۳۰۰۶۱۴۰۲

تست انتخاب بازیگر علیرضا امینی برای ساخت سریال ترسناک “احضار” با حضور رضا رویگری و لیلا بلوکات+مشاهدات “خانم جیم” از روند برگزاری تست+توضیحات رضا رویگری درباره ارزیابی‌اش از توانایی علاقمندان حاضر در تست

سینماژورنال: علیرضا امینی کارگردانی که دو فیلم آخرش “بلوک نه خروجی دو” و “دلتا ایکس” هیچ کدام اکران نشده اند این روزها سرگرم تست انتخاب بازیگر برای ساخت یک سریال است.
به گزارش سینماژورنال این سریال که در ژانر هارور یا ترسناک تولید خواهد شد توسط رامین عباسی زاده تهیه کننده آثاری چون “او یک فرشته بود” و “انقلاب زیبا” تهیه می شود و گویا بناست در شبکه نمایش خانگی عرضه شود.
جالب است که نام این سریال “احضار” است؛ همنام اثری که دو سال قبل “جیمز ون” کارگردان مالزیایی فعال در هالیوود، متخصص در ژانر هارور و خالق “اره” ساخته بود. البته که در ایران هم علیرضا افخمی برادر کوچکتر بهروز مدتهاست که سرگرم نگارش سریالی با همین نام می باشد!

هنوز وقت اطلاع رسانی نشده!!!
برای آگهی از روند برگزاری تست انتخاب بازیگر این سریال ابتدا به سراغ علیرضا امینی کارگردان پروژه رفته و از او توضیح خواستیم اما وی از ما خواست در این رابطه با تهیه کننده صحبت کنیم و رامین عباسی زاده تهیه کننده کار هم کمترین توضیحی درباره کار نداد با این توجیه که خود در زمان مناسب در این باره اطلاع رسانی خواهد کرد.
این فقر اطلاع رسانی باعث شد ناچار شویم به گونه ای غیرمستقیم از روند برگزاری تست بازیگری سریال اطلاعات کسب کنیم.

مشاهدات “خانم جیم”
یکی از خبرنگاران سینماژورنال در قالب یک علاقمند بازیگری در یکی از روزهای آخر هفته گذشته به آدرسی که برای تست بازیگری “احضار” در اختیارش گذاشته بودند رفت و مشاهدات خود از این تست را واو به واو منعکس کرد.

به این علاقمندنما که از اینجا “خانم جیم” خطاب می شود، گفته شده بود که باید بین ساعت ۱۱ تا ۱۷ در محل برگزاری تست که در یکی از نقاط شمالی تهران واقع شده بود حاضر شود. وی حدودا حوالی ساعت ۱۳ به محل برگزاری تست رسید و البته که در بدو ورود مواجه شد با ازدحام علاقمندان دختر و پسری که از جای جای ایران برای حضور در تست آمده بودند.

دو ساعت و ۴۵ دقیقه زیر آفتاب

ابتدای کار علاقمندان درون ساختمان محل برگزاری تست اجتماع کرده بودند اما تعداد بالای نفرات و ازدحام و سروصدای بیش از حد موجب گشت تمامی افراد به حیاط محل برگزاری هدایت شوند؛ البته که در حیاط هم این تابش شدید آفتاب بود که بیش از هر چیز رخ می نمود.

“خانم جیم” حدودا دو ساعت و ۴۵ دقیقه ای در حیاط و تحت تابش مستقیم آفتاب حضور داشت تا در نهایت شانس به وی رو کرد و برای تست فراخوانده شد.

جدا کردن سرمایه داران از بی سرمایه ها

در بدو تست و بعد از پرسیدن درباره مشخصات، این سوال مطرح شد که آیا “خانم جیم” می تواند در تولید پروژه به عنوان سرمایه گذار حضور داشته باشد. وقتی ایشان به صراحت جواب داد که برای تست آمده است و نه برای سرمایه گذاری نگاهها نسبت به وی کمی تغییر کرد و البته از همین جا بود که مسیر “خانم جیم” از آنها که پاسخشان مثبت بود جدا شد.

