۰۹۰۱۱۴۰۲

تخلف محمدعلی نجفی در کاندیداتوری؟؟⇐معاون توسعه سازمان: نماینده صنفی که کد شناسه نداشته، از هیأت مدیره کنار گذاشته می‌شود!!

محسن+امیریوسفی+محمدعلی+نجفی+مصطفی+کیایی+نادر+مقدس

سینماروزان: اصرار به برگزاری انتخابات هیات مدیره خانه سینما با حذف حدود ۱۵صنف کلیدی خانه و از جمله تهیه‌کنندگان، چهره‌پردازان، آهنگسازان، طراحان جلوه‌های ویژه، دوبلورها و… درکنار شرکت یک صنف بدون شناسه در انتخابات، درستی انتخابات را زیر سوال برده است.

کانون کارگردانان سینمای ایران از جمله صنوفی است که چون شناسه ملی ارائه نکرده، حضور نماینده‌اش(محمدعلی نجفی) در انتخابات خانه سینما به شدت مناقشه برانگیز شده و کار را به جایی رسانده که معاون توسعه منابع سازمان به صراحت از برخورد با این تخلف سخن گوید. اگر شناسه صنف ارائه نگردد نه تنها نماینده کانون از هیات مدیره حذف خواهدشد که هیچ بعید نیست انتخابات تجدید گردد؟؟!!

رمضان‌علی حیدری خلیلی معاون توسعه مدیریت سازمان سینمایی درباره اینکه انجمن صنفی کارگردانان سینمای ایران کد شناسه ملی برای حضور در انتخابات هیات مدیره خانه سینما نداشته است، به مهر گفت: صورت جلسه مجمع اخیر خانه سینما، با مستنداتی که گویای شرایط قانونی هیات مدیره خانه سینما باشد، باید تحویل آقای محمدی( دبیر هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت ارشاد) شود. این هیات مستندات مورد نظر را بررسی می‌کند، اگر همه چیز کامل بود، انتخابات و منتخبان تایید می‌شوند و بر اساس این تایید در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت و دیگر مراحل آن انجام می‌شود.

وی بیان کرد: تاکید می‌کنم که مراحل قانونی مجمع اخیر هنوز به پایان نرسیده است. باید تشریفات قانونی مورد نظر انجام شود. باید متن صورت جلسه و کسانی که به‌عنوان نماینده صنوف در این مجمع حضور و حق رأی داشته‌اند و نیز شرایط نامزدهایی که می‌توانستند رای بگیرند، بررسی شود. زمانی که هیات مورد نظر ببینند که همه چیز به صورت قانونی و درست انجام شده باید مهر تایید به مجمع و انتخابات بزند و طی یک نامه رسمی به اداره کل ثبت شرکت‌ها، نتایج ثبت شود و از آن لحظه به بعد همه چیز رسمیت خواهد داشت.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی توضیح داد: بر اساس قانون تنها صنوفی می‌توانستند در انتخابات شرکت کنند که کد شناسه ملی داشته باشند و اگر صنفی این کد را نداشته و در انتخابات شرکت کرده باشد، این حضور تایید نمی‌شود، در واقع همه چیز بستگی به مستندات دارد. در این مورد هم هنوز تشریفات انجام نشده و تازه خان اول رد شده است؛ خان دوم تأیید انتخابات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

خلیلی در پایان درباره عدم ارائه شناسه از سوی کانون کارگردانان تأکید کرد: نمایندگانی که کد شناسه ملی دارند حضورشان در هیات مدیره تایید می‌شود اما نماینده صنفی که کد شناسه نداشته است، از هیأت مدیره کنار گذاشته می‌شود!!

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۱۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=61348

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code