد امیر جعفری پیاده تو لهستان

 11. افسانه گفت:

  تو هر سسکانس فیلم آدم به خودش میگف یعنی فک میکنن ببینده ایرانی انقد احمقه؟

 12. الهه گفت:

  واقعااااا حیف وقت که آدم برای فیلمای ایرانی میزاره…..واقعا هوش و شعور مخاطبو ایییینقدر پایین میبینن؟!!! از طرفی داستان انقدر پرمحتوا…از طرفی بی کفایتی کارگذردان……آخه این داستان و این فیلم باید اینجوری تموم میییشد؟؟؟؟حیف سرمایه گذاری این فیلم….یه پلیس اطلاعاتی چطور تک و تنهاااا پیاده میره دنبال ترووووریست؟؟ چطور یه نفر همه رو میکشه؟؟ وای که خدایااااااا خیلی فیلم چرتی ببوووووود. این فیلم و این داستان اگه دست آقای مهدی فخیم زاده بود قطعاً همه تایید میکردن

 13. ایمان گفت:

  جیرانی جان چی بود این ؟!!! فاجعه به تمام معنا !
  با بارون مصنوعی اونم با اون شدت و زیرنویس کردن یه زبون دیگه فیلم پلیسی و جاسوسی نمیشه
  امیر جعفری با پای پیاده رفت ارمنستان با یه هفت تیر همه رو کشت دخترشو آزاد کرد ؟!! بخندیم الان؟؟ موصاد اینه ؟؟ دست مریزاد بابا ایول
  از سرباز کلانتری محل یه راهنمایی میگرفتین بهتون میگفت دارین فاجعه رقم میزنین اونم ماندگار !!
  سعی میکنم از ذهنم این اراجیفو پاک کنم دیشب تا حالا سرم درد گرفت

 14. پروانه حیدری گفت:

  ا سلام نقاط ضعف فیلم زیاد بود ۱٫الکی پیاده روی بدون اسلحه تو بیابون برای کسی که شخص امینیتی محسوب میشه
  ۲٫ همکاری نکردن داریوش ارجمند و مثلا گرووووووووووووه امنیتی قویشون که همشون مردن:))))) هیچ کمکی حرکتی انجااااام نداد
  ۳٫یه راست رسید ار منستااااااااااااان
  ۴٫تکو تنهااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا رفت تو دهن شیر تو کشور خودمون راحت دختر و دادمادشو دزدیدن حااااااااااالاااا تکی رفت که نجااااااااااااتشون بده باااااااااااا اتوبوس :)))))))))))
  ۵٫ناهید بچه هاااااااااااش چی شدن ….. !!!!
  ۶٫ به نظرتون نبایست بیاین ایران قدر دانی میشد از اون دختر بیچاره
  ۷٫ امنیتی برای ساختمون برازنده نذاشتن یه نفر فقط, این بود امنیتی که حرفش بود
  ۸٫زیر سوال بردن شخصیت بانو های ایرانی
  ۹٫ســــــــــــــــــــــــــــــــــــــریاااال خوب نبود حیف موضوعش حیف برق و وقتی که پای این سریال رفت …… برای تلاشتون و پی بردن به سطح پایین بودن کارتون حتـــــــــــــــما سریال کره ای ((سه روز ۳ day))) ببینید تاااااااااااا متوجه بشید بخش امنیتی چیه و چی میگــــــــــه….!!!!
  ۱۰٫ هر چند سریال ایرانی سر و ته نداره امااااااا این دیگه آخـــــــــــــــــرش بود …:D

 15. هدیه گفت:

  واقعاااااااااااااااااااا حیف از وقتی که برای تماشای این فیلم گذاشتم

 16. امین گفت:

  خیلی خیلی بد بود ، صحنه اخر فیلم افتضاح بود ، از بین پدر و دختر و داماد زخمی تیر یراست خورد به داماد ! اونم کسی که تعادل نداشت و امیر جعفری داشت راه میبردش ، در جا هم مرد !!! خوشم میاد موصاد به فکر محرم و نامحرم هم هست برای خانما نگهبان خانم گذاشته! امیر جعفری هم تک و تنها بدون هیچ چیزی زد به بیابون و اتوبوس هم رسید بدون سوال و جواب سوارش کردن اون ور مرز گفتن سلام ما رو هم به موصاد برسونید ، بماند اسلحه رو تو زیرزمین تو صندوق باز نگهداری میکنه و کسی بهش دست نزده ، اخه این فیلم بود؟!؟! واقعا این چی بود؟!؟

 17. سعید گفت:

  با این کار آقای جیرانی
  یــعنـــی ….
  یک نفر از ایران پیاده ! بره همه آدم بدا رو بکشه و دخترشو بیاره ایران !!!…
  خداییش زدی رو دست بالیوود هندوســــــتان.
  مگه میشـــــــــــــــــــه ؟! مگــــــــــــــــه داریــــم ؟!…

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code