“خانم جیم” نمی توانست سرمایه گذاری کند برای همین توسط یک شخص ناشناخته محک زده شد
مطابق بر اعلام قبلی بنا بر این بود که تست بازیگری توسط لیلا بلوکات برگزار شود اما از آنجا که پاسخ “خانم جیم” به پرسش کلیدی مرتبط با سرمایه گذاری، منفی بود ایشان این شانس را نیافتند که توسط این بازیگر محک زده شوند!
بجای بلوکات، شخصی دیگر که بلحاظ حرفه ای ناشناخته بود یک سری سوال کلی از “خانم جیم” پرسید و سپس متنی که انگار سکانس ابتدایی “احضار” بود را در اختیار وی گذاشت و از او خواست همان را برایش اجرا کند.
جالب است که از نگاه “خانم جیم” این متن که در آن وضعیت دختری روایت می شد که هراسان از خانه بیرون می آید شباهتهای زیادی داشت با سکانسی از فیلم تازه کامران قدکچیان با عنوان “جنون”!
بعد از اجرای این سکانس هم بدون اینکه نتیجه قطعی به “خانم جیم” اعلام شود به او گفته شد که در صورت لزوم با وی تماس گرفته خواهد شد.

دیگر چهره های حاضر در تست بازیگری
اینها مشاهدات “خانم جیم” از روند برگزاری تست بود اما به جز این، شنیده های دیگری هم درباره سریال “احضار” وجود دارد و از جمله اینکه به جز لیلا بلوکات بازیگرانی چون رضا رویگری و مجید مظفری نیز به طور متناوب به عنوان تست گیرنده در این پروژه حضور داشته اند.

مجید مظفری: فقط با تهیه کننده سریال دوست هستم؛ همین!

مجید مظفری بازیگر قدیمی سینمای ایران که بواسطه ایفای نقش در سه فیلم مطرح بهرام بیضایی یعنی “مسافران”، “سگ کشی” و “وقتی همه خوابیم” جایگاهی معتبر در عرصه بازیگری یافته در گفتگو با سینماژورنال اما حضورش در این پروژه را تکذیب کرده و گفت: تست بازیگری این پروژه هیچ ارتباطی به من ندارد و نمی دانم چرا چنین خبری درباره من شایعه شده است.

مظفری درباره اینکه آیا به عنوان بازیگر در این پروژه حضور خواهد داشت یا نه نیز بیان کرد: تنها ارتباطم با این پروژه آن است که تهیه کننده آن رامین عباسی زاده از دوستان من است و نه درباره حضورم در این کار صحبتی طرح شده و نه درباره تست بازیگری.

رضا رویگری: استقبال از این تست فوق العاده بود اما حتی یک نفر که بتوان اسمش را بازیگر گذاشت ندیدم

رضا رویگری بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون برخلاف مظفری نه تنها حضورش به عنوان تست گیرنده را تایید کرد که توضیحاتی را نیز درباره روند تست ارائه کرد.

رویگری با اشاره به اینکه از طریق یکی از دستیاران علیرضا امینی برای شرکت در این تست دعوت شده است به سینماژورنال گفت: استقبال از این تست بازیگری فوق العاده زیاد بود و تقریبا از همه جای ایران هم علاقمندان آمده بودند و من نیز فقط به عنوان تست گیرنده حضور داشتم و لاغیر.

رضا رویگری
رضا رویگری

وی در تشریح وضعیت کیفی آنها که مورد ارزیابی وی قرار گرفته بودند بیان داشت: راستش را بخواهید واقعا استعدادی که بگویم حتما آینده خوبی در انتظارش است ندیدم. شاید من سختگیر شده ام اما واقعیت این است که در چند ساعتی که حضور داشتم حتی یک نفر که بتوانم اسمش را بازیگر بگذارم ندیدم.

رویگری که در کنار بازیگری سابقه آوازخوانی دارد خاطرنشان ساخت: در همان یک روزی که در پروژه حضور داشتم حدودا از ۷۰ تا ۸۰ نفر تست گرفتم اما متاسفانه هیچ کدام نظرم را جلب نکردند.

این بازیگر پیشکسوت و خوش مشرب درباره اینکه آیا خودش هم به عنوان بازیگر در سریال “احضار” حضور خواهد داشت به سینماژورنال گفت: نه، هیچ صحبتی در این باره با من صورت نگرفته است و من فقط برای تست بازیگری رفتم.

بلوکات: مهم استعداد، سادگی و بیان روان است

سومین تست گیرنده ای که مورد پرسش سینماژورنال قرار گرفت لیلا بلوکات بود که البته به دلیل پاره ای درگیریها نتوانست با ما گفتگو کند اما رجوع به صفحه شخصی ایشان در یکی از شبکه های اجتماعی کافی بود تا اطلاعات تکمیلی درباره پروژه “احضار” به دست آوریم.

