۲۹۱۲۱۴۰۱

تحقیر بی‌سابقه سینماگران در یافت آباد!! چرا؟؟+عکس

سینماروزان: ماجرای رفتارهای سوءتفاهم زای رئوس خانه سینما علیه بدنه صنف تمامی ندارد…

بعد از حذف هزاران نفر از فهرست عیدی میلیاردی ارشاد شاهد راه اندازی سین جیم آنلاین برای اعطای سبدکالایی ارزان به شماری از سینماگران بودیم. اتفاقی که با واکنش آیت الله مکارم شیرازی مواجه شد.

حالا چندین رسانه مختلف خبر داده اند که سینماگران مشمول حمایت، دردسری بی سابقه را برای دریافت سبدکالا در یکی از مناطق جنوب شهر تجربه کرده اند.

ابتدا گزارش انلی سینما در این باره را بخوانید:

توهین‌های مدیران خانه سینما تمامی ندارد؟ علاف کردن سینماگران در یافت‌آباد برای توزیع یک سبدکالای حداقلی! والله که گدایان سامرا را هم این قدر تحقیر نمی‌کنند!
سلسله توهین‌های روسای غرق در رفاه خانه سینما به اعضای خانه تمامی ندارد و بعد از حذف هزاران نفر از فهرست عیدی ارشاد و سبدکالای شهرداری، حالا تحقیر سینماگران به‌گونه دیگر ادامه دارد. روسای خانه ورق کاغذی به سینماگران داده‌اند که برای دریافت سبدکالای حداقلی به یافت‌آباد بروند و در یافت‌آباد، ساعتها در صف بایستند که یک سبدکالای سطح پایین دریافت کنند!

واقعا در مغز منوچهر شاهسواری، همایون اسعدیان، ناصر عنصری، رزاق‌کریمی و دیگر رئوس خانه سینما چه می‌گذرد که دست از تحقیر صنف برنمی‌دارند؟ یعنی آقایان نمیتوانستند مثل بسیاری از صنوف و اصلا مثل همین کانون کارگردانان، بن خرید کالا به اعضا دهند؟
حتی اگر اجبار به اعطای سبدکالا بوده چرا این سبدکالاها در یکی از سه عمارت خانه سینما توزیع نشد؟ آقایان حتما باید کلی هزینه به اعضا تحمیل کنند تا در منطقه‌ای پرت و همچون گدایان سامرا(!) یک سبدکالا بگیرند؟

حالا گزارش سینماامید از توزیع سبدکالا در یافت آباد را بخوانید:

استهزای همایونی-شهسوارانه بدنه سینما با توزیع سبدکالایی حقیرانه در جاده ساوه چه معنایی دارد؟
اهالی خانه سینما در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان سرانجام بسته کمک معیشتی همایونی را از فروشگاهی در جاده ساوه دریافت کردند.
این بسته شاهسوارانه در حالی به اهالی سینمای ایران اهداء شد که در سه ماه گذشته، بسیاری از مردم نیازمند و مستحق کوچه و بازار، بدون دردسر و پُر کردن فرم های خود اظهاری، بسته های کمک معیشتی را دریافت کرده بودند.
خدا را شکر که مدیران این خانه رزاقِ دیگر صنوف نیستند والا برای هر کار کوچکی، ملت بی نوا باید چهل جور فُرم پُر می کرد و برای دریافت حداقل های معیشتی، به گوشه و کنار شهر میرفت، از رودهِن گرفته تا قلعه حسن خان و جاده تِلو و دشتهای ورامین!
 

همین رفتارهای تحقیرآمیز نیست که باعث ورود مراجع و فتوا علیه روسای خانه سینما شده؟؟

در آخر گزارش ستاره سینما درباره این اتفاقات را هم بخوانید:

مَثَل گاو نُه من شیرده با سینماگران رفتار نکنید!
خانه سینما بعد از کلی ماجرا و حاشیه پیرامون گرفتن پرسشنامه از اعضای خانه سینما و ثابت شدن فقر و فلاکت برخی اعضا به دست‌اندرکاران خانه سینما برای دریافت سبد کالای حداقلی همراه با ترور شخصیت، این سبد کالا را که با هماهنگی شهرداری تهران تهیه شده، در فروشگاه شهروند محله فلاح یافت‌آباد در اختیار اعضای نیازمند قرار دادند. بدون شک نفس اقدام خانه سینما در زمان بی‌تفاوتی و انفعال سازمان سینمایی وزارت ارشاد بعنوان متولیان دولتی سینمای ایران در قبال اهالی کرونازده و بیکار شده سینما شایسته تقدیر است، اما آیا بهتر نبود به جای کشاندن اعضای خانه سینما در روزگار کرونایی به جنوب شهر، با کمی تدبیر این کمک را بصورت بن خرید یا حتی همین سبد کالا با حفظ کرامت افراد در ساختمان خانه سینما در مرکز شهر توزیع می‌کردند؟
 

برخی اقدام‌های دست‌اندرکاران خانه سینما یادآور مَثَل «گاو نُه من شیرده» است که نُه من شیر می‌داد اما در لحظه آخر با یک لگد تمام شیر دوشیده شده را پخش بر زمین می‌کرد!

 

کشاندن سینماگران به یافت آباد برای اعطای یک سبدکالای حداقلی

کشاندن سینماگران به یافت آباد برای اعطای یک سبدکالای حداقلی

 

کشاندن سینماگران به یافت آباد برای اعطای یک سبدکالای حداقلی

کشاندن سینماگران به یافت آباد برای اعطای یک سبدکالای حداقلی

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۷:۰۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=60479

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code