لیلا بلوکات
لیلا بلوکات

بلوکات در صفحه اجتماعیش با مژده دادن به مخاطبانی که همواره از وی می خواسته اند درباره ورود به عرصه بازیگری آنها را راهنمایی کند(!) از پروژه “احضار” گفته که در در مرحله انتخاب بازیگر است و البته برای تست بازیگری نیز هیچ محدودیت سنی ندارد چرا که دست اندرکاران تولید دنبال یک مجموعه بازیگر تازه کار و با استعداد و البته در هر سنی(!) هستند.

از نگاه بلوکات آنچه برای دست اندرکاران این پروژه مهم است استعداد، سادگی و بیان روان است.

برگزاری تست در شهرستانها

در کنار اطلاعات برآمده از صفحه شخصی بلوکات، سینماژورنال از یکی از منابع نزدیک به پروژه شنید که گویا “احضار” بیشتر از دو ماهی می شود که در پروسه تست انتخاب بازیگری به سر می برد و در این مدت بیشتر از ۱۰۰۰ نفر علاقمند هم تست داده اند.

گویا گروه تولید برای تست کردن چهره های مستعد شهرستانی قصد سفر به شهرستانها و برگزاری تست بازیگری در برخی شهرها را هم دارند.

مدعی احضار ارواح و دوستان باهوش اش

درباره خط داستانی سریال “احضار” هم همین قدر شنیده شده که ماجرایی درباره شخصیتی را روایت می کند که ادعا می کند توانایی احضار ارواح و برقراری ارتباط با آنها را داراست. محک خوردن ادعای این شخص توسط گروهی از دوستانش است که گره اصلی درام را شکل می دهد.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=4987

بعدش؟

مطالب مرتبط

7 نظر برای مطلب "تست انتخاب بازیگر علیرضا امینی برای ساخت سریال ترسناک “احضار” با حضور رضا رویگری و لیلا بلوکات+مشاهدات “خانم جیم” از روند برگزاری تست+توضیحات رضا رویگری درباره ارزیابی‌اش از توانایی علاقمندان حاضر در تست"

 1. هاجر گفت:

  ماکه نفهمیدیم بالاخره جریان چی بوده اگه اطلاعات بیشتری داشتید دریغ نکنید

 2. سلام.لطفا راهنمایی کنید ازکجا بفهممیم کجا تست هس مام بریم قط ب یقین انتخاب بشیم و کشف.. ب ایمیلم ج بدید دسترسی ب سایت ندارم.خواااااااهش میکنم تمنا میکنم..۶ساله پیگیرم اموزشگاه رفتم گوشمو بریدن کشف شدم اما…… جسارت منو ببخشین

  • رحمان پورعلی گفت:

   سلام و خسته نباشین.چطور میتونیم تو این تست شرکت داشته باشیم.خیلی دوست دارم تو این تست باشم.چون هم علاقه شدید دارم هم این استعدادو تو خودم میبینم

 3. اسماعیل رجوعی گفت:

  باعرض سلام وادب عاشق دل خسته هنر نمایش بادوازده سال سابقه بازیگری تئاتراز خطه شیراز سالها پیگیرم تقاضا دارم ماراهم ازچند وچون این تست مطلع سازید درهرکجای ایران که باشد یاعلی مدد

 4. سالهاست درشبکه مجازی میگویند سریال احضاربه رمضان سال دیگر موکول شد بعد مدتی تمایش خانگی تست بازیگری واقعا معلوم نیست چه خبره معلوم که گوش مردم بی اهمیت ترین قسمت ماجراست چندسالیست به جزپایتخت هیچ سریال جالبی پخش نشده من تابحال چنین چیزی نگفتم

  • کوروش گفت:

   سلام و خسته نباشی خدمت دوستان من هم مثل شما هستم در این مدت ک بازیگری کار کردم فهمید فقط پول در نظر میگیرن ن استعداد فقط پول پس بر آینده خودت تلاش کنید از این خبر نیست ک بیان توی این سایت شما رو انتخاب کند?

 5. مهدی گفت:

  همش مردم سرکار میزارم بابا مگه مردم الاف شمان که از بین ۱۰۰۰ نفر ۱ نفر میخواید واسه یه کار ضعیف انتخاب کنید که ایا دیده بشه یا نه…نکنید اینکاراارو

